Польські вболівальники: «Дивна ситуація: українець б’є українця та радіє цьому»

2024-06-08 15:40 Поляки задоволені результатом матчу з Україною (3:1), але переживають через те, що одразу кілька гравців зазнали ... Польські вболівальники: «Дивна ситуація: українець б’є українця та радіє цьому»

Поляки задоволені результатом матчу з Україною (3:1), але переживають через те, що одразу кілька гравців зазнали травм напередодні чемпіонату Європи. Місцеві вболівальники пишуть про те, що навіть другий склад їхньої збірної показує гарний потенціал, тому мають приємні очікування від майбутнього Євро-2024. Цікаво, що перед початком матчу поляки обережніше говорили про збірну України та вважали її більш-менш рівним суперником. Тепер вони впевнені, що збірна Польщі сильніша.

Тарас Романчук. Фото: Newspix.pl

Безумовно, було багато розмов про Тараса Романчука та його гол у ворота збірної України. Незважаючи на те, що він прийняв польське громадянство у 2018 році, далеко не всім подобається, що він виступає за збірну. Багато поляків досі вважають Романчука українцем, тому вважають за краще, щоб до національної команди викликали тих, хто народився в Польщі, а не отримав громадянство через те, що виявився «непотрібним» у своїй країні. Також вони вважають, що в майбутньому такі ситуації можуть стати повсякденністю, тому що зараз багато українців, які мешкають у Польщі, хочуть залишитися і стати громадянами цієї країни.

Rafal: Багато розмов про Романчука та його гол, що він був щасливий забити гол своїй рідній країні. Я не особливо хочу на цю тему говорити, тут занадто багато нюансів, якщо дозволили йому грати за збірну, то тепер пізно просити його не викликати в національну команду. Інше питання, що хлопцеві вже 32 роки, він може отримати шанс зіграти на Євро. Чи не краще дати шанс молодим полякам?

Szulta: Я не сказав би, що українці грали другим складом. Ярмоленко, Довбик, Миколенко — це гравці основи. У другому таймі вийшли Мудрик, Циганков та Зінченко — також ключові гравці України. Ми впевнено обіграли сильну команду. Потрібно зараз похвалити наших футболістів, а не писати про те, що суперник грав не основним складом.

Kwiatkowski: До 60-ї хвилини був упевнений, що Польща заб’є ще один-два голи. Після 60-ї хвилини вже переживав через те, що ми можемо пропустити ще раз. У будь-якому випадку гра сподобалася. У першому таймі добре зіграли в атаці. У другому таймі показали, що вміємо захищатись.

Pasciak: Думаю, що час Левандовського уже минув. Варто йому вийти на поле, як гра в атаці змінилася на гірший бік. Без нього Польща виглядала набагато цікавіше біля чужих воріт. За всієї поваги до Роберта, пора вже завершувати кар’єру в збірній.

Dworak: Перший тайм сподобався, ми діяли активно в атаці та надійно в обороні. Але травми змінили ситуацію на полі. Сподіваюся, всі наші гравці зможуть швидко відновитися. Загалом гра сподобалася. У другому таймі більше працювали на оборону та змогли зупинити українців, у яких мало що виходило.

Janczura: Три голи за 30 хвилин — це фантастика! Вже не пам’ятаю, коли востаннє ми так швидко забивали так багато голів. Напевно, таке було лише у матчах зі збірними Сан-Марино та Гібралтару. Україна здивувала. Думав, що це сильніша команда.

Prencel: Перший тайм був дуже сильним. У другому таймі українці посилили команду ключовими гравцями та вже робили все, що хотіли. Якщо припустити, що обидві збірні грали з перших хвилин другим складом, то якби вийшла основа у нас і в них, навряд чи у нас були б шанси.

Garbacz: Романчук відчайдушно намагається довести, що він став справжнім поляком, але не думаю, що ми взагалі маємо викликати його до збірної. Я вважаю, що УЄФА та ФІФА не повинні дозволяти змінювати громадянство. А то виходить така ситуація, що людина не змогла добитися чогось у своїй країні, а потім посідає місце корінного жителя в іншій країні. І я зараз не лише про Польщу. Таке відбувається по всьому світі.

Kacper: Українці сьогодні точно будуть злими. Колишній громадянин цієї країни допоміг Польщі виграти у принципового суперника. Справжня історія із Голлівуду. Не здивуюся, якщо якось знімуть фільм на таку тему.

Wegrzin: Дивна ситуація: українець забиває українцям та радіє цьому. Романчук так і не став для мене поляком. Він прийняв громадянство у 26 років, якщо не помиляюся. Він багатьом завдячує Україні і там народився. Не думав, що він буде святкувати гол у ворота команди своєї рідної країни.

Kuba: Я б не поспішав дуже радіти. Скоріш за все, українці сьогодні зіграли свою найгіршу гру. На чемпіонаті Європи ми побачимо реальну силу Польщі у матчі з Нідерландами. Це як українці, раділи, що зіграли внічию з Німеччиною, а потім програли нам.

Bozek: Ті, хто зараз незадоволений викликом Романчука до збірної, забувають про те, що зараз відбувається у Польщі. Мільйони українців переїхали жити до нашої країни, зокрема після початку війни. Дуже багато з них залишаться жити в Польщі назавжди, працюватимуть тут, займатимуться спортом, і отримають громадянство. Років за 15−20 у нашій країні буде ціле покоління українців, які стали поляками. Будуть тисячі українців, які виявлять себе у спорті, і потрібно буде викликати їх до збірної з футболу, волейболу тощо. Подивіться на сусідню Німеччину, у них уродженець Туреччини — капітан команди, у них африканець — найкращий захисник. У них уже половина збірної — це не корінні німці. Краще нехай за нашу збірну грають українці, ніж умовний Олісадебе.

Suscek: Весь сезон я вболівав за Роберта Левандовского в чемпіонаті Іспанії, але варто визнати, що Артем Довбик на сьогоднішній день набагато сильніший і цікавіший, ніж наша зірка, що згасає. Українець справедливо став найкращим гравцем в Іспанії. А от у Роберта найкращі роки вже позаду.

Wiel: Романчук забиває дебютний гол Україні. Таке навіть у фільмах не часто побачиш. Життя іноді дарує нам сюрпризи. Але мені приємно, що Тарас відсвяткував цей гол. Це був той момент, коли ми могли побачити, чи залишився він у душі українцем, чи став уже поляком.

Bzrdy: Не можу собі уявити, щоб поляк захотів стати українцем. Напевно, такі випадки трапляються, але навряд чи часто. Особливо у спорті. Але навіть якби таке сталося, то я не хотів би, щоб «колишній» поляк святкував гол у ворота нашої команди. Це було б неправильно.

Lisiecki: Красива історія та чудовий момент для Тараса. Романчук часто розповідав про те, що його не цінували в Україні, не дали шансу проявити себе у футболі. А у Польщі в нього повірили. Саме тому він став поляком та любить нашу країну. Як чудово, що він забив дебютний гол саме у ворота України. Українці зараз явно шкодують, що впустили такого гравця.

Domzol: Україна — одна з найкращих команд Європи. Навіть якщо вони грали не основним складом, дуже приємно виграти у них. У другому таймі, коли вийшли Мудрик, Зінченко та Циганков, нам було набагато складніше грати. Але загалом гра залишила приємне враження.

Kamil: Романчук сьогодні закрив рота ненависникам. Спершу забив гол, а потім поцілував герб Польщі на футболці. Тарас уже всім довів, що він більше не любить Україну, що не хоче бути українцем, а хоче бути поляком.

Mizuk: Начебто виграли, можна радіти… Але на душі тривожно. У другому таймі Україна сильно нас притиснула і пощастило, що ми не пропустили ще раз. Так, 3:1 — це добрий результат. Але чи буде такої гри достатньо для того, щоб обіграти Нідерланди та Австрію? Я вже мовчу про Францію.

Smolem: У футболі прийнято, що якщо футболіст забиває гол у ворота колишнього клубу, то він не святкує, а піднімає руки. Хіба що його вигнали з команди. Але це у клубних змаганнях. А чи було у футболі таке, що гравець змінив громадянство та потім забив гол у ворота своєї колишньої країни? Я такого не пригадаю. Цілком можливо, що ми стали свідками унікальної історії.