13-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Шахтар» — 0:1. Огляд матчу, статистика

2023-11-03 18:53 Цього вікенду відбуваються матчі 13-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у п’ятницю, 3 ... 13-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Шахтар» — 0:1. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 13-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у п’ятницю, 3 листопада, зустрічалися київське «Динамо» і донецький «Шахтар». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото - Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 13-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ШАХТАР» (Донецьк) — 0:1 (0:0)
Гол: Зубков (53)

Попередження: Шепелєв (14), Дячук (47), Шапаренко (52), Волошин (62), Дубінчак (90+3) — Криськів (16), Матвієнко (38), Гочолеішвілі (77), Бондар (85)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 4.Попов, 25.Дячук, 44.Дубінчак — 6.Бражко, 8.Шепелєв — 20.Караваєв, 10.Шапаренко (37.Царенко, 83), 91.Волошин (9.Пономаренко, 88) — 77.Беніто (21.Супряга, 83).
Запасні: 35.Нещерет, 51.Моргун, 2.Вівчаренко, 23.Малиш, 32.Михавко, 33.Саленко, 34.Сирота, 40.Біловар, 92.Рамадані.

«Шахтар»: 31.Різник, 5.Бондар, 6.Степаненко (К), 8.Криськів, 10.Судаков, 11.Зубков (13.Гочолеішвілі, 75), 14.Сікан (18.Келсі, 90+2), 16.Азаров (44.Ракицький, 34), 22.Матвієнко, 26.Конопля, 39.Невертон (29.Назарина, 75).
Запасні: 1.Рудько, 4.Кастілло, 7.Егіналду, 9.Швед, 19.Чигринський, 20.Топалов, 25.Міроші, 90.Кащук.

Післяматчева прес-конференція >>>

Обидві команди очікувано розпочали матч дуже активно, але при цьому діяли з певним побоюванням. «Гірники» в дебюті зустрічі трохи частіше за суперника контролювали м’яч, зате перші удари по воротах виявилися в активі динамівців. Одним словом, у цьому відрізку матчу на полі був повний паритет.

Ближче до середини першого тайму «Шахтар» став значною мірою перевершувати «Динамо» за контролем м’яча, але це не призводило до гостроти біля воріт киян. Усього, чого зуміли домогтися гості, — це удар зі штрафного, з яким упевнено впорався Бущан.

Натомість «Динамо» на 30-й хвилині створило перший гольовий момент матчу — це Шепелєв виконав подачу до штрафного майданчика «гірників» із лівого флангу, і Беніто пробив зльоту в падінні метрів із 10-ти — точно в ціль, проте Різник зумів виручити свою команду. А за дві хвилини потому Шапаренко виконав чудову передачу метрів на тридцять, унаслідок чого Караваєв опинився з м’ячем і без опіки в районі 11-метрової позначки, проте його удар вийшов неймовірно неточним як для такої позиції. Зате на 44-й хвилині зустрічі Караваєв пробив (з лінії штрафного майданчика) набагато краще, і в цьому випадку м’яч ледь не чиркнув об штангу воріт «Шахтаря». Ну а перед самим свистком на перерву хорошим дальнім ударом відзначився і Шапаренко — знову трохи неточно.

Другий тайм активніше почав «Шахтар», і на 53-й хвилині це дало результат: Невертон розсікаючою передачею вивів Зубкова на оперативний простір у лівій частині штрафного майданчика «Динамо», і той упевненим ударом відправив м’яч у ближній кут воріт Бущана — 0:1.

Домігшись успіху, «гірники» певний час не збавляли обертів і продовжували вести активну атакувальну гру на половині поля «Динамо», але ближче до середини тайму «Шахтар» практично перейшов на гру другим номером. За таких умов кияни стали частіше проводити позиційні атаки, проте до гольових моментів це не призводило. За майже весь другий тайм із дій динамівців можна відзначити лише два удари: дальній, від Дячука, після якого м’яч пролетів трохи вище поперечини воріт, і «постріл» Бражка після розіграшу штрафного, якому теж трохи забракло влучності. А ось «гірники» на 79-й хвилині зустрічі були близькі до того, щоб оформити другий гол — це Сікан у контратаці вийшов сам на сам із Бущаном, але динамівський голкіпер зумів відбити м’яч після удару суперника.

Ну а в «Динамо» останній шанс уникнути поразки був на 89-й хвилині гри, коли Караваєв, увірвавшись до штрафного майданчика донеччан після передачі Пономаренка, без перешкод пробивав метрів із 10-ти, проте не влучив у ціль. У підсумку, поєдинок так і завершився мінімально перемогою «Шахтаря» з рахунком 1:0.

Після зіграних матчів «Динамо» має у своєму активі 16 очок і посідає 7-ме місце в турнірній таблиці першості, відстаючи від «Кривбасу», що лідирує, на 10 очок.

У наступному, 14-му турі на «Динамо» чекає гостьовий матч із криворізьким «Кривбасом», який відбудеться в неділю, 12 листопада, у Кривому Розі на стадіоні «Гірник» (початок — о 17:00).