У домашньому архіві будь-якого спортсмена обов’язково знайдуться речі, які є найбільш цінними та пам’ятними. Легендарний український форвард Валерій Поркуян, який у 60-70-х роках блискуче грав в одеському «Чорноморці», київському «Динамо» та дніпропетровському «Дніпрі», окрім завойованих у цих командах нагород та призів отримав також визнання як один із героїв чемпіонату світу 1966 року. Його він здобув у складі збірної СРСР, ставши найкращим бомбардиром бронзової команди на тому Мундіалі в Англії.
Був у Поркуяна зі світової першості раритет — футболка, у якій він грав у її матчах. Однак з нею сталася неприємна пригода.
— Футболка із написом «СРСР» впродовж багатьох десятиліть зберігалась у мене вдома у Кіровограді, однак одного разу помітив її зникнення. Хтось її поцупив, — із прикрістю констатує уславлений ветеран.
Однак нещодавно стався випадок, який дозволив Валерію Поркуяну по-новому відчути свою причетність до подій ЧС-1966 і поринути у приємні спогади про свою участь у ньому. І справа ця у зовсім іншій футболці — англійській. Це стало можливим після відвідин Музею футболу в Одесі, який у позаминулому десятилітті створив палкий прихильник найпопулярнішою гри Еммануїл Ганєв. Так от, незадовго до візиту Поркуяна до сховища футбольної історії його відвідав любитель футболу Юрій Зозуля із Кривого Рогу. Він був настільки вражений масштабністю Музею, різноманіттям його унікальних експонатів та ентузіазмом засновника, що вирішив подарувати йому свої раритети. Одним з них і стала футболка збірної Англії з того самого чемпіонату світу 1966 року. Дещо потьмянілий за майже шість десятків років елемент чемпіонської екіпіровки родоначальників футболу приємно вразив і дещо розчулив Валерія Поркуяна. Футболка червоного кольору з трьома левами — емблемою Федерації футболу Англії — відразу ж проклала своєрідний ностальгічний місток між сьогоденням і подіями давно минулих років. І нагадала їх учаснику про забиті м’ячі та перемоги на англійських стадіонах.
На прохання Еммануїла Ганєва герой ЧС-1966 залишив на футболці збірної Англії автограф, а потім охоче відгукнувся на пропозицію кореспондента UA-Футбол зробити світлину з цінним експонатом Музею. Минатимуть роки, а пам’ятна річ завжди нагадуватиме про футбольних зірок та їхнє яскраве минуле прийдешнім поколінням.
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар