Тенденція одначе, — казав герой старого анекдоту після того як четвертий олень, кинутий ним у море, потонув услід за першими трьома. Це ж саме сталося вчора з футбольною командою ФК «Львів», яка вже вчетверте (!!!) зникла з футбольної мапи України не залишивши по собі нічого окрім записів у протоколах матчів та рядків у турнірних таблицях.
Перший ФК «Львів» з’явився на початку дев’яностих, грав у нижчих лігах і нічим особливим не запам’ятався. Тож коли у двотисячних його не стало через відсутність фінансування, ніхто на це не зважав — такі «клуби» зникають у нас регулярно.
З другим ФК «Львів» все було серйозніше — його власник на прізвище Кіндзерський, який мав відому тоді страхову компанію, не лише вивів свій «клуб» до вищої ліги, а й обладнав під Києвом тренувальну базу. Тепер там база «Шахтаря». Футбольні амбіції пана Кіндзерського закінчились 2012 року разом із грошима, а «клуб» зник ніби його й не було.
Третій ФК «Львів» виник 2016-го і проіснував три роки дійшовши до першої ліги аби потім так само зникнути.
Одразу по тому з’явився четвертий ФК «Львів», яким став рівенський «Верес», чудернацьким чином перевезений до Львова з волі такого собі Копитка, якого в «клубі» ніхто жодного разу не бачив.
Здавалося, що все буде добре — «Верес» перед тим як перетворитися на ФК«Львів» посів шосте місце у чемпіонаті, зупинившись за крок від єврокубків. Але така вже доля отих нескінченних ФК «Львовів» — вчорашній «Верес», опинившись без тисяч рівенських уболівальників з одним львівським, повільно, але невпинно пішов на дно. Цей шлях завершився вчора.
Чому так сталося зрозуміло: така доля чекає кожен український «футбольний клуб», який з волі щедрого хазяїна за два-три роки проходить шлях із нікуди до вищої ліги аби там поборотися «за єврокубки», з яких, коли це вдається, вилітає у першому чи другому колі. Після чого хазяїну рано чи пізно набридає викидати гроші на вітер і «клуб» миттєво розчиняється в атмосфері.
І нехай би — такі вже традиції нашого футболу. Але чому слід знову і знову давати черговому заздалегідь провальному проєкту назву ФК «Львів» із впертістю героя анекдоту, який ми згадали на початку? Не знаю. Краще почекаємо на новий, вже п’ятий ФК «Львів». Чому ні? Львів’яни вони такі львів’яни!
Микола НЕСЕНЮК
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар