Минулий тиждень знову повернув увагу любителів футболу і профільних наших медіа на міжнародну арену. Провідні українські клуби, київське «Динамо» і донецький «Шахтар», у «паузі» між турами УПЛ провели свої чергові поєдинки основної стадії єврокубків.
Провели невдало. «Гірники» в Ейндховені в рамках Ліги чемпіонів поступилися голландському ПСВ (2:3), а кияни в п’ятому турі Ліги Європи в Гамбурзі програли чеській «Вікторії» з Пльзені (1:2).
Водночас потішили колективи 19-річних вихованців обох клубів, які продовжують свої виступи в Юнацькій лізі УЄФА. Але про все по порядку...
Сумний рекорд «Шахтаря»
На жаль, на дорослому рівні єврокубкові результати наших команд залишають бажати кращого — тут для УПЛ роздобути хоча б одного учасника стадії плей-оф було б успіхом.
Першим минулого тижня до вирішення цього завдання спробував просунутися «Шахтар». І був близький до поставленої мети, однак так вийшло, що саме він став першою в історії Ліги чемпіонів командою, яка, ведучи до 87-ї хвилини в рахунку з перевагою в два м’ячі, примудрилася програти (2:3).
При цьому голкіпер гірників Дмитро Різник здійснив за матч із голландським ПСВ 15 сейвів, що теж стало рекордом найпрестижнішого з клубних турнірів Європи.
«Перед грою в Ейндховені неабияк тиснула статистика — ПСВ не програвав на своєму полі вже два роки, а точніше — 46 матчів. Включаючи 13 поєдинків Ліги чемпіонів. Але Марино Пушич відмінно підготував свою команду до зустрічі з лідером чемпіонату Нідерландів. Відбивши стартовий натиск господарів, гірники відкрили рахунок у першій же контратаці», — зазначав оглядач сайту Terrikon.com Андрій Петі (28.11.24).
«Героєм старту матчу став Дмитро Різник, — зі свого боку описував початок поєдинку журналіст Ua-football.com Максим Кучер. — На шостій хвилині він змушений був виручати гірників. Бакайоко увірвався у штрафний і пробив у лівий кут — голкіпер парирував цей удар ледь не впритул. А далі Різник розпочав гольову атаку. Дмитро вкиданням з руки запустив Коноплю у вільне плавання правим флангом, захисник обігрався з Зубковим і прострілив у центр. Там просто чудово на випередження зіграв Сікан і пробив у площину» (27.11.24).
Далі — більше. На 37-й хвилині ще один випад донеччан завершився голом Зубкова. І до останніх хвилин гірники втримували переможний рахунок, незважаючи на відчайдушний тиск голландців, які, як здалося, занадто багато метушилися і яким фатально не щастило. До певного часу...
Після матчу боснійський наставник «Шахтаря» Марино Пушич фіаско останніх хвилин пояснив вилученням бразильського захисника Педро Енріке:
«Більша частина гри в нашому виконанні мені подобалася, але я не втомлююся повторювати гравцям: хай би що трапилося, залишайтеся в повному складі... Після вилучення ми якийсь час грали непогано, хоча ПСВ міцно володів ініціативою. Господарі завдавали багато ударів, але наш воротар грав надійно. Усе змінив перший гол із гострого кута. Не можна давати супернику відчуття, що він може домогтися бажаного. На жаль, ми вчинили з точністю до навпаки» (Footboom1.com, 27.11.24).
Уже після поразки гірників коментатор Віктор Вацко зверне увагу на інший пасаж Пушича, зроблений боснійцем ще перед матчем із ПСВ.
«Насправді, це було інтерв’ю Пушича нідерландському виданню The Telegraph, — стверджує Вацко(Sport24.ua, 29.11.24). — До речі, популярному виданню, яке має вагу в Європі. І, звичайно, ця фраза, яку у нас розтиражували, я її навіть процитую: „Під час зимової паузи я сяду з клубом за стіл переговорів. Я збираюся добре подумати, що робити“.
Я цю фразу сприйняв, як такий недвозначний меседж європейській футбольній спільноті. Типу, я, Марино Пушич, готовий розглядати пропозиції. Я не проти покинути „Шахтар“. Проблема Пушича в цій ситуації в тому, що цей меседж, який був адресований, ще раз повторюю, футбольній Європі, прочитали в „Шахтарі“. І я можу собі тільки уявити, як сприйняв його менеджмент „Шахтаря“, коли це прочитав», — дивувався Вацко(Sport24.ua, 29.11.24).
