22-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Шахтар» — 1:1. Огляд матчу, статистика

2023-04-22 18:51 Цього тижня відбуваються матчі 22-го туру чемпіонату України. У центральному з них у суботу, 22 квітня, ... 22-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Шахтар» — 1:1. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 22-го туру чемпіонату України. У центральному з них у суботу, 22 квітня, зустрічалися київське «Динамо» і донецький «Шахтар». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 22-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ШАХТАР» (Донецьк)1:1 (0:1)
Голи: Андрієвський (82) — Степаненко (12)

Попередження: Беніто (89) — Джурасек (26), Ракицький (38), Бондаренко (55), Назарина (86), Михайличенко (87)

«Динамо»: 35.Нещерет — 24.Тимчик, 34.Сирота, 25.Дячук, 2.Вівчаренко — 5.Сидорчук (К), 18.Андрієвський — 91.Волошин (37.Царенко, 75), 29.Буяльський (19.Гармаш, 75), 77.Беніто — 11.Ванат (15.Рамірес, 75).
Запасні: 51.Моргун, 3.Боль, 7.Кабаєв, 8.Шепелєв, 9.Перріс, 23.Малиш, 30.Діалло, 44.Дубінчак, 92.Рамадані.

«Шахтар»: 81.Трубін, 2.Траоре (14.Сікан, 75), 5.Бондар, 6.Степаненко (К), 8.Судаков, 13.Гочолеішвілі (9.Швед, 75), 17.Джурасек (29.Назаріна, 61), 21.Бондаренко, 22.Матвієнко, 26.Конопля, 44.Ракицький (15.Михайличенко, 61).
Запасні: 1.Шевченко, 30.Пятов, 7.Тотовицький, 18.Келсі, 20.Топалов, 27.Очеретько, 45.Борячук, 99.Корнієнко.

«Динамо» активно розпочало матч, зі стартовим свистком перевело гру на половину поля «Шахтаря», але гості завдяки активному, агресивному пресингу зуміли доволі швидко не лише відтіснити суперника, а й помітно поліпшити контроль над м’ячем. А вже на 12-й хвилині зустрічі «гірники» відкрили рахунок: абсолютно безпечний удар Степаненка метрів із 30-ти застав зненацька Нещерета, і м’яч влетів у нижній кут воріт «Динамо» — 0:1.

Надалі гра проходила в рівній боротьбі, але «Шахтар» став більш акцентовано грати від оборони, і це призвело до того, що «Динамо» частіше за донеччан контролювало м’яч. Втім, до гостроти біля воріт гостей це абсолютно не призводило. А ось «Шахтар» шанс розвинути свій успіх мав — це Конопля на 34-й хвилині зустрічі після флангової передачі без перешкод пробив головою метрів з 12-ти, і м’яч пролетів поруч зі штангою. Утім, і «Динамо» під завісу першого тайму було дуже близько до голу: Беніто отримав передачу на правому фланзі, взяв гру на себе, обігравши суперника, увірвався до штрафного майданчика й завдав удару метрів із 14-ти — м’яч влучив у Ракицького (до того ж у руку, але рефері на це так і не відреагував), відскочив до дальньої штанги, де Волошин у розтяжці зумів пробити з кута воротарського, однак «Шахтар» врятувала реакція Трубіна — він зумів накрити м’яч.

Другий тайм обидві команди почали однаковою мірою активно. Гра практично проходила на зустрічних курсах, м’яч у центрі поля не затримувався. Перший гольовий момент після перерви створили «гірники» — це Судаков пробив низом метрів із 25-ти, і м’яч пролетів у лічених сантиметрах від штанги. Цей епізод, незважаючи на атакувальне завзяття і «Динамо», і «Шахтаря», довгий час залишався єдиним по-справжньому гольовим моментом другого тайму. В іншому обидві команди могли похвалитися лише передумовами для створення гостроти. Однак на 82-й хвилині зустрічі виник не просто гольовий момент, а гол — це Андрієвський майстерно виконав штрафний, призначений у метрах 20-ти від воріт «Шахтаря», м’яч обігнув стінку, влучив у поперечину і від неї відскочив у сітку — 1:1. Само собою, наприкінці матчу і «Динамо», і «Шахтар» прагнули вирвати перемогу, але нічого в атаці за час, що залишився, домогтися не встигли.

Після зіграних матчів «Динамо», як і раніше, посідає четверте місце в турнірній таблиці чемпіонату України, відстаючи від «Дніпра-1», який йде третім, на чотири очки, але дніпряни при цьому мають два поєдинки в запасі.

У наступному, 23-му турі на «Динамо» чекає гостьовий матч із харківським «Металістом», який відбудеться найближчої п’ятниці, 28 квітня, в Ужгороді на стадіоні «Авангард» (початок — о 13:00).