Як вже повідомлялось, до числа тих футболістів, які нещодавно почали навчання на чергових тренерських курсах для отримання диплома категорії «В», війшли відомі за виступами за київське «Динамо» Денис Гармаш та Євген Хачеріді. Про те, як проходить їх навчання, розповів інструктор Центру ліцензування УАФ Вадим Лазоренко.
— Вадиме Миколайовичу, ваш нинішній курс привернув увагу кількістю зірок, які вирішили розпочати навчання на тренера. У вас вже відбулося знайомство з новою групою?
— Так, в мене було методичне заняття. Як діючий тренер і тренер-інструктор, на прохання керівників Центра ліцензування, іноді провожу лекції і практичні заняття для наших українських тренерів різних категорій. Це було перше знайомство з цією групою, де ми розглянули питання про побудову тренувального процесу в сучасному футболі.
— Розкажіть більш докладно, як навчаються майбутні тренери Гармаш і Хачеріді: скільки начиток перед тим, як учні захищатимуться на модулях?
— У кожної категорії є свій термін навчання. Хлопці матимуть можливість прослухати лекції з різних аспектів футболу. Загалом, Диплом "В "має три модулі, але є домашня робота, яку тренери мають відпрацьовувати вдома індивідуально.
— Після першої зустрічі з групою ви оцінили для себе, хто справді прийшов навчатися, а хто — просто посидіти на лекціях?
— Зовсім мало часу, щоб зробити якісь висновки, але мені здалося, що вся група була зацікавлена в дискусіях і байдужих не було! Бувають різні групи, але хімія між нами була, я це відчував.
— Хачеріді та Гармаш на полі були відмороженими гравцями, які не стримували себе на полі. У залі вони більш спокійно себе поводили, активно дискутували?
— Я не побачив ніякої зірковості, нахабства, або зневажливості з їх сторони. Переді мною сиділи абсолютно адекватні і ввічливі молоді люди, які були активними учасниками процесу. Є принцип, якого я притримуюсь по життю: головне не ким ти був, а ким став.
Всі в молодості ми робимо помилки, на те вона і молодість. Інша справа, що хтось робить висновки і змінює себе, а інших життя не вчить і вони залишаються в парадигмі минулого. У кожного є вибір і він завжди за нами.
Я кожен раз кажу молодим тренерам, які починають свій шлях в новому для себе амплуа, що по-перше кожен повинен вирішити, наскільки йому це потрібно. Не всі можуть стати тренерами. Якщо ти пішов в цю професію, то, як і в будь-якій справі, треба постійно вдосконалювати свою компетентність, бути в інформаційному потоці. Все змінюється і треба бути освідомленим і розвиватись постійно!
Олександр Карпенко
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар