30-й тур чемпіонату України. «Металіст 1925» — «Динамо» — 1:1. Огляд матчу, статистика

2023-06-04 16:54 У неділю, 4 червня, в одному з матчів заключного, 30-го туру чемпіонату України зустрічалися харківський «Металіст ... 30-й тур чемпіонату України. «Металіст 1925» — «Динамо» — 1:1. Огляд матчу, статистика

У неділю, 4 червня, в одному з матчів заключного, 30-го туру чемпіонату України зустрічалися харківський «Металіст 1925» і київське «Динамо». Поєдинок проходив у Києві на НТК імені Віктора Баннікова.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 30-й тур

«МЕТАЛІСТ 1925» (Харків) — «ДИНАМО» (Київ) — 1:1 (1:1)
Голи: Габелок (38) — Рамірес (20 пен.)

Попередження: Габелок (53), Ткачук (56), Коваленко (68) — Біль (82)
Вилучення: Габелок (89, повторне попередження) — Дячук (32, фол останньої надії)

«Динамо»: 1.Бущан (71.Бойко, 87) — 24.Тимчик, 34.Сирота, 25.Дячук, 44.Дубінчак — 8.Шепелєв (10.Шапаренко, 72), 18.Андрієвський — 9.Перріс (20.Караваєв, 46), 29.Буяльський (К), 7.Кабаєв (3.Боль, 39) — 15.Рамірес (91.Волошин, 46).
Запасні: 35.Нещерет, 14.Яцик, 19.Гармаш, 23.Малиш, 37.Царенко, 70.Ледньов, 77.Беніто.

«Металіст 1925»: 37.Мозіль, 29.Жичіков, 30.Безуглий, 17.Курило, 4.Коваленко (5.Рудавський, 68), 28.Габелок (К), 10.Р. Русин, 27.Кравченко (8.Мартинюк, 46), 6.Вачиберадзе (19.Ткачук, 46), 22.Дмитренко, 99.Островський (15.Абдуллаєв, 72).
Запасні: 1.Сидоренко, 7.Касаес, 11.Ременюк, 13.І.Потімков, 14.Потапенко, 33.Ігор Енріке, 69.Ю.Потімков, 73.Нижник.

«Динамо» зі стартовим свистком спробувало було перевести гру на половину поля «Металіста 1925», проте харків’яни відповіли на це не тільки ефективною обороною, а й гострою контратакувальною грою. Уже до 10-ї хвилини в штрафний майданчик «Динамо» було виконано дві дуже гострі подачі. Втім, були моменти в дебюті зустрічі й у киян. Спершу Рамірес перехопив м’яч у центрі поля, вивів Перріса на оперативний простір, і той зрештою вийшов сам на сам із Мозілем, однак голкіпер «Металіста 1925» опинився біля м’яча на мить раніше. А на 16-й хвилині зустрічі багатоходівка «біло-синіх» завершилася найгострішим прострілом у воротарський майданчик від Кабаєва, однак цей останній пас не пройшов.

Ну а на 20-й хвилині матчу рахунок було відкрито. У результаті чергової атаки «Динамо» Жичиков зніс у штрафному майданчику «Металіста 1925» Кабаєва і арбітр без вагань вказав на «точку». Виконувати пенальті взявся Рамірес і зробив це дуже впевнено, розвівши голкіпера і м’яч по різних кутах воріт — 0:1.

Після цього «Динамо» заграло розкутіше, але «Металіст 1925» свободи суперникові не давав і, як і раніше, прагнув вичавлювати максимум із можливостей для проведення контратак. Тож, загалом і в цілому, в цьому відрізку матчу на полі точилася рівна боротьба за позиційної переваги «Динамо».

Усе змінилося на 32-й хвилині зустрічі. В одній із контратак харків’ян Островський вискочив сам на сам із Бущаном і був збитий Дячуком. Це очікувано обернулося для «Динамо» вилученням центрального захисника. І небезпечним штрафним: Бущану довелося добряче потрудитися, щоб зловити м’яч після удару Вачиберадзе і рикошету, який послідував за ним. Утім, за п’ять хвилин харків’яни все ж таки реалізували свою чисельну перевагу — це Габелок після скидки завдав гарматного удару зльоту метрів із 18-ти, і м’яч влетів у нижній кут воріт «Динамо» — 1:1. Саме з таким рахунком і завершився перший тайм.

Початок другого тайму, попри нерівні склади на користь «Металіста 1925», пройшов під знаком переваги «Динамо». І на 58-й хвилині зустрічі кияни мали шанс оформити другий гол — це Андрієвський виконав гострий простріл на рівень воротарського, але Волошину не вдалося замкнути цю передачу. Утім, за п’ять хвилин гольовий момент створили й харків’яни: вони провели ефектну комбінацію, крапку в якій підготовленим ударом без перешкод метрів із 12-ти ставив Островський, проте м’яч полетів вище воріт.

Ближче до 65-ї хвилини гра вирівнялася. «Металіст 1925» значно поліпшив контроль м’яча і зумів відтіснити суперника від свого штрафного. Але частіше атакували все ж таки динамівці. Інша справа, що явних нагод змінити рахунок в ігровий час, що залишився, не мала жодна з команд. Відзначити можна лише удар Караваєва з лінії штрафного, після якого м’яч пролетів поруч зі штангою. У підсумку, матч так і завершився з рахунком 1:1.

Нагадаємо, цей матч не ніс для «Динамо» спортивної складової: ще до нього кияни втратили шанси переміститися з 4-го місця в турнірній таблиці — як вгору, так і вниз.

На цьому чемпіонат України-2022/23 серед команд Прем’єр-ліги завершено, але вітчизняний сезон закриють стикові матчі за право збереження прописки в елітному дивізіоні.

Старт наступного чемпіонату України планується на кінець липня.