10-й тур чемпіонату України. «Оболонь» — «Динамо» — 1:5. Огляд матчу, статистика

2024-10-19 17:26 Цього вікенду відбуваються матчі 10-го туру чемпіонату України сезону-2024/25. В одному з них у суботу, 19 ... 10-й тур чемпіонату України. «Оболонь» — «Динамо» — 1:5. Огляд матчу, статистика

Цього вікенду відбуваються матчі 10-го туру чемпіонату України сезону-2024/25. В одному з них у суботу, 19 жовтня, зустрічалися київські «Оболонь» і «Динамо». Поєдинок проходив на столичному стадіоні «Оболонь-Арена».

Фото — Юрій Юр’єв

Чемпіонат України. 10-й тур

«ОБОЛОНЬ» (Київ) — «ДИНАМО» (Київ) — 1:5 (0:3)
Голи:
Михавко (52, автогол) — Шапаренко (11), Ванат (21 пен., 29), Караваєв (48), Бражко (73)

Попередження: Тарануха (8), Дубко (20), Черненко (58), Курко (89)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 4.Попов, 32.Михавко, 44.Дубінчак — 6.Бражко, 10.Шапаренко (18.Андрієвський, 79) — 20.Караваєв (40.Біловар, 74), 29.Буяльський (К) (15.Рубчинський, 63), 22.Кабаєв (45.Брагару, 63) — 11.Ванат (39.Герреро, 79).
Запасні: 35.Нещерет, 74.Ігнатенко, 2.Вівчаренко, 3.Дячук, 9.Волошин, 23.Малиш, 91.Михайленко.

«Оболонь»: 1.Федорівський (К), 15.Стасюк (14.Чернов, 84), 37.Дубко, 3.Приймак, 11.Грисьо, 44.Вітенчук (95.Курко, 79), 7.Близниченко (10.Слободян, 70), 17.Черненко (90.Лях, 70), 9.Мединський, 55.Суханов, 8.Тарануха (97.Юшко, 70).
Запасні: 23.Рибка, 31.Марченко, 2.Карась, 4.Мороз, 5.Осман, 16.Лук’янчук, 32.Ломницький, 95.Курко.

«Динамо» могло відкрити рахунок уже на 6-й хвилині, коли Бражко м’яко навісив у центр штрафного майданчика господарів поля і Ванат без перешкод завдав чіткого і точного удару головою приблизно з 11-метрової позначки, але Федорівський у кидку зумів перевести гру на кутовий. Утім, за п’ять хвилин м’яч усе ж таки опинився у воротах «Оболоні»: знову пройшов пас Бражка, цього разу низом, розтинаючий, на хід Ванату правим флангом, той віддав до штрафного майданчика «пивоварів», Мединський у підкаті цю передачу перехопив, але м’яч влучив у Приймака, відскочив просто на вільного Шапаренка, і той ударом метрів із 7-ми вразив ціль — 0:1.

Надалі «Динамо» володіло повною перевагою, тож не дивно, що незабаром підопічні Шовковського оформили другий гол. На 19-й хвилині зустрічі Шапаренко вивів Ваната на оперативний простір на лівому фланзі, той набрав швидкість, вийшов практично віч-на-віч із Федорівським, уже збирався завдавати удару по воротах, але в цю мить його збив Дубко у штрафному майданчику «Оболоні» — пенальті, який чітко реалізував сам потерпілий, 0:2.

Через п’ять хвилин Ванат мав усі шанси оформити дубль, але, пробиваючи головою з лінії воротарського майданчика, спрямував м’яч прямо в руки воротарю «Оболоні». Але на 29-й хвилині матчу динамівський форвард все-таки зумів забити з гри: внаслідок відмінного пасу Бражка, він вийшов сам на сам із Федорівським із правого флангу та ударом із меж штрафного майданчика відправив м’яч у ближній кут воріт «пивоварів» — 0:3.

Міг Ванат оформити й хет-трик: він знову вийшов сам на сам із Федорівським (цього разу після пасу Попова), обіграв голкіпера «Оболоні», але, пробиваючи з гострого кута по порожніх воротах, влучив у штангу. У підсумку, в першому таймі вболівальники голів більше не побачили.

Тільки-но гра відновилася після перерви, як «Динамо» довело рахунок до розгромного — це Караваєв, отримавши пас від Кабаєва, взяв гру на себе, увірвався до штрафного майданчика «Оболоні» праворуч і впевненим ударом відправив м’яч у сітку — 0:4. Щоправда, лише через три хвилини «пивовари» один гол відіграли: Михавко, перериваючи на ближній штанзі простріл Близниченка, зрізав м’яч у свої ворота — 1:4.

Гол «пивоварів» змінив малюнок гри, пожвавивши її і зарядивши боротьбою. Динамівці, як і раніше, контролювали хід матчу, але «Оболонь» почала грати агресивніше, із зовсім іншим настроєм. Однак і в цій ситуації команда Шовковського зуміла розвинути свій успіх — це Бражко своїм фірмовим гарматним ударом метрів із 20-ти не залишив шансів Федорівському — 1:5. І цей гол надломив «Оболонь», решту матчу вона провела відверто інертно. Та й «біло-сині» особливого завзяття в атаці вже не демонстрували. Тож рахунок на табло цього вечора більше не змінився.

Після цього результату «Динамо» продовжує одноосібно лідирувати в турнірній таблиці чемпіонату України, випереджаючи «Олександрію», яка йде другою, на два очки.

У наступному турі на «Динамо» чекає домашній матч із донецьким «Шахтарем». Ця зустріч відбудеться в неділю, 27 жовтня, в Києві на стадіоні «Динамо» імені Валерія Лобановського (початок — о 18:00). А до цього, найближчого четверга, 24 жовтня, динамівці проведуть у Римі поєдинок 3-го туру основного етапу Ліги Європи з місцевою «Ромою».

Олександр ПОПОВ зі стадіону «Оболонь-Арена»