Відкладений матч 16-го туру чемпіонату України. «Минай» — «Динамо» — 1:3. Огляд матчу, статистика

2024-04-17 17:20 У середу, 17 квітня було дограно відкладений матч 16-го туру чемпіонату України, в якому зустрічалися «Минай» ... Відкладений матч 16-го туру чемпіонату України. «Минай» — «Динамо» — 1:3. Огляд матчу, статистика

У середу, 17 квітня було дограно відкладений матч 16-го туру чемпіонату України, в якому зустрічалися «Минай» і київське «Динамо». Поєдинок був номінально домашнім для закарпатської команди, але за домовленістю між клубами проходив у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського.

Нагадаємо, ця зустріч розпочалася ще 3 грудня в Минаї, але через повітряну тривогу команди встигли зіграти лише одну хвилину. Пізніше було ухвалено рішення про перенесення поєдинку на інший термін — через те, що на стадіоні «Минай» відсутнє штучне освітлення.

Фото — Оксана Васильєва

Чемпіонат України. Відкладений матч 16-го туру

«МИНАЙ» (Минай) — «ДИНАМО» (Київ) — 1:3 (0:2)
Голи:
Кораблін (48) — Буяльський (5), Немчанінов (28, автогол), Волошин (86)

Предупредження: Дмитрук (60), Кисіль (90+1) — Ярмоленко (56), Ванат (75)

«Динамо»: 1.Бущан (К) — 24.Тимчик, 4.Попов, 25.Дячук, 44.Дубінчак — 18.Андрієвський, 29.Буяльський (К) (8.Шепелєв, 61) — 9.Волошин, 7.Ярмоленко (30.Діалло, 61), 22.Кабаєв (10.Шапаренко, 46) — 11.Ванат (99.Пономаренко, 88).
Запасні: 35.Нещерет, 2.Вівчаренко, 20.Караваєв, 21.Супряга, 32.Михавко, 37.Царенко, 40.Біловар, 77.Беніто.

«Минай»: 13.Бандура (К), 23.Немчанінов, 22.Скиба, 2.Дмитрук, 77.Кисіль, 44.Вітенчук (71.Семотюк, 66), 32.Петько, 97.Кораблін (7.Гуничев, 87), 11.Демиденко (9.Устименко, 46), 19.К. Попов (29.Ременяк, 46), 99.Вакула (5.Корнійчук, 88).
Запасні: 1.Росул, 35.Кемкін, 6.Вашкеба, 8.Матюшенко, 10.Тищук, 47.Піддубний.

«Динамо» без розкачки почало цей матч, і вже на 5-й хвилині зустрічі відкрило рахунок: Буяльський у центральній зоні зіграв у штрафний майданчик «Минаю» на Ваната, отримав від того відповідний пас у дотик і ударом сходу метрів із 14-ти відправив м’яч точно в нижній кут воріт закарпатської команди — 0:1.

Домігшись успіху, динамівці продовжували атакувати з настроєм, не випускаючи «Минай» з його половини поля. Небезпечно пробивали Андрієвський (двічі) і Волошин, але цим ударом забракло влучності. Проте на ворота закарпатців чинився величезний тиск. Тому не дивно, що на 28-й хвилині рахунок подвоївся. Буяльський чудовим пасом вивів Ярмоленка в праву частину штрафного майданчика «Минаю», той прострілив на ближню стійку, де Немчанінов у спробі перехопити м’яч зрізав його у свої ворота — 0:2.

Відрізок першого тайму, що залишився, також пройшов під знаком повної переваги «Динамо», але рахунок до перерви вже не змінився. Втім, і явних моментів для цього у киян не було.

Здавалося, що підсумок першого тайму зняв усі питання щодо інтриги в цьому матчі, проте «Минай» уже в самому дебюті другої половини зустрічі таке сприйняття змінив: на 48-й хвилині матчу Вакула віддав поперечну передачу по лінії штрафного майданчика, де Кораблін ефектним ударом сходу відправив м’яч у «дев’ятку» воріт «Динамо» — 1:2. Ба більше, за шість хвилин уже Вітенчук завершив контратаку закарпатської команди ударом з кута штрафного майданчика, і м’яч пролетів поруч із ближньою штангою.

Утім, зміна рахунку на табло спершу ніяк не вплинула на загальний малюнок: «Динамо», як і в першому таймі, володіло повною перевагою. Небезпечно пробивали з меж штрафного майданчика Шапаренко та Попов (після кутового): у першому випадку м’яч ледь не чиркнув об штангу, у другому — об поперечину.

Однак треба визнати, що «Минаю» набагато краще, ніж до перерви, вдавалося чіплятися за м’яч і проводити контратаки. І ближче до середини другого тайму мови про явну ігрову перевагу «Динамо» вже не йшлося. А на 71-й хвилині матчу команда Любеновича так хвацько подала кутовий, що Бущан по-справжньому врятував «Динамо» від другого голу, коли відбив м’яч після удару метрів із семи. Потім уже Устименко пробив із правої частини штрафного в ближній кут, і знову воротареві «біло-синіх» довелося потрудитися. На все це «Динамо» відповіло моментом Ваната, який узяв гру на себе, увірвався до штрафного майданчика, пробив у ближній кут і влучив у штангу.

І все-таки кияни зуміли закріпити свій успіх: на 86-й хвилині матчу Дубінчак прострілив із лівого флангу і на дальній штанзі Волошин у розтяжці відправив м’яч у сітку — 1:3.

Після цього результату «Динамо» набрало 51 очко і, як і раніше, посідає друге місце в турнірній таблиці першості, відстаючи від «Шахтаря», що лідирує, на одне очко, але «гірники» при цьому зіграли на один матч менше.

Свій наступний матч «Динамо» проведе в рамках 25-го туру чемпіонату України — вдома, проти житомирського «Полісся». Ця зустріч відбудеться найближчої неділі, 21 квітня, у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок — о 18:00).