Поки що за підсумками п’яти турів основного етапу команда Пушича з 4-ма очками в активі влаштувалася за межею проходу до наступного раунду Ліги чемпіонів — на 26-му місці, маючи попереду непрості три матчі — з «Баварією», «Брестом» і «Боруссією» (Дортмунд). У яких, судячи з усього, треба набирати ще щонайменше 4-х очок.
Наскільки таке реально — покаже час.
«Динамо» є і буде брендом
Утім, куди більш значний кидок турнірною сіткою має зробити для збереження прописки в Лізі Європи «Динамо».
Напередодні матчу з чеською «Вікторією» з Пльзені букмекери віддавали хоч і невелику, але перевагу киянам. Та й уболівальники вже скучили за перемогами біло-синіх на міжнародній арені. Або хоча б за першим забитим голом на груповому етапі.
Гола у виконанні Кабаєва дочекалися. А перемоги або хоча б нічиєї — ні.
Водночас низка експертів до прогнозів щодо можливого результату матчу поставилися обережніше.
«Вікторія» — команда непоступлива, з чималим досвідом виступів у єврокубках, але за рівнем підготовки не переважає «Динамо», — висловив припущення відомий у минулому форвард Ігор Яворський. — Дуже багато залежатиме від того, який склад виставлять динамівці. Бо складається враження, що для керманича киян Олександра Шовковського в пріоритеті — виступ у чемпіонаті УПЛ, де його підопічні доволі впевнено лідирують і замахнулися на завоювання золотих медалей«(Sport.ua, 28.11.24).
А ще авторитетніший майстер голу Максим Шацьких доповнив: „Можливо, потрібно повчитися у тієї ж "Вікторії“, яка прагматично грає на результат, особливо у виїзних матчах із ПАОКом, „Айнтрахтом“. Зрозуміло, що „Динамо“ важко перелаштовуватися з УПЛ на єврокубки саме в плані інтенсивності, але з кожної гри потрібно виносити що-небудь нове і рухатися вперед. Динамівці повинні відчути себе розкутими і отримувати таке ж задоволення від гри, яке вони отримують під час матчів чемпіонату України„(Ukr-futbol.com, 28.11.24).
У цьому контексті цікава й думка футбольного менеджера В’ячеслава Заховайла, який уже багато років живе в Чехії. Так от, за його інформацією, тренер "Вікторії“ Мирослав Коубек максимально ретельно готував своїх підопічних до матчу з киянами.
На погляд Заховайла, команда з Пльзені сповідує вертикальний футбол, агресивно діє у відборі, любить пресингувати. Кілька її гравців виступають за збірну, а Павела Шулца напевно не забули шанувальники збірної України — у матчі Ліги націй він забив нам два м’ячі. Пльзенці хороші при стандартах. І такий важливий нюанс: у єврокубках команда обережна, воліє грати більш закрито, ніж на внутрішній арені.
„Шовковський зараз варіює зі складом, ми бачимо постійну ротацію. І варто зазначити, що робить це досить грамотно, але я майже впевнений, що головне завдання для "Динамо“ на сезон — золоті нагороди в УПЛ. Тільки чемпіонське звання дозволить киянам у наступному сезоні грати в Лізі чемпіонів, щоправда, лише кваліфікації», — резюмував Заховайло(Sport-express.ua, 28.11.24).
Ніби підтверджуючи його слова, Коубек перед матчем зазначив: «У жодному разі не можна недооцінювати цього суперника. Київське „Динамо“ є і завжди буде європейським брендом, що має свою якість. Це команда, що складається з мобільних і динамічних гравців. Швидкісна складова у команди дуже хороша. З цим також пов’язаний перехід в атаку і можливість грати в інтенсивний футбол„(Dynamo.kiev.ua, 28.11.24).
Не зайвим буде нагадати і про те, що в кваліфікації чехи пройшли "Кривбас“ (2:1 і 1:0). Скромно за рахунком, але з ігровою перевагою в одні ворота.
„Результати команди говорять самі за себе. "Вікторія“ регулярно грає в єврокубках, постійно бореться за найвищі місця в чемпіонаті Чехії, не програла жодного поєдинку в нинішньому циклі — ні в кваліфікації, ні в основному етапі Ліги Європи. Це говорить про її стабільність та агресивність. Словом, це дуже непростий суперник, що випробували на собі багато колективів», — зазначав на передматчевій пресконференції Олександр Шовковський(Dynamo.kiev.ua, 27.11.24).
Динамівський наставник нагадував, що в його команді травмовані Піхальонок, Ярмоленко, Себальйос, захворів Андрієвський, дискваліфікований Дубінчак. А з приводу тривалих переїздів додав: «Коли граєш на високому рівні, немає дрібниць. Ми можемо до цього звикнути, але такі речі все одно даються взнаки, кожна така дрібниця не додає нам можливостей»(Dynamo.kiev.ua, 27.11.24).
«Вікторія» виявилася ефективнішою
...На 51-й хвилині матчу «Динамо» — «Вікторія» Вівчаренко після діагонального навісу Караваєва відправив м’яч у ворота чеського голкіпера Едлічки. Однак радість киян була недовгою. Арбітр після підказки з кабінки VAR зафіксував офсайд. А ще через якийсь час Видра змусив капітулювати Бущана, поклавши м’яч у кут з-за меж штрафного майданчика.
Динамівці вкотре в цій Лізі Європи опинилися в ролі тих, хто відіграється.
«Початок матчу склався для „Динамо“ важко. „Вікторія“ зі стартовим свистком увімкнула високий пресинг, і кияни були змушені вести гру неподалік від свого штрафного майданчика. Але перший непоганий момент створили якраз підопічні Шовковського: на 9-й хвилині атака динамівців завершилася ударом Буяльського, проте він був заблокований», — зазначав у своєму звіті про матч журналіст Олександр Попов(Dynamo.kiev.ua, 28.11.24).
Поступово динамівці налагодили контроль над м’ячем, відтіснили суперника від своїх володінь і вже самі намагалися комбінувати на половині поля гостей. Але гостроти в діях біло-синіх не було, чехи дуже вміло позбавляли суперника простору. Лише до середини першого тайму команди обмінялися гострими моментами: у нас бив Буяльський, у «Вікторії» — Йірка. А перед перервою шанс відзначитися не використав Шапаренко.
Загалом за підсумками першої половини зустрічі динамівці ні в чому не поступилися пльзеньцям, а за володінням м’ячем перевершили їх — 62 відсотки ігрового часу на 38. Однак пропущений гол усе перевернув. Кияни просто зобов’язані були йти вперед. І вони пішли. Шанси, близькі до гольових, мали Михавко, Ванат на пару з Біловаром, Кабаєв, гарматним ударом намагався вразити ціль Бражко.
«Кінцівка ігрового часу так і пройшла за відчутної територіальної переваги киян, які докладали чимало зусиль задля голу у відповідь. Однак чималий брак на стадії розвитку атаки, а іноді й відверте невезіння, не дозволяли команді Шовковського досягти свого. Тоді як „Вікторія“ на останній хвилині відзначилася вдруге — завдяки активності Шулца», — констатував оглядач сайту «Футбольний клуб» Денис Борисенко(Footclub.com.ua, 29.11.24).
І тільки під кінець компенсованого часу Кабаєву вдався унікальний удар у верхній кут воріт Едлічки.
«Там було багато людей, я подавав. Робив напівподачу, напівудар. Цілився, не скажу що в дев’ятку, але в дальній кут. Залетіло добре, але це ніяк не впливає на результат. За цей гол ніхто нам не нараховує жодних балів. Тут просто приємно. Але ви бачили моє обличчя. Я ніяк не зреагував, не зрадів, бо це не приносить ніяких очок», — прокоментував свій гол півзахисник «Динамо»(Ua-football.com, 28.11.24).
До речі, у Кабаєва було мікропошкодження, він відчував певний біль, про що перед грою сказав головному тренеру. Саме тому й вийшов лише на заміну.
«Ми обіграли сильну команду. Особливо наприкінці матчу вона показала свою величезну силу, — віддав належне динамівцям Мирослав Коубек. — Нашою метою було зруйнувати ігрову структуру суперника за допомогою високого пресингу та атак. „Динамо“ — дуже хороша в комбінаційному плані команда, і саме це її вміння ми хотіли присікти. Вважаю, ми добре впоралися з цим завданням у першому таймі. Суперник теж створював свої моменти, але ми були ефективнішими» (Dynamo.kiev.ua, 29.11.24).
«Ми не повинні були давати можливості супернику діяти через довгі передачі, закидати м’яч за спини нашим захисникам. У принципі, цей план працював до першого пропущеного гола, коли ми дозволили чехам зіграти саме так. Це індивідуальна майстерність. Надалі ми перебудувалися, щоб створювати тиск і спробувати врятувати гру», — зі свого боку охарактеризував дії своєї команди Олександр Шовковський(Dynamo.kiev.ua, 28.11.24).
«Перший тайм показав, що Шовковський правильно прорахував слабкості „Вікторії“. Контригра киян була на пристойному рівні, і десь чехи попливли. На зустрічних курсах „Динамо“ виглядало сильнішим, але треба ж реалізовувати моменти. До всього, було багато браку... А другий тайм пройшов за сценарієм чехів. „Вікторія“ їла вже зі своєї тарілки. Її футболісти адаптовані до такої гри в глибокому блоці», — висловив свою думку вже згадуваний В’ячеслав Заховайло(Dynamo.kiev.ua, 29.11.24).
А колишній тренер, а нині експерт Олег Федорчук вважає, що дрібними кроками, але «Динамо» вдосконалює свою гру:
«Динаміка розвитку команди цілком позитивна. Так, підсумковий результат засмутив, але впродовж двох таймів „Динамо“ тримало хороший темп, добротно діяли Шапаренко з Буяльським, чудово вийшов на заміну Кабаєв. Єдине, що турбувало і що було помітно — під час гри в три центральні захисники вони забували про нюанси такої побудови та часто надто близько розташовувалися один до одного, не перекриваючи ширші ділянки оборони„(Footboom1.com, 28.11.24).
А ще Федорчук зізнався, що нинішнє "Динамо“ нагадує йому команду зразка сезону-1994/95. Тоді у киян теж багато чого не виходило, їхня гра часом здавалася безперспективною, а кадрова політика ненадійною. Але потім яке покоління футболістів вийшло на найвищий рівень!
„Це як подорож у часі“, — запевняє Федорчук...
19-річні подають приклад
Ще одним приводом для оптимізму можемо вважати результати виступів на єврокубковій арені наших молодших клубних команд.
Ті ж динамівці повернулися до Юнацької ліги УЄФА після дворічної перерви. Тоді, у сезоні-2021/2022 біло-сині дійшли до 1/8 фіналу, де поступилися лісабонському „Спортінгу“ (1:2) і повторили своє найвище досягнення в турнірі, яке підкорилося їм утретє.
Нинішній похід до визнання кияни розпочали з другого раунду, під час якого залишили за бортом словенський „Марібор“ (1:1 і 3:1). Своєю чергою, їхній суперник із Косова — клуб „2 Корріку“ подолав два етапи, доволі несподівано прибравши з дороги представників Албанії та Ірландії.
Чи на користь косоварам те, що „Динамо“ навіть домашні зустрічі доводиться проводити за кордоном? — запитали напередодні першого поєдинку у воротаря команди U19 В’ячеслава Суркіса, який, до слова, за відсутності травмованого Назара Балаби в 12-й раз вивів партнерів на поле з капітанською пов’язкою.
„Безперечно, хотілося б грати в рідному місті, в Києві, але ми всі розуміємо, через які обставини ми не можемо цього робити...“, — відповів голкіпер в інтерв’ю клубному сайту (Fcdynamo.com, 26.11.24).
У матчі з „2 Корріку“ Суркіс відстояв на нуль, і це був 24-й сухий поєдинок юного стража воріт (а в суботу проти однолітків із „Колоса“ він провів без помарок і 25-й!). Попереду серед динамівців із 26-ма сухими зустрічами залишався тільки Денис Ігнатенко...
Поєдинок із косовцями склався для юних киян сприятливо, хоча були й певні нюанси.
„Протягом перших хвилин команди придивлялися одна до одної, активним у складі динамівців був Пономаренко, який двічі опинявся в епіцентрі подій, але його удари не досягли мети. Згодом динамівці заволоділи перевагою і почали регулярно створювати загрозу біля чужих воріт. Зокрема, близьким до голу був Коробов, який потужно пробив зі штрафного по центру, але м’яч після його удару пролетів над самою поперечиною“, — описував перипетії початку зустрічі сайт Fcdynamo.com (27.11.24).
Утім, довго чекати голів не довелося, і ще до перерви Осипенко та Пономаренко забезпечили господарям комфортну перевагу.
„У другому таймі наша команда продовжила диктувати гру. Суперник же загрожував киянам, в основному, після стандартних положень, але подачі з кутової позначки користі гостям не принесли... Біля протилежних воріт хороші нагоди мав невгамовний Андрейко, але відзначитися вдалося його партнеру Пономаренку“, — продовжував свій звіт клубний сайт(Fcdynamo.com, 27.11.24).
Зрештою, Пономаренко зробив хет-трик — сам заробив і реалізував 11-метровий. А заключний, п’ятий гол забив 16-річний динамівський талант Іван Андрейко, який провів чудовий матч — 5:0.
„Хлопці виявилися не зовсім готовими до агресивного початку від суперника, але ми їм підказали, як треба перелаштуватися, і хвилини з 15-ї вже цілком володіли перевагою, — зазначив після фінального свистка головний тренер біло-синіх Ігор Костюк. — Створили багато моментів, забили важливі голи. Радий, що нам вдалося взяти гру під контроль і досягти перемоги.
Ми готували створення переваги на флангах, через які переважно і проводили свої атаки. У попередній грі суперник добре закривав середину поля, тому мене здивувало, що сьогодні він діяв дещо авантюрно і не насичував свій штрафний майданчик. Водночас косовці залишаються небезпечним супротивником“(Fcdynamo.com, 27.11.24).
Поєдинок у відповідь у рамках Юнацької ліги УЄФА проти „2 Корріку“ динамівці проведуть у Приштині 11 грудня.
Своєю чергою, їхнім одноліткам із „Шахтаря“ днем раніше в Гельзенкірхені доведеться зіграти заключний поєдинок групового етапу проти „Баварії“, яка на рівні U19 поки що не хапає з неба зірок (вона посідає нині 22-ге місце в таблиці, тоді як гірники — на 8-му). Нагадаємо, що за Шляхом Ліги чемпіонів боротьбу в 1/16 фіналу продовжать найкращі 22 клуби.
Таким чином, до весни Україна має вагомі шанси зберегти обох своїх представників у турнірній сітці Юнацької ліги УЄФА, що, утім, можна буде вважати подією не тільки цілком прогнозованою, а й очікуваною.
Потім в 1/16 фіналу команди, що пройшли відбір динамівським Шляхом чемпіонів, жереб зведе з клубами з групового Шляху Ліги чемпіонів — тими з них, хто фінішує на місцях із 7-го по 16-те. Тоді як на володарів перших 6 позицій (за одну з них і веде боротьбу „Шахтар“) чекатиме зустріч із кимось із тих, хто зачепиться за 17— 22-ге місця за підсумками групового етапу.
УПЛ: і знову двовладдя
Ближче до вихідних увага футбольної спільноти знову переключилася на матчі внутрішнього календаря. При цьому лідери чемпіонату УПЛ — „Динамо“, „Олександрія“ і „Шахтар“ — свої поєдинки 15-го туру проводили в неділю.
У найменш вигідному становищі з точки зору підготовки до гри з „Колосом“ опинилися кияни. Лише в четвер вони провели виснажливий поєдинок у Гамбурзі з „Вікторією“, а вже треба було збиратися до Ковалівки, де і в більш сприятливих ситуаціях біло-синім не завжди вдавалося впоратися з місцевими аграріями.
У „Шахтаря“ було на добу більше часу на відновлення, олександрійці ж готувалися до зустрічі з „Чорноморцем“ узагалі в плановому режимі. Утім, незважаючи на велику перемогу (3:0), команді Ротаня довелося неабияк попрацювати, щоб добити одеситів, які вже під кінець півгодини гри опинилися вдев’ятьох.
Вважаючи, що Ващенко на 16-й хвилині забив гол, якому передувало порушення правил, моряки почали пресувати арбітра зустрічі Олександра Омельченка, а їхній гравець Петряк, крім словесних образ, дозволив собі штовхнути рефері, за що й отримав червону картку.
Але це гостей не заспокоїло і хвилин за десять уже капітан „Чорноморця“ Богдан Бутко з лайкою накинувся на суддю. Ще одне вилучення, після якого керманич одеситів Олександр Бабич намагався відвести свою команду з поля...
„Гра цілісною не вийшла, бо суперник нам допоміг, так би мовити, полегшено закінчити цей матч, — як здалося, не без іронії прокоментував результат зустрічі наставник "Олександрії“ Руслан Ротань. — Тому результат закономірний„(Ua.tribuna.com, 01.12.24).
А ось динамівці з "Колосом“ не впоралися (1:1).
„Колос“ для будь-якого суперника — не подарунок, насамперед тому, що, згідно з характеристикою