«Динамо» розпочало сезон із перемоги. 1-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Минай» — 4:1. Огляд матчу, статистика

2023-07-30 18:54 Цього вікенду відбуваються матчі 1-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у неділю, 30 ... «Динамо» розпочало сезон із перемоги. 1-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Минай» — 4:1. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 1-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у неділю, 30 липня, зустрічалися київське «Динамо» і «Минай». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 1-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «МИНАЙ» (Минай) — 4:1 (2:1)
Голи: Ванат (27, 30), Буяльський (87 пен.), Караваєв (90+3) — Вітенчук (3)

Предупредження: Бражко (90) — Вітенчук (45), Панасенко (46), Кравчук (54)
Вилучення: Попов (32) — Бандура (56)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 4.Попов, 40.Біловар, 44.Дубінчак — 5.Сидорчук (К) (6.Бражко, 82), 10.Шапаренко (8.Шепелєв, 82) — 7.Ярмоленко (20.Караваєв, 76), 29.Буяльський, 22.Кабаєв (34.Сирота, 34) — 11.Ванат (77.Беніто, 76).
Запасні: 35.Нещерет, 2.Вівчаренко, 18.Андрієвський, 23.Малиш, 30.Діалло, 37.Царенко, 91.Волошин.

«Минай»: 13.Бандура (К), 2.Дмитрук (34.Ольховий, 58), 3.Солдат (29.Ременяк, 67), 5.Кравчук, 6.Ралюченко (21.Панасенко, 46), 8.Булеза (78.Рогозинський, 46), 10.Одарюк (7.Гечев, 71), 22.Твердохліб, 23.Немчанінов, 44.Вітенчук, 77.Вишневський.
Запасні: 4.Чуєв, 11.Демиденко, 32.Петько.

Матч розпочався з холодного душу для «Динамо». На третій хвилині зустрічі «Минай» створив два поспіль гольові моменти, другий з яких був реалізований. Спершу після флангової передачі Одарюк пробив головою з лінії воротарського — трохи вище воріт. А за кілька секунд Біловар, вибиваючи м’яч від своїх воріт, зіграв прямо на Вітенчука, який наважився на удар метрів із 27-ми, і м’яч влетів точно в «дев’ятку» воріт Бущана — 0:1.

Після такого початку «Динамо» буквально кинулося в атаку, і майже одразу Бандурі довелося реагувати на доволі небезпечні удари Шапаренка, Біловара, а пізніше — і Ярмоленка. Загалом, надалі «Минай» був міцно «закритий» на своїй половині поля, динамівці постійно контролювали м’яч і комбінували, проте по-справжньому гольових моментів не створювали.

Але гол явно назрівав. І він відбувся на 27-й хвилині зустрічі. Одарюк, перериваючи пас у штрафний майданчик «Миная», зіграв прямо на Ваната, і той гарматним ударом зльоту метрів із 10-ти вколотив м’яч у сітку — 1:1. А лише через три хвилини «Динамо» оформило і другий гол. Буяльський отримав у штрафному майданчику гостей передачу від Кабаєва, ефектно прикрив м’яч корпусом, виконав скидання на Ваната і той упевнено оформив дубль — 2:1.

Здавалося, тепер для «Динамо» відкривалася дорога до впевненого розвитку успіху, але Попов на 32-й хвилині матчу ускладнив завдання для своєї команди: він припустився гранично грубого фолу проти суперника й отримав червону картку. Так «Динамо» залишилося в меншості. Як результат, залишок першого тайму пройшов під знаком переваги «Миная». Але до гольових моментів біля воріт киян це не призвело. Тож на перерву команди пішли за рахунку 2:1.

А вже на початку другого тайму команди опинилися в рівних складах. Бандура порушив правила в боротьбі з Ярмоленком, що було розцінено рефері фолом останньої надії. Але такий поворот зовсім не збентежив «Минай», який сміливо шукав свої шанси в атаці. І на 64-й хвилині зустрічі гості були дуже близькі до успіху: після флангової подачі Вишневський пробив головою метрів з 10-ти, і м’яч ледь не чиркнув об штангу воріт киян. А на 71-й хвилині зустрічі той самий Вишневський пробив низом із лівої частини штрафного майданчика, стався рикошет, м’яч летів у ворота, проте Бущан, демонструючи блискучу реакцію, виручив свою команду.

Атакувало, звісно, і «Динамо», але аналогічної гостроти біля воріт «Миная» не створювало. Але на 85-й хвилині «біло-сині» свій момент усе ж знайшли. Панасенко у штрафному майданчику сфолив на Дубінчаку, арбітр без вагань призначив пенальті, який чітко реалізував Буяльський — 3:1. Крапку ж у матчі в компенсований час другого тайму поставив Караваєв: він результативно зіграв на добиванні після того, як Ольховий впорався з гарматним ударом Бражка — 4:1, перемога команди Мірчі Луческу на старті чемпіонату.

У наступному, 2-му турі на «Динамо» чекає гостьовий матч зі столичною «Оболонню», який відбудеться найближчої суботи, 5 серпня, в Києві на стадіоні «Оболонь-Арена» (початок — о 17:00).