Спортивний юрист Ілля Скоропашкін прокоментував «УФ» вихід «Ворскли» з Асоціації футболу Полтавщини.
— Навіщо «Ворсклі» потрібно членство в Асоціації футболу Полтавської області?
— Для початку пояснимо, яка структура вітчизняного футболу. Українська асоціація футболу є громадським об’єднанням, членство в яких є добровільним. Кожен має право набувати членства або припиняти його виключно за власним бажанням. Так визначено Законом України «Про громадські об’єднання».
Структура УАФ побудована на колективному членстві обласних осередків, членами яких в свою чергу є професійні футбольні клуби. Отримуючи членство в регіональній асоціації футболу, футбольний клуб одночасно зобов’язується дотримуватись її регламентних норм та статуту, а також норм та статуту УАФ, УЄФА та ФІФА. Умовою допуску до змагань з футболу усіх рівнів є членство футбольного клубу в обласній асоціації футболу. Так визначено Регламентом з атестації футбольних клубів УПЛ.
Отримуючи право виступу у змаганнях вищого дивізіону, клуб також набуває членства в УПЛ і так само зобов’язується дотримуватись статутів та регламентних норм УПЛ, УАФ, УЄФА та ФІФА. Таким чином, членство в місцевій асоціації є формальним і необхідним лише на момент проходження атестації.
— Виходить, що якщо завтра була б атестація на наступний сезон, то «Ворскла» б її не змогла пройти?
— Так. Претендент на атестат має підтвердити членство в регіональній асоціації…
— Вихід «Ворскли» з регіональної асоціації якось може вплинути на команду в поточному сезоні УПЛ?
— Точно ні.
— Отже, наразі виступам «Ворскли» в УПЛ нічого не загрожує?
— Ні наразі, ні з часом. Але в тому випадку, якщо «Ворскла» зможе пред’явити довідку з регіональної асоціації в комітет атестації про своє членство. Якщо ж рішення про вихід із АФП спонтанне й про «тили» в клубі не потурбувалися, то можуть виникнути питання. Якщо раптом «Ворскла» на момент надання такої довідки не заручиться членством у якійсь із федерацій, можуть бути проблеми.
— Зараз клуби УПЛ ще ж не отримали атестат на сезон-2024/2025? Так от, якщо «Ворскла» вступала в процес як представник АФП, чи не буде проблем, якщо на кінець процесу вона буде представником міської чи районної асоціації?
— Згідно регламенту, документи на отримання атестату участі в УПЛ в сезоні-2024/2025 подаються до 31 березня поточного року. Тобто часу, щоб поновити чи набути нове членство, у клубу достатньо.
— А який теоретично від цього може бути для них ефект? Чи може банально вони там почубились з місцевими очільниками?
— Думаю, тут якійсь внутрішній конфлікт з місцевими очільниками. Ефекту для самого клубу не вбачається, тільки що на рівні особистого спілкування.
— Завтра, 25 січня, мають відбутись вибори голови Української асоціації футболу, де єдиним кандидатом є Андрій Шевченко, можливо цей крок полтавського клубу пов’язаний з цією подією?
— Навіть якщо це і пов’язано з різністю поглядів на вибори в УАФ на місцевому рівні, через що могли виникнути непорозуміння, які призвели до такого рішення ФК «Ворскла» вийти зі складу АФП, але сам по собі цей демонстративний крок клубу це ніяк не вплине на вибори в УАФ.
— Яке майбутні кроки будуть у «Ворскли» після виходу з Асоціації футболу Полтавщини?
— Враховуючи доволі розгалужену систему колективного членства в УАФ, не виключено, що ФК «Ворскла» (Полтава), припиняючи своє членство в Асоціації футболу Полтавщини, одночасно вирішив набути членства в іншій футбольній асоціації місцевого рівня, наприклад, в Асоціації футболу міста Полтава чи якійсь іншій районній асоціації…
Андрій Шевченко
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Коментарів поки що немає. Станьте першим!