21-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Зоря» — 2:0. Огляд матчу, статистика

2024-03-12 17:25 Цього тижня відбуваються матчі 21-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у вівторок, 12 ... 21-й тур чемпіонату України. «Динамо» — «Зоря» — 2:0. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі 21-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. В одному з них у вівторок, 12 березня, зустрічалися київське «Динамо» і луганська «Зоря». Поєдинок проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Фото — Оксана Васильєва

Чемпіонат України. 21-й тур

«ДИНАМО» (Київ) — «ЗОРЯ» (Луганськ) — 2:0 (1:0)
Голи:
Ванат (30), Попов (85)

Попередження: Шепелєв (52), Шапаренко (81)

«Динамо»: 1.Бущан (К) — 24.Тимчик (20.Караваєв, 46), 4.Попов, 32.Михавко, 2.Вівчаренко — 6.Бражко, 8.Шепелєв — 9.Волошин, 10.Шапаренко (18.Андрієвський, 82), 22.Кабаєв (30.Діалло, 89) — 11.Ванат.
Запасні: 35.Нещерет, 51.Моргун, 25.Дячук, 34.Сирота, 40.Біловар, 44.Дубінчак, 77.Беніто, 91.Маткевич, 99.Пономаренко.

«Зоря»: 1.Сапутін, 35.Капустян, 55.Джордан, 29.Токар, 10.Жуніор, 21.Башич (К), 4.Жан Клод, 51.Писаренко, 22.Мічін, 38.Долбнєв (18.Байрук, 90+1), 11.Ндур (80.Гільєрме, 79).
Запасні: 34.Набіт, 26.Доронін, 37.Мариновський, 39.Герреро.

Враховуючи максимально експериментальний склад «Зорі» в цьому матчі, не було нічого дивного в тому, що «Динамо» зі стартовим свистком перевело гру на половину поля луганської команди. Але в першій половині першого тайму з усіх подій, які виникли біля воріт гостей, можна відзначити лише дальній і дуже сильний удар Бражка, з яким впорався Сапутін. При цьому і Ндур в одній із контратак «Зорі» небезпечно пробив із лінії штрафного, і Бущан був змушений у кидку перевести гру на кутовий.

Але зате наступний свій гольовий момент динамівці втілили в гол — це Вівчаренко на 30-й хвилині зустрічі прекрасною передачею через півполя доправив м’яч прямо в ноги Ванату у штрафному майданчику «Зорі», і той ударом з кута воротарського відкрив рахунок — 1:0.

Домігшись успіху, «Динамо» не стало збавляти обертів і бажання атакувати, проте гра за своєю суттю не змінилася: вона хоч, як і раніше, і проходила на половині поля «Зорі», але гостроти біля воріт Сапутіна не виникало. Відзначити можна хіба що епізод, який виник на 43-й хвилині матчу: Кабаєв увірвався до штрафного майданчика луганчан із правого флангу, віддав на Ваната, який у розтяжці замикав цей пас із близької відстані, але спрямував м’яч поруч із ближньою штангою.

Другий тайм також пройшов за повної переваги «Динамо», однак, як і в першій половині зустрічі, кияни рідко доводили свої дії до фактичної гостроти. Але гольові моменти біля воріт «Зорі», звичайно, були. Перш за все, не можна не відзначити дальній удар Вівчаренка, після якого м’яч просвистів над поперечиною. А через кілька хвилин після цього Шепелєв грав на добиванні після кутового, і Сапутін накрив м’яч на самій лінії своїх воріт. А на 74-й хвилині матчу Караваєв після передачі Волошина без перешкод пробив головою з лінії воротарського, але Сапутін, продемонструвавши блискучу реакцію, врятував «Зорю» від вірного гола.

Динамівці продовжували невпинно атакувати і на 85-й хвилині зустрічі нарешті розвинули свій успіх — це Андрієвський подав зі штрафного і на дальній штанзі Попов, вигравши боротьбу в повітрі, відправив м’яч у ворота — 2:0.

Після цієї перемоги «Динамо» набрало 38 очок, як і раніше, посідає четверте місце в турнірній таблиці першості і відстає від лідируючого «Шахтаря» на 2 очки.

Наступний тур чемпіонату України відбудеться після паузи на матчі збірних. У його рамках на «Динамо» чекає гостьовий поєдинок із полтавською «Ворсклою». Ця зустріч відбудеться в неділю, 31 березня, у Полтаві на стадіоні «Ворскла» імені Олексія Бутовського (початок — о 15:30).