Відбір на Євро-2024. Україна — Мальта — 1:0. Огляд матчу, статистика

2023-06-19 21:01 У понеділок, 19 червня, збірна України провела свій черговий матч у рамках відбіркового турніру Євро-2024 — ... Відбір на Євро-2024. Україна — Мальта — 1:0. Огляд матчу, статистика

У понеділок, 19 червня, збірна України провела свій черговий матч у рамках відбіркового турніру Євро-2024 — у Трнаві, проти збірної Мальти. Поєдинок був номінально домашнім для української національної команди, але через війну проходив у Словаччині.

Фото - Оксана Васильєва

Євро-2024. Відбірковий турнір. Група C

УКРАЇНА МАЛЬТА 1:0 (0:0)
Голи: Циганков (72 пен.)

На 52-й хвилині Ярмоленко не реалізував пенальті (перекладина)

Попередження: Ванат (42), Малиновський (56) — Ж. Борг (51), С. Борг (70)

Україна: 12.Трубін — 17.Конопля, 13.Забарний, 4.Кривцов, 22.Матвієнко (16.Миколенко, 46) — 6.Степаненко, 21.Судаков — 15.Циганков (3.Сваток, 90+5), 8.Малиновський (14.Буяльський, 63), 7.Ярмоленко (К) (5.Сидорчук, 81) — 9.Ванат (11.Довбик, 63).
Запасні: 1.Бущан, 23.Лунін, 2.Соболь, 10.Мудрик, 18.Тимчик, 19.Ігнатенко, 20.Зубков.

Мальта: 1.Бонелло (12.М. Грек, 45+3), 22.З. Мускат, 4.С. Борг (К), 23.Ж. Борг, 7.Мбонг (18.Дегабріеле, 87), 20.Янкам, 6.Гійом’є, 10.Теума (8.Дж.Грек, 87), 3.Камендзулі, 9.Нвоко (14.Сатаріано, 46), 11.Джонс (21.Дімек, 62).
Запасні: 16.Дебоно, 2.Аттард, 5.Шоу, 13.Апап, 15.Корболан, 17.Н. Мускат, 19.Пізані.

У першому таймі статус безумовного фаворита матчу збірна України підтверджувала лише перші чверть години гри. У цьому відрізку зустрічі всі події поєдинку відбувалися на половині поля збірної Мальти, і українці двічі були близькі до того, щоб відкрити рахунок. Спершу атака української збірної завершилася ударом Ваната метрів з 10-ти, і Бонелло з великими труднощами в кидку перевів гру на кутовий. А за хвилин десять Циганков прорвався лівим флангом, прострілив на ближню штангу, де той самий Ванат приблизно з кута воротарського в розтяжці замикав цю передачу, але у ворота не влучив.

Здавалося, все для збірної України складається добре, але мальтійці стали все частіше і частіше чіплятися за м’яч і незабаром з’явилися перші атаки на ворота «синьо-жовтих». І не тільки атаки, а ще й моменти! Так, на 23-й хвилині матчу відбувся удар Теуми метрів з 25-ти — поруч зі штангою. А за хвилину метрів із 10-ти зльоту пробив уже Джонс — ще ближче до цілі, м’яч ледь не чиркнув об стійку.

Одним словом, ближче до середини тайму малюнок гри кардинально змінився. І збірна України, як здалося, розгубилася. У неї перестало що-небудь виходити в атаці. Лише в останні кілька хвилин перед свистком на перерву українці зуміли потурбувати оборону збірної Мальти. Спершу здалеку пробив Циганков — трохи вище воріт. Потім він же виконав відмінний простріл зліва на Ваната, але того у воротарському майданчику на якусь мить випередив голкіпер збірної Мальти. Нарешті, перед самим свистком на перерву Грек у кидку парирував дальній удар Малиновського, Ванат грав на добиванні, а потім м’яч у ворота збірної Мальти підправив Циганков, проте рефері на фінальній стадії цієї атаки «синьо-жовтих» зафіксував офсайд, і гол зараховано не було. У підсумку, на перерву команди пішли з нулями на табло.

Другий тайм розпочався з атак збірної України. І це дуже швидко принесло результат: після удару Степаненка м’яч у штрафному майданчику гостей влучив у руку Боргу і арбітр після використання системи VAR призначив пенальті. Однак таким чудовим шансом відкрити рахунок українці не скористалися: після удару Ярмоленка з «точки» м’яч влучив у поперечину воріт збірної Мальти.

Попри цю невдачу, українці продовжували атакувати. Однак, як і в першому таймі, мальтійці, витримавши стартовий натиск суперника, зуміли заспокоїти гру і відсунути її від свого штрафного майданчика. І на 61-й хвилині біля воріт збірної України вперше після перерви виник гольовий момент — це Янкам з-під Забарного пробив приблизно з 11-метрової позначки — Трубін у кидку спіймав м’яч. Утім, українці майже одразу ж відповіли: після флангової передачі Циганкова Буяльський пробив головою метрів із 8-ми — Грек зреагував, але м’яча не втримав, і хавбек збірної України грав на добиванні, однак у цій ситуації кіпер виявився швидшим.

У підсумку ж, збірна України все ж «дотиснула» суперника. У черговій атаці «синьо-жовтих» у штрафному збірної Мальти після скидки Буяльського збили Ярмоленка, і арбітр знову призначив пенальті. Цього разу до «точки» підійшов Циганков і впевнено відправив м’яч у сітку — 1:0. Йшла 72-га хвилина матчу. Збірна України, зрозуміло, не зупинилася, однак у час, що залишився, особливих можливостей для розвитку успіху не мала. Відзначити можна, хіба що, удар Забарного після подачі з кутового, після якого м’яч пролетів поруч зі штангою, і удар Циганкова з лінії штрафного майданчика, з яким впорався воротар. Тож матч, у результаті, завершився мінімальною перемогою збірної України — 1:0.

В іншому матчі групи «C» сьогодні зіграють Англія — Північна Македонія. Ну а поки що поточне турнірне становище в групі набуло такого вигляду:

1. Англія — 9 очок (3 матчі)
3. Україна − 6 (3)
2. Італія — 3 (2)
4. Північна Македонія — 3 (2)
5. Мальта — 0 (4)

Додамо, що в наступному турі в цій групі зіграють: Україна — Англія, Північна Македонія — Італія. Обидва матчі відбудуться 9 вересня