Микола Несенюк: «Динамо» — «Зальцбург» колись це був би чвертьфінал»

2024-08-21 21:41 Відомий український журналіст Микола Несенюк присвятив допис y Facebook ностальгічним спогадам про Кубок чемпіонів. Николай Несенюк Микола Несенюк: «Динамо» — «Зальцбург» колись це був би чвертьфінал»

Відомий український журналіст Микола Несенюк присвятив допис y Facebook ностальгічним спогадам про Кубок чемпіонів.

Николай Несенюк

У тому, як змінилося життя, інколи переконуєшся зовсім несподівано. Ну справді, що особливо цікавого нині в тому, що київське «Динамо» за три тижні встигло обіграти у відборі до Ліги чемпіонів бєлградський «Партизан» та глазгівський «Рейнжерс», а сьогодні гратиме з наступним суперником, зальцбурзьким РБ? Тепер це нормально, а колись давно уся осіння частина Кубку чемпіонів складалася із чотирьох матчів з двома суперниками — у вересні-жовтні — oдна шістнадцята фіналу, у жовтні-листопаді — одна восьма. В разі успіху команда виходила до чвертьфіналу, що проходив уже в березні.

На ті часи «афіша», тобто імена суперників, яких щойно обіграло «Динамо», була цілком достойна — і «Партизан», і «Рейнджерс» ще тоді були командами з іменем та серйозною репутацією. Десь у сімдесятих-вісімдесятих цих чотирьох матчів вистачило би нам на півроку, упродовж яких ми би обговорювали ті чи інші моменти згаданих матчів, сперечалися би, розглядали нескінченну кількість варіантів вірогідного розвитку подальших подій. Словом, кожна гра такого рівня була тоді виключною подією і назавжди залишалася у футбольній історії та спогадах уболівальників.

Тепер не те — не встигаєш як слід насолодитися однією перемогою, як слід вже завтра здобувати нову! Інакше ніяк — обженуть і переженуть залишивши на узбіччі великих турнірів ковтати пилюку і дивитися у спини тих, кому поступився!

Минули ті давні часи коли динамівські уболівальники всерйоз і не без підстав обговорювали шанси своєї команди здобути Кубок чемпіонів. Тепер задача інша — просто потрапити до Ліги чемпіонів аби щонайменше чотири місяці бути серед тих, хто виборює головний футбольний трофей. Нема часу думати над стратегією — встигай лише до автобусу аби їхати на наступну гру!

А може це і добре? Бо ж ми маємо тепер нагоду два рази на тиждень насолоджуватися грою «Динамо», вболівати за команду бажаючи їй виграти. І вирішальних матчів європейських кубків вже не треба чекати місяцями.

Вже сьогодні «Динамо» гратиме ще з одним непростим суперником. І нехай це ще не чвертьфінал, але точно крок до нього!