2-й тур чемпіонату України. «Оболонь» — «Динамо» — 2:4. Огляд матчу, статистика

2023-08-04 18:58 Цього тижня відбуваються матчі 2-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у п’ятницю, 4 ... 2-й тур чемпіонату України. «Оболонь» — «Динамо» — 2:4. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 2-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у п’ятницю, 4 серпня, зустрічалися київські «Оболонь» і «Динамо». Поєдинок відбувався в Києві на стадіоні «Оболонь-Арена».

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 2-й тур

«ОБОЛОНЬ» (Київ) — «ДИНАМО» (Київ) — 2:4 (1:3)
Голи: Черненко (42), Карась (50) — Ванат (17), Ярмоленко (31 пен., 76 пен.), Буяльський (45+5)

Попередження: Мороз (30), Груша (69), Мединський (80) — Кабаєв (22), Сидорчук (58), Шепелєв (78), Дубінчак (80), Вівчаренко (88)
Вилучення: Груша (73, повторне попередження)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 34.Сирота, 25.Дячук, 44.Дубінчак (2.Вівчаренко, 82) — 5.Сидорчук (К) (6.Бражко, 64), 10.Шапаренко (8.Шепелєв, 64) — 7.Ярмоленко, 29.Буяльський, 22.Кабаєв (91.Волошин, 46) — 11.Ванат (30.Діалло, 82).
Запасні: 35.Нещерет, 17.Ледньов, 18.Андрієвський, 20.Караваєв, 37.Царенко, 40.Біловар, 77.Беніто.

«Оболонь»: 1.Федорівський, 9.Мединський (33.Нагієв, 84), 16.Лук’янчук, 3.Приймак, 34.Вовкун (2.Карась, 32), 24.Прокопенко, 10.Слободян (К) (5.Осман, 84), 4.Мороз, 17.Черненко, 55.Суханов (95.Краснопір, 63), 8.Тарануха (25.Груша, 63).
Запасні: 13.Кичак, 7.Муха, 14.Чернов, 20.Фатєєв.

«Оболонь», незважаючи на статус дебютанта Прем’єр-ліги, дуже сміливо почала цей матч, і в його стартовому відрізку «Динамо» не вдалося заволодіти явною перевагою. Так, «біло-сині» частіше контролювали м’яч, але загалом гра виглядала практично рівною. Ба більше, вже на 10-й хвилині зустрічі м’яч опинився у воротах Бущана, що стало наслідком удару Черненка з меж штрафного майданчика, а також рикошету, який відбувся після цього, проте через офсайд гол зараховано не було.

Втім, через сім хвилин «Динамо» відкрило рахунок. У результаті ефектної комбінації «біло-синіх» у дотик Сидорчук — Ярмоленко — Буяльський — Ванат, останній опинився з м’ячем у правій частині штрафного майданчика «Оболоні» і впевненим ударом вразив ближній верхній кут. Лайнсмен зафіксував офсайд, однак після використання системи VAR взяття воріт було зараховано — 0:1.

Пропущений гол «Оболонь» не підкосив, і на 24-й хвилині матчу «пивовари» знову були близькі до успіху. Це Черненко наважився на удар метрів із 28-ми, і Бущан у кидку з величезними труднощами перевів гру на кутовий. Майже відразу ж після цього по воротах «Динамо» пробив Суханов — знову Бущану довелося вступати в гру. Нарешті, на 29-й хвилині все той самий Суханов знову завдав удару, і цього разу м’яч пролетів за півметра від штанги.

Ну а в підсумку м’яч опинився в інших воротах. На 29-й хвилині Мороз сфолив у штрафному майданчику «Оболоні» на Буяльському, арбітр без вагань призначив пенальті, який упевнено реалізував Ярмоленко — 0:2.

«Оболонь» і після цього не знітилася, постійно прагнула атакувати, завдавала ударів по воротах «Динамо», однак знову ледь не пропустила сама. На 37-й хвилині матчу Буяльський зіграв у штрафному майданчику «пивоварів» на Ярмоленка, той холоднокровно на замаху «прибрав» суперника, не менш холоднокровно пробив повз голкіпера, і м’яч уже летів у ворота, але його буквально з лінії встиг вибити у відчайдушному підкаті Черненко. А на 40-й хвилині вже штанга «зіграла» за «Оболонь»: Ярмоленко потужно пробив метрів із 25-ти, і м’яч влучив у праву від Федорівського стійку.

Кінцівка першого тайму виявилася гранично результативною. Спершу успіху досягла «Оболонь». На 42-й хвилині зустрічі чергова атака господарів поля завершилася разючим ударом Черненка зі штрафного, боковий арбітр зафіксував офсайд, але після використання системи VAR гол було зараховано — 1:2. Здавалося, саме за такого рахунку команди підуть на перерву, проте останнє слово в першій половині зустрічі виявилося за «Динамо» — це Буяльський на п’ятій компенсованій хвилині замкнув у штрафному майданчику «пивоварів» фланговий простріл Дубінчака — 1:3.

А вже в дебюті другого тайму «Оболонь» знову скоротила відставання в рахунку до мінімуму: Черненко виконав подачу зі штрафного, призначеного на правому фланзі, і на дальній штанзі Карась, спокійно проскочивши між Тимчиком і Дячуком, ударом головою з трьох метрів розстріляв ворота «Динамо» — 2:3. Щоправда, лише за чотири хвилини динамівці були максимально близькі до чергового голу: Сидорчук завдав удару метрів із 25-ти, м’яч влучив у стійку, відскочив до Ярмоленка, який також пробив по воротах, але і в цьому випадку «Оболонь» виручила стійка — феноменальне невезіння!

На 60-й хвилині «пивовари» оформили черговий гол (Черненко вивів Тарануху віч-на-віч із Бущаном, і той зумів відправити м’яч у сітку), але його через офсайд не було зараховано. «Оболонь» і надалі наполегливо шукала свої шанси в атаці, але на 73-й хвилині матчу завдання для господарів поля значно ускладнилося: за другу жовту картку з поля вилучили Грушу, і «пивовари» залишилися в меншості.

І за кілька хвилин динамівці свою чисельну перевагу реалізували: Лук’янчук у штрафному майданчику «Оболоні» порушив правил у боротьбі з Ванатом, арбітр вдруге в цій зустрічі призначив пенальті, а Ярмоленко знову його впевнено реалізував — 2:4. І цей гол виявився останнім у звітному поєдинку. «Оболонь» шукала свої шанси в атаці навіть удесятьох, Бущан не раз вступав у гру, але загалом «Динамо» впевнено довело матч до переможного завершення. Ба більше, незадовго до фінального свистка «біло-сині» були дуже близькі до того, щоб оформити ще один гол — це Буяльський ефектним пасом п’ятою вивів Волошина віч-на-віч, той пробив по воротах метрів із 12-ти, проте Федорівський усе ж таки зумів дотягнутися до м’яча.

У наступному, 3-му турі чемпіонату України на «Динамо» чекає домашній матч із харківським «Металістом 1925», який відбудеться в неділю, 13 серпня, в Одесі на стадіоні «Чорноморець» (початок — о 19:00). Але до цього кияни проведуть найближчого четверга, 7 серпня, перший поєдинок 3-го кваліфікаційного раунду Ліги конференцій із грецьким «Арісом».

Олександр ПОПОВ зі стадіону «Оболонь-Арена»

04.08.2023, 18:58