Збірна України стартувала на Євро-2024 з поразки. Румунія — Україна — 3:0. Огляд матчу, статистика

2024-06-17 17:53 У понеділок, 17 червня, збірна України провела свій перший матч на Євро-2024. Суперником «синьо-жовтих» була збірна ... Збірна України стартувала на Євро-2024 з поразки. Румунія — Україна — 3:0. Огляд матчу, статистика

У понеділок, 17 червня, збірна України провела свій перший матч на Євро-2024. Суперником «синьо-жовтих» була збірна Румунії, а сама гра проходила в Мюнхені на «Альянц Арені».

Євро-2024. Груповий етап. Група «E». 1-й тур

Румунія УКРАЇНА — 3:0 (1:0)
Голи: Станчу (29), Р. Марін (53), Ман (57)

Предупредження: Конопля (67) — Р. Марін (79)

Україна: 23.Лунін, 17.Зінченко, 22.Матвієнко, 13.Забарний, 2.Конопля (24.Тимчик, 72), 6.Степаненко (К) (18.Бражко, 62), 19.Шапаренко (9.Яремчук, 62), 14.Судаков (8.Малиновський, 83), 10.Мудрик, 15.Циганков (7.Ярмоленко, 62), 11.Довбик.
Запасні: 1.Бущан, 12.Трубін, 3.Сваток, 4.Таловеров, 5.Сидорчук, 16.Миколенко, 20.Зубков, 21.Бондар, 24.Тимчик, 25.Ванат, 26.Михайличенко.

Румунія: 1.Ніце, 2.Рацю, 3.Дрегушин, 6.М. Марін (4.Рус, 75), 11.Банку, 15.Бурке, 17.Коман (13.Міхейле, 62), 18.Р. Марін, 19.Дрегуш (9.Пушкаш, 75), 20.Ман (10.Хаджі, 62), 21.Станчу (К) (24.Раковіцан, 87).
Запасні: 12.Молдован, 16.Тирновану, 5.Неделчару, 7.Алібек, 8.Чікилдеу, 14.Олару, 22.Могош, 23.Сореску, 25.Бирліджа, 26.Шут.

Зі стартовим свистком збірна Румунії, не соромлячись, вишикувалася на своїй половині поля, тож збірна України відповідно стала вести гру першим номером. Однак перевага «синьо-жовтих» мала виключно позиційний характер, і вона не призводила до гостроти біля воріт Ніце. А ось румуни на 8-й хвилині створили перший момент, який заслуговує на згадку: контратака команди Йорданеску завершилася точним ударом зльоту метрів із 25-ти у виконанні Комана, і в гру довелося вступити Луніну.

Час минав, а ситуація на полі не змінювалася. Точніше кажучи, вона якраз змінювалася, але не на користь збірної України: румуни стали частіше контролювати м’яч, виглядали тепер уже набагато впевненіше і, головне, поступово відтіснили суперника в середину поля.

Закінчилося це все голом у ворота збірної України. На 29-й хвилині румуни пресингували українців біля їхнього штрафного майданчика, унаслідок таких дій Матвієнко вирішив відіграти на Луніна, а той вибив м’яч просто на Мана, який вмить зреагував, зіграв на вільного Станчу, і той ефектним ударом сходу метрів із 20-ти вразив «дев’ятку» воріт «синьо-жовтих» — 1:0.

Ба більше, на 38-й хвилині зустрічі після удару Мана з лінії штрафного майданчика та рикошету від коліна Степаненка м’яч пролетів у лічених сантиметрах від штанги воріт української збірної. Кутовий. Його виконав той самий Станчу, який прямим ударом крутив м’яч у дальній кут і влучив у поперечину.

Залишок першого тайму румуни провели впевнено, а от українці виглядали розгублено і в їхніх діях проглядався сумбур. Так чи інакше, на перерву пішли за рахунку 1:0 на користь збірної Румунії та без влучних ударів від збірної України.

З початком другого тайму «синьо-жовті» перевели гру на половину поля суперника, але румуни реалізували першу ж свою нагоду розвинути успіх: завершальна стадія контратаки «триколорів» виглядала змащеною, але коли м’яч відскочив до Маріну, той без роздумів пробив зльоту метрів з 20-ти і вразив нижній кут воріт Луніна — 2:0.

Але і це ще не все. Спершу Лунін виручив збірну України після удару з кута воротарського. Але за хвилину українців не врятувало вже нічого: після розіграшу кутового з правого флангу Ман пройшов оборону «синьо-жовтих», як на тренуванні, віддав у воротарський на Дрегушина, і той з двох метрів розстріляв ворота української збірної — 3:0. Катастрофа.

Ну а на 78-й хвилині матчу збірна України завдала першого в цьому матчі удару в площину воріт суперника. На тому й розійшлися. Крім моменту в компенсований час, у якому Яремчук опустив м’яч на поперечину воріт збірної Румунії, і дальнього удару Мудрика, з яким не без зусиль впорався Ніце.

У паралельному матчі 1-го туру групи «Е» сьогодні зіграють Бельгія і Словаччина (початок о 19:00 за київським часом).

А матчі 2-го туру в цій групі будуть такими: Словаччина — Україна (21 червня), Бельгія — Румунія (22 червня).

Олександр ПОПОВ

Кращий коментар

auto-nick4
Сергей Кравченко - Начинающий писатель
17.06.2024 17:58
Давайте скажемо правду. Проти Німеччини ми зіграли добре? Проти Польщі ми зіграли добре? Проти Молдови ми зіграли добре? Ото так само і сьогодні! Просто тут суперник грав рішуче, вперто і на результат. І за такий настрій їм ще й десь пощастило (як і має бути). У нас же гри нема взагалі. В мене було відчуття, що оцей наш “зірковий” склад і завищені очікування в результаті вилізуть боком, і поки що так воно виходить. А давайте згадаємо плей-оф! Проти Боснії і Герцеговини ми зіграли добре? Проти Ісландії ми зіграли добре? Згадайте, на якій істериці ми вийшли на це Євро. І я скажу більше: нам дуже-дуже пощастило ще у жеребкуванні плей-оф, бо в другому разі нас взагалі на Євро не було б. Нічого ми не показали і проти Італії у відборі, хоча так — виграти тоді могли. Сьогодні ж наші “зірки” отримали чергову справедливу оцінку на самому високому рівні. Тому, мабуть, недостатньо мати гравців із ТОП-ліг, ще треба, щоб ці гравці мали усталений та стабільно високий рівень. Просто зіпсували людям настрій! Якого і так нема! А ще свій власний рівень опустили. В черговий раз.