Зараз такий тренд в українському футболі, що деякі клуби почали створювати свої другі команди. Першою із команд УПЛ став львівський «Рух», який минулого сезону заявив команду у Другу Лігу.
Наступного сезону другу команду матимуть «Полісся», «Ворскла», «Олександрія». Не знаю, яка доля «Карпат-2», бо вони тримали другу команду, бо не мали U-19.
Головна причина такої ідеї — бажання розвивати молодих гравців. Перехід із юнацького у дорослий футбол дуже складний, тому потрібна ще одна сходинка у вигляді молодіжної команди, яка буде грати у дорослому футболі. Гравці швидше будуть мужніти та мати прогрес.
Це загальноєвропейська практика. Скажімо, провідні Академії Європи йдуть цим шляхом. «Барселона», «Бенфіка», «Аякс», «Боруссія» (Дортмунд) мають свої другі команди, де молодь грає проти вже дорослих футболістів. Так вони швидше адаптовуються до дорослого футболу.
Виходячи із появи молодих гравців у першій команді «Барселони», «Бенфіки», «Аякса» цей метод дієвий.
У «Динамо» була своя історія із другою командою. «Динамо-2» тривалий час грало у Першій лізі. Спочатку не було чемпіонату дублерів, тому практику здобували гравці, які не грали за першу команду. Потім друга динамівська команда стала частиною системи виховання гравців. У них була своя окрема заявка. Футболісти, які переросли U-21, але не дотягували до першої команди, отримували можливість себе показати. Через «Динамо-2» пройшли Сергій Рибалка, Роман Яремчук, Євген Волинець і багато інших.
Я не впевнений, що сьогодні «Динамо» потрібно відроджувати другу команду. В цьому немає великої потреби. Зараз у системі столичного клубу не так багато футболістів 2003−2005 років, для яких би потрібно було створювати цю команду. Самба Діалло не має стабільної ігрової практики у першій команді. За юнацьку команду вже не може грати. Завдяки подвійній заявці він міг би грати у Другій лізі. Але йому можна знайти оренду на рівні УПЛ. Аналогічно по Антону Царенку, Навіну Малишу. Можливості розвиватися там були б краще. Футболісту віку 20−21 рік вже потрібно грати не на рівні Другої ліги, а пробувати сили на рівні УПЛ, якщо у тебе є талант та ти відчуваєш перспективи. Якщо ти до цього віку не розкрився, то ніяка друга команда тобі не допоможе. Потрібно йти у вільне плавання та шукати себе.
Зараз буде випускатися 2005 рік. За лімітом вони ще зможуть грати в юнацькому чемпіонаті. Але сенсу залишатися в U-19 немає майже ні для кого. Хіба що Тарас Михавко, якщо буде між першою та юнацькою командою. Можливо, ще Олексій Гусєва та Роман Саленко за умови перспективи у першій команді. Всім іншим — немає сенсу третій рік грати на такому рівні. Кількість таких футболістів зовсім невелика — оборонці Балаба, Сизонюк, Котуха, півзахисники Василець, Янчишин, Кремчанін, Маткевич та форвард Герич. Я дуже сумніваюся, що із перерахованих гравців хтось має перспективи дорости до першої команди. Заради 8 гравців немає сенсу створювати другу команду.
Можна, звичайно, залучати 2006 рік та навіть 2007, але у них є де грати — дві юнацькі команди U-19. Навряд чи вони готові зараз до переходу у дорослий футбол. Це може мати тільки зворотній наслідок — травми, через фізичне перенавантаження.
Сергій ТИЩЕНКО
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар