«Символ українського патріотизму». Про київське «Динамо» згадали у тексті Радіодиктанту-2024

2024-10-26 08:22 Під час Радіодиктанту національної єдності згадали один з визначних періодів в історії київського «Динамо». Віктор Колотов ... «Символ українського патріотизму». Про київське «Динамо» згадали у тексті Радіодиктанту-2024

Під час Радіодиктанту національної єдності згадали один з визначних періодів в історії київського «Динамо».

Віктор Колотов і Олег Блохін

У тексті «Магія голосу», написаного спеціально для Радіодиктанту-2024, пролунав уривок, присвячений футбольному клубу «Динамо». Йшлося про період виступів клубу за часи Радянського Союзу у 1960−1980 роки.

«А у 1960−1980-ті, коли єдиною дозволеною формою патріотизму було вболівання за київське „Динамо“, Україна була закохана у голоси футбольних коментаторів. Їх впізнавали з півслова, в їхніх модуляціях ловили, немов ковток свіжого повітря, солідарність зі своїми і обурення привілеями москвичів, яким підсуджували судді у вирішальних матчах», — йшлося у тексті Радіодиктанту.

Нагадаємо, у 1961 році «Динамо» перервало 29-річну гегемонію московських клубів, що здобували перемоги у чемпіонаті СРСР. Загалом до 1980 року «Динамо» дев’ять разів ставало чемпіоном СРСР. Найближчі переслідувачі — московські «Торпєдо» та «Спартак» — за цей період лише тричі вигравали чемпіонський титул.

У 1970-ті «Динамо» досягло найбільших своїх успіхів на європейській арені: тричі доходило до чвертьфіналу Кубка європейських чемпіонів. А у 1975 році здобуло перемогу у Кубку кубків — перший євротрофей в історії київського клубу. У 1975 році форвард «Динамо» Олег Блохін став першим українцем, що здобув трофей найкращого футболіста світу — «Золотий м’яч».

Загалом у 1960−1980 роки здобуло 16 трофеїв. У заключні 10 років перебування в СРСР кияни поповнили свій доробок ще 11 титулами, зокрема у 1986-му вдруге стали володарями Кубка кубків.

26.10.2024, 08:22