Відомий український тренер та експерт Анатолій Чанцев поділився своїми враженнями від матчу 2-го туру групового етапу Євро-2024 Словаччина — Україна (1:2), що відбувся вчора в Дюссельдорфі.
— Враження від перемоги нашої національної команди зашкалюють. Усі ми дуже вболівали за збірну і радіємо перемозі. Гра була валідольною, змусивши всіх неабияк переживати. Але добре те, що добре закінчується.
— Зрозуміло, що рахунок усіх задовольнив. А як щодо гри?
— Щоб відповісти на це запитання, хотів би повернутися до попередньої зустрічі синьо-жовтих із Румунією. Ще тоді я помітив: наші футболісти не відкриваються за спину захисникам команди-суперниці. Їх узагалі не було, цих відкривань.
А ось сьогодні зі Словаччиною — інша справа. Усе було: хлопці і відкривалися, і напруга була у штрафному суперника, і швидше почали робитися передачі, стало більше руху. Тобто було багато чого, що ми не побачили в поєдинку з румунами. Усе це значно вплинуло на хід гри та посприяло нашій перемозі.
— Виникає цілком резонне запитання: що ж заважало збірній України робити все це в поєдинку з Румунією?
— Точно таким питанням задаюся і я. Перед першим матчем підопічних Сергія Реброва у мене був такий емоційний підйом з приводу гордості за нашу національну команду, за нашу країну, що здавалося: ну ось, зараз ми їх «порвемо»! Але під час гри ловив себе на думці: чому ж наші не біжать уперед? Переходять на половину поля суперника — і ніхто за спини румунів не відкривається!
Повторюся ще раз: простих елементарних відкриттів взагалі не було! Не було й ударів по воротах. А все тому, що не доходили до них. Наша команда ніколи не робила позиційних атак, щоб вони були на користь.
Знаєте, що я відзначив для себе? Специфіку нової супертактики, коли за рахунок передач ми виходимо з оборони, перетинаємо половину поля суперника — і що потім? А потім робимо поперечні передачі, пасуючи м’яч зліва направо і справа наліво, туди-сюди — а просування до воріт немає! Отже, і ударів не було. Мудрик у тому ж матчі двічі добіг до лицьової лінії, намагався робити передачі в штрафний, але хто там забиватиме? Нікого там не було.
Так що й кажу: позиційні атаки не для нас. Для нас ефективні відкривання за спини захисників, швидкий пас і такий самий перехід на чужу половину поля. Те, що ми сьогодні побачили. Українська команда показала, як воно мало бути — і це все в грі докорінно змінило.
— Що скажете про сьогоднішні зміни у стартовому складі, яких було чотири?
— За склад і перестановки в ньому важко щось говорити зі сторони, адже ми не знаємо ситуацію всередині команди і те, що бачить тренерський штаб. Визначити, кого саме з футболістів ставити в основу, це прерогатива виключно головного тренера.
Тож якщо Сергій Ребров вирішив задіяти з перших хвилин Трубіна, Тимчика, Бражка і Ярмоленка, то це означає, що йому було чим керуватися. Якщо брати воротарську позицію, то про рішення про заміну Луніна, яку зробив Ребров, ніхто навіть і не сумнівався.
Чесно кажучи, я думав, що теж буде заміна Шапаренка і Зінченка, однак цього не сталося. Почитав після сьогоднішнього матчу провідні статистичні сайти і дізнався, що Зінченко у грі зі Словаччиною був найкращим у складі збірної України. І я розумію, чому так: у нього сьогодні були дуже точні передачі, одна з яких — гольова. Тож нічого дивного.
Вважаю, що в опорній зоні Бражко сьогодні був дуже хороший, і зміна на цій позиції була корисною. Відмінно зіграв і Трубін, який не раз виручав команду.
Вихід на поле Яремчука в другому таймі теж виявився дієвим. Чесно кажучи, я до цього думав, що не такий він «тоненький» у грі, як виявилося в епізоді зі взяттям словацьких воріт.
Була дуже складна й водночас вивірена передача від Шапаренка — і Яремчук проявив себе як вправний нападник: першим дотиком він уміло зупинив м’яч, а другим швиденького проштовхнув його за лінію воріт повз голкіпера. Скажу так: це найвищий рівень футболу, рівень нападника. Ось бачите, якими виявилися зміни та заміни! Дуже хороші. Аплодую Реброву і всій нашій збірній.
— Якщо припустити, що Бельгія виграє в Румунії, то перед заключним туром у групі в усіх суперників буде рівна кількість очок — по три. Як у такому разі стратегічно й тактично будувати українцям гру з Бельгією?
— Хм... Важке питання. Насамперед, потрібно все ж таки дочекатися результату матчу Бельгія — Румунія. А ще повернуся до того, що говорив вище. Усе перед нашою грою з бельгійцями залежатиме від того, яка атмосфера буде в команді, як футболісти відновлюватимуться після сьогоднішнього матчу, яка буде готовність до наступного вирішального поєдинку і наскільки готовий зіграти Миколенко — гравець, роль якого в обороні для збірної дуже важлива.
Давати ж прогнози — це не для мене. Єдине, що можна прогнозувати, це те, що в психологічному плані після сьогоднішньої гри збірна України вийде на матч із Бельгією зовсім в іншому настрої, ніж він був після гри з Румунією. Це однозначно. І хочу ось ще що сказати. Перед першим матчем, із румунами, як тільки не піарили наших футболістів! Доводилося не раз чути і читати, що нинішня збірна України — найкраща за складом за час незалежності. І хлопці, напевно, подумали: може, дійсно ми такі незамінні. Це й могло зіграти з ними злий жарт. Але сьогодні вони довели, що в нас хороша збірна. Слава Україні та ЗСУ!
В’ячеслав Кульчицький
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар