«Алюмінієві ворота — символ невдачі для українців», — австрійські ЗМІ про матч «Зальцбурга» із «Динамо»

2024-08-22 18:40 Австрійські журналісти після жеребкування були впевнені в тому, що «Зальцбург» сильніший за «Динамо», тому «лише нещасний ...  «Алюмінієві ворота — символ невдачі для українців», — австрійські ЗМІ про матч «Зальцбурга» із «Динамо»

Австрійські журналісти після жеребкування були впевнені в тому, що «Зальцбург» сильніший за «Динамо», тому «лише нещасний випадок» може перешкодити австрійцям пройти в основний етап Ліги чемпіонів. Перший матч підтвердив їхню думку про те, що саме «Зальцбург» має виступати у найпрестижнішому європейському турнірі для клубів. Гру з «Динамо» місцеві ЗМІ називають напруженою та відносно рівною, а перемогу абсолютно заслуженою.

Kronen Zeitung

«Квиток до основного раунду Ліги чемпіонів вже в межах досяжності», — журналіст видання Kronen Zeitung впевнений у тому, що «Зальцбургу» вдасться пройти «Динамо» за сумою двох матчів і вже обережно роздумує над тим, як гратиме австрійський клуб проти грандів. європейського футболу.

«У напруженій та відносно рівній грі Нене Доргелес своїм першим ударом по воротах вивів «Зальцбург» вперед. Завдяки пенальті, реалізованому Мауріцом Кьєргором, гості з Австрії вже на 50-й хвилині вели з рахунком 2:0. Команда Пепа Ляйндерса, як і в матчах із «Твенте», атакувала суперника з перших хвилин, граючи високо, і спочатку краще володіла м’ячем. Проте деякі необережні помилки допомогли киянам організувати швидкі та небезпечні контратаки. Ветеран Андрій Ярмоленко на 8-й хвилині завдяки пасу Шапаренко опинився на хорошій позиції у штрафному майданчику, але втратив свій шанс. На 25-й хвилині лівий захисник «Зальцбурга» Алекса Терзич помилився і змусив воротаря Яніса Бласвіха провести рятувальну операцію. Потім Самсон Байду заблокував удар Владислава Ваната зблизька. Здавалося, що кияни незабаром заб’ють гол, але «Зальцбург» несподівано вийшов уперед. Після цього вже австрійський клуб контролював ситуацію на полі та створив безліч моментів.

У другому таймі «Зальцбург» майже одразу ж заробив та реалізував пенальті — 2:0. Кияни кинулися в атаку, але забити так і не спромоглися. Команди обмінялися низкою небезпечних моментів, але рахунок залишився тим самим — 2:0. Ця перемога наблизила основний раунд Ліги чемпіонів для «Зальцбурга», але матч в Австрії буде не менш складним».

Salzburg 24

«Алюмінієві ворота — символ невдачі для українців», — журналіст сайту Salzburg 24 відзначає гарну гру «Динамо» та безліч моментів, створених українцями, а також погану реалізацію команди Шовковського.

«Зальцбург» пішов на перерву з невеликою перевагою — 1:0 — завдяки голу Нене на 29-й хвилині. «Бики» показали зрілу та організовану гру, особливо у захисті, де виблискували П’ятковські та Байду. Однак у київського «Динамо» були небезпечні моменти, які виникли завдяки швидким перемиканням та розумним передачам. Пресинг «Зальцбурга» ще не був настільки ефективним, як хотілося б, і в атаці було важко створити гарні моменти. Загалом це була рівна гра, в якій обом командам ще є куди вдосконалюватись.

Пропустивши другий гол, київське «Динамо» явно спробувало знову зробити гру цікавою. Українці чинять на «Зальцбург» все більший тиск, особливо через свого найкращого гравця — Андрія Ярмоленка. Але і Ярмоленко, і його товариші по команді неодноразово зазнавали невдач через те, що не встигали приймати рішення, опиняючись під тиском захисників. Ключова сцена відбулася на 54-й хвилині, коли П’ятковськи завадив забити гол вирішальним підкатом проти Ваната.

В результаті «Зальцбург» мав кілька можливостей остаточно «закрити» гру, забивши третій гол. Спершу Оскар Глух не зміг пробити Бущана. Через кілька хвилин Ніколас Капальдо мав нагоду зробити рахунок 3:0, але його удар потрапив у сітку воріт з іншого боку.

Остання цікава атака господарів поля на 83-й хвилині закінчилася невдало: після кутового захисник «Динамо» Попов переміг у повітряній дуелі з Байду і головою відправив м’яч у штангу. Ці алюмінієві ворота символізували вечір для Києва, оскільки їх переслідувала невдачі в реалізації моментів, натомість удача та ефективність були на боці «Зальцбурга». Після п’яти хвилин компенсованого часу «Зальцбург» здобув заслужену перемогу з рахунком 2:0.

Завдяки такій зручній стартовій позиції «Зальцбург» може з впевненістю вийти на матч у відповідь, який відбудеться на домашній арені «Ред Булл» всього через тиждень. Київському «Динамо», з іншого боку, доведеться суттєво покращитись, щоб прорвати оборону «Зальцбурга» у матчі-відповіді і зберегти свої шанси на вихід до Ліги чемпіонів».

Der Standard

«Непереможні», — журналіст сайту Der Standard нагадує читачам про те, що «Зальцбург» цього сезону не програв жодного матчу. Більше того, лише в одній грі їм не вдалося здобути перемогу. І все це завдяки новому тренеру, який змінив «Зальцбург» на краще.

«Шанси на те, що «Ред Булл Зальцбург» цієї осені зіграє в Лізі чемпіонів вшосте поспіль, надзвичайно високі після першого матчу плейоф. Австрійська команда, яка посіла друге місце минулого сезону, змушена була пройти складний шлях до основного етапу. У середу команда Ляйндерса здобула складну, але дуже важливу перемогу над київським «Динамо» з рахунком 2:0 у Любліні, Польща. Тепер все у неї в руках у матчі-відповіді наступного вівторка в Зальцбурзі.

Це була вже 7 гра для Пепа Ляйндерса в новому клубі. 6 матчів було виграно, один поєдинок завершився внічию — з «Твенте» на виїзді. Та й там «Зальцбург» мав вигравати. Очевидно, що новий тренер не просто покращив якісно гру команди, а й знову повернув їй впевненість у своїх силах. Це те, чого не вистачило «Зальцбургу» минулого сезону. Щоб потрапити до основного раунду Ліги чемпіонів, Ляндерсу та його команді достатньо залишитися непереможними. І це здається цілком реальним завданням для такого «Зальцбурга».