«Динамо» переходить в основний етап Ліги Європи. «Зальцбург» — «Динамо» — 1:1. Огляд матчу, статистика

2024-08-27 23:55 Цього тижня відбуваються матчі-відповіді плей-офф раунду кваліфікації Ліги чемпіонів сезону-2024/25. В одному з них у вівторок, ... «Динамо» переходить в основний етап Ліги Європи. «Зальцбург» — «Динамо» — 1:1. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються матчі-відповіді плей-офф раунду кваліфікації Ліги чемпіонів сезону-2024/25. В одному з них у вівторок, 27 серпня, зустрічалися австрійський «Зальцбург» і київське «Динамо». Поєдинок проходив у Зальцбурзі на стадіоні «Ред Булл Арена».

Ліга чемпіонів. Плей-офф раунд кваліфікації. Матч-відповідь

«ЗАЛЬЦБУРГ» (Австрія) — «ДИНАМО» (Київ, Україна) — 1:1 (1:1)
Голи: Дамір (12) — Ванат (29)

Перший матч — 2:0

Попередження: Дьямбу (70), Гурна-Дуат (77) — Попов (31), Михавко (32), Ванат (65), Дубінчак (78), Біловар (90+2)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик (21.Супряга, 82), 4.Попов (40.Біловар, 82), 32.Михавко, 44.Дубінчак — 6.Бражко (91.Михайленко, 75), 10.Шапаренко — 7.Ярмоленко (К) (9.Волошин, 67), 76.Пихальонок, 22.Кабаєв (45.Брагару, 75) — 11.Ванат.
Запасні: 35.Нещерет, 2.Вівчаренко, 15.Рубчинський, 17.Лонвейк, 18.Андрієвський, 20.Караваєв, 28.Себальйос.

«Зальцбург»: 1.Бласвіх (К), 70.Дедич, 91.Пентковскі, 6.Беду, 2.ван дер Бремпт (4.Бланк, 90+2), 18.Бідструп (21.Ратков, 74), 7.Капальдо (15.Дьямбу, 64), 14.К’єргор (45.Доржелес, 64), 28.Дагім (27.Гурна-Дуат, 74), 30.Глух, 49.Йео.
Запасні: 24.Шлагер, 92.Хамзич, 5.Окох, 25.Лукіч, 36.Мелльберг, 81.Дьякіте.

«Динамо» просто відмінно почало цей матч, за допомогою тотального, «високого» пресингу змусивши «Зальцбург» грати без м’яча. За перші хвилин десять поєдинку гості провели цілу серію непоганих атак, завдали три удари по воротах суперника і подали два кутових. Але перший же момент, створений австрійською командою, вилився в гол — це Дамір на 12-й хвилині зустрічі ударом метрів 14-ти відправив м’яч у нижній кут воріт «Динамо» — 1:0. Ба більше, за кілька хвилин відбувся небезпечний удар Дедича з меж штрафного майданчика, після якого м’яч пролетів над самою поперечиною.

Загалом, пропущений гол, як здалося, підкосив гравців «Динамо». Активність, якою іскрилася українська команда в дебюті зустрічі, повністю зникла. Натомість з’явилися помилки та втрати м’яча на своїй половині поля. Як результат, перевагою заволодів «Зальцбург». І на 25-й хвилині у ворота «Динамо» ледь не влетів другий м’яч — це Йео в завершальній стадії контратаки своєї команди опинився, по суті, сам на сам із Бущаном із лівої частини штрафного майданчика, пробив, але цього разу воротар «біло-синіх» зумів виручити, ногою відбивши м’яч.

Проте динамівці по ходу гри поступово прийшли до тями, і на 29-й хвилині матчу зрівняли рахунок: Михавко феноменальною передачею зі своєї половини поля вивів Ваната на оперативний простір, той набрав швидкість, увірвався до штрафного майданчика зліва та попри перешкоди з боку Беду технічним ударом відправив м’яч у дальній кут воріт «Зальцбурга» — 1:1.

Залишок першого тайму команди провели, обмінюючись атаками, але ні «Динамо», ні «Зальцбургу» змінити рахунок до перерви не вдалося.

З перших хвилин другого тайму повною перевагою заволоділа австрійська команда. Але до гостроти біля воріт Бущана це не призвело, а ось Ванат на 53-й хвилині міг оформити дубль, однак, пробиваючи з семи метрів, спрямував м’яч вище цілі. А через дві хвилини вже Беду ледь не зрізав м’яч у свої ворота — м’яч пройшов поруч зі штангою.

Ближче до 60-ї хвилини матчу «Динамо» значно поліпшило контроль над м’ячем і також почало проводити свої атаки. І знову гра стала проходити без центру поля — атаку на атаку. Але гольових моментів, як і раніше, не було. Лише на 68-й хвилині Бражко потужно пробив метрів із 20-ти, і м’яч просвистів над поперечиною воріт «Зальцбурга».

У завершальному відрізку матчу настирливішими очікувано були кияни, але господарі поля контратакували з не меншим завзяттям. На 81-й хвилині «Динамо» зобов’язане було забивати, але Шапаренко, пробиваючи приблизно з 11-метрової позначки після ефектної скидки п’ятою від Кабаєва, спрямував м’яч поруч зі штангою. А інших можливостей змінити рахунок у підопічних Шовковського в цьому поєдинку не було. У підсумку, — нічия, 1:1.

Таким чином, за сумою двох матчів (0:2, 1:1) «Динамо» не зуміло пройти в основний етап Ліги чемпіонів, і тепер продовжить виступи в основному етапі Ліги Європи, який тепер буде представлений однією лігою на 36 команд. Жеребкування цієї стадії турніру відбудеться найближчої п’ятниці, 30 серпня (попередній склад кошиків), а сам основний етап стартує 25 вересня.