Збірна України залишає Євро-2024. Група «E», 3-й тур. Україна — Бельгія — 0:0. Огляд матчу, статистика

2024-06-26 20:55 У середу, 26 червня, збірна України провела свій третій матч на Євро-2024. Суперником «синьо-жовтих» була збірна ... Збірна України залишає Євро-2024. Група «E», 3-й тур. Україна — Бельгія — 0:0. Огляд матчу, статистика

У середу, 26 червня, збірна України провела свій третій матч на Євро-2024. Суперником «синьо-жовтих» була збірна Бельгії, а сама гра проходила в Штутгарті на стадіоні «МХП-Арена».

Євро-2024. Груповий етап. Група «E». 3-й тур

УКРАЇНА БЕЛЬГІЯ — 0:0

Предупредження: Довбик (69) — Фас (43)

Україна: 12.Трубін, 16.Миколенко (17.Зічненко, 58), 22.Матвієнко (К), 3.Сваток (7.Ярмоленко, 81), 13.Забарний, 24.Тимчик, 18.Бражко (6.Степаненко, 70), 19.Шапаренко (8.Малиновський, 70), 14.Судаков, 9.Яремчук (25.Ванат, 70), 11.Довбик.
Запасні: 1.Бущан, 23.Лунін, 2.Конопля, 4.Таловеров, 5.Сидорчук, 20.Зубков, 21.Бондар, 26.Михайличенко.

Бельгія: 1.Кастелос, 21.Кастань, 3.Теате, 4.Фас, 5.Вертонген, 24.Онана, 8.Тілеманс (18.Мангаля, 62), 7.де Брейне (К), 9.Троссар (11.Карраско, 62), 22.Доку (19.Бакайоко, 77), 10.Лукаку (20.Опенда, 90).
Запасні: 12.Камінські, 13.Селс, 2.Дебаст, 16.Вранкс, 17.де Кетеларе, 23.Вермеерен, 25.де Кейпер.

Збірна Бельгії зі стартовим свистком очікувано взяла м’яч під повний свій контроль, і вже на 7-й хвилині матчу створила перший гольовий момент: у результаті розрізної передачі Лукаку вивалився на Трубіна, пробив із близької відстані, але воротар збірної України зумів відбити м’яч. Утім, окрім цього епізоду, бельгійці в дебютному відрізку зустрічі нічого в атаці не добилися. А ось українці з плином часу стали частіше чіплятися за м’яч, і на 20-й хвилині запам’яталися дальнім ударом Довбика, з яким, проте, впевнено, впорався Кастелос.

Середина першого тайму проходила, загалом, у рівній боротьбі і без фактичних загострень ситуації. Відзначити можна лише удар Судакова з меж штрафного майданчика — точно в ціль, але Кастелос знову зіграв бездоганно і холоднокровно. А під завісу першої половини збірна України створила ще один гольовий момент: Яремчук увірвався в штрафний майданчик «червоних дияволів» зліва, напрошувався удар по воротах, але пішла передача на Довбика, яка «відіграла» воротаря, але виявилася трохи неточною. Збірна Бельгії майже одразу ж відповіла ударом де Брейне з-за меж штрафного майданчика — у цій ситуації надійно зіграв уже Трубін. У підсумку, на перерву команди пішли з нулями на табло.

Другий тайм також пройшов у відносно рівній боротьбі і без моментів. Збірна України дуже компактно і чіпко грала в обороні, чим позбавляла суперника будь-яких шансів на створення гостроти. У стартовому відрізку тайму можна відзначити лише удар Лукаку з правої частини штрафного майданчика, після якого Трубін зумів накрити м’яч.

І тільки на 73-й хвилині матчу біля воріт збірної України вперше після перерви було по-справжньому небезпечно — це Карраско сильно пробив з лінії штрафного, але Трубін у кидку виручив збірну України. «Синьо-жовті» відповіли ударом Довбика з близької відстані, але з гострого кута, який був заблокований Фасом (та й Кастелос був поруч). Пізніше той самий Довбик пробивав уже з більш зручної позиції, але перебував під тиском суперника і спрямував м’яч у зовнішній бік сітки воріт. Також не можна не відзначити прямий удар Малиновського з кутового, після якого м’яч летів у ворота, але Кастелос зреагував. Бельгійці на цій все відповіли ударом Бакайоко з меж штрафного майданчика — неточно. Останній же шанс на зміну рахунку мала українська збірна — у вигляді удару Судакова метрів із 14-ти у компенсований час другого тайму, з яким впорався Кастелос. Зрештою, арбітр матчу зафіксував у цьому матчі нічию, 0:0.

В іншому матчі 3-го туру групи «E» Словаччина та Румунія також зіграли внічию — 1:1. У підсумку, збірна України посіла в групі останнє, четверте місце і залишає Євро-2024.