28-й тур чемпіонату України. «Шахтар» — «Динамо» — 1:0. Огляд матчу, статистика

2024-05-11 19:54 Цього вікенду відбуваються матчі 28-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. У центральному з них у суботу, 11 ... 28-й тур чемпіонату України. «Шахтар» — «Динамо» — 1:0. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 28-го туру чемпіонату України сезону-2023/24. У центральному з них у суботу, 11 травня, зустрічалися донецький «Шахтар» і київське «Динамо». Поєдинок проходив у Львові на стадіоні «Арена Львів».

Фото — Юрій Юр’єв

Чемпіонат України. 28-й тур

«ШАХТАР» (Донецьк) — «ДИНАМО» (Київ) — 1:0 (1:0)
Гол:
Судаков (33 пен.)

Попередження: Судаков (27), Матвієнко (41) — Ярмоленко (87)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 4.Попов, 25.Дячук, 2.Вівчаренко (44.Дубінчак, 87) — 6.Бражко, 10.Шапаренко — 9.Волошин (7.Ярмоленко, 46), 29.Буяльський (К) (8.Шепелєв, 77), 22.Кабаєв (99.Пономаренко, 87) — 11.Ванат.
Запасні: 35.Нещерет, 18.Андрієвський, 20.Караваєв, 30.Діалло, 32.Михавко, 34.Сирота, 37.Царенко, 77.Беніто.

«Шахтар»: 31.Різник, 5.Бондар, 8.Криськів, 10.Судаков (30.Марлон, 84), 11.Зубков (7.Егіналдо, 84), 14.Сікан (2.Траоре, 61), 16.Азаров (44.Ракицький, 72), 21.Бондаренко (6.Степаненко, 61), 22.Матвієнко (К), 26.Конопля, 37.Келсі.
Запасні: 1.Рудько, 9.Швед, 13.Гочолешвілі, 23.Педріньйо, 25.Міроші, 29.Назарина, 39.Невертон.

«Шахтар» очікувано з перших хвилин запропонував «Динамо» свої агресивні атакуючі дії, але з наскоку зламати оборону киян у донеччан не вийшло. У дебютному відрізку зустрічі біля воріт «біло-синіх» фактичної гостроти не виникало, незважаючи на повну територіальну перевагу «гірників».

Уперше понервувати динамівських уболівальників «Шахтар» змусив під кінець дев’ятої хвилини матчу, коли Сікан хльостко пробив із правої частини штрафного майданчика — Бущан зреагував, але небезпечно відбив м’яч перед собою; на щастя для «Динамо», на добиванні нікого з гравців «Шахтаря» не виявилося. Утім, кияни з відповіддю не забарилися: на 16-й хвилині зустрічі атака команди Шовковського завершилася обвідним ударом Кабаєва метрів із 20-ти, і цього разу вже Різнику довелося як слід потрудитися, щоб не пропустити.

Ближче до середини тайму гра вирівнялася і футбол став позиційним. Частіше з м’ячем був «Шахтар», але це не приносило йому жодних дивідендів. Втім, і динамівці в цьому відрізку матчу не могли нічим похвалитися зі своїх креативних дій.

Головна подія першого тайму припала на 32-у хвилину зустрічі, коли головний арбітр після використання VAR ухвалив рішення призначити пенальті у ворота «Динамо» за гру рукою Вівчаренка у власному карному майданчику і Судаков ударом з «точки» відкрив рахунок — 1:0. Кияни майже одразу ж відповіли у вигляді небезпечного удару Тимчика з правої частини штрафного майданчика, але Різник у кидку знову виручив «Шахтар», не дозволив м’ячу влетіти в дальній кут своїх воріт. На добиванні грав Шапаренко, однак, пробиваючи з гострого кута, у ціль не влучив. У підсумку, на перерву команди пішли за рахунку 1:0 на табло.

Початок другого тайму був явно за динамівцями, які з відновленням гри стали діяти гранично активно. Але до гольових моментів біля воріт «Шахтаря» це не призвело. Якщо не брати до уваги небезпечного удару Коноплі по своїх воротах після подачі кутового, який ледь не заскочив Різника зненацька, і дальнього пострілу Ваната, який не завдав особливого клопоту голкіперу «гірників».

Час минав, динамівці продовжували володіти перевагою, а донеччани, що ближче був кінець матчу, то більшою мірою намагалися «сушити» гру і будь-якими способами створювати в ній паузи — тільки вони допомагали збивати атакувальний темп киян. І в підсумку, «Шахтарю» все ж вдалося втримати переможний рахунок — 1:0.

Цей результат підвів риску під чемпіонськими перегонами в УПЛ поточного сезону: за два тури до закінчення чемпіонату «Шахтар» продовжує одноосібно лідирувати, випереджаючи тепер «Динамо» на 7 очок, що відповідно робить донеччан недосяжними.

У наступному турі на «Динамо» чекає домашній поєдинок із криворізьким «Кривбасом». Ця зустріч відбудеться найближчої неділі, 19 травня, у Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок — о 15:30).

Олександр ПОПОВ зі стадіону «Арена Львів»

Кращий коментар

auto-aleksandr13
Александр - Наставник
11.05.2024 20:24
Під час "гольової" атаки кротів, спочатку, як мені здалося, був фол на Буяльському але на повторі було видно, що ніякої накладки не було і Буя просто косив замість того щоб допомогти хлопцям у захисті, показовий момент який характеризує Бую як капітана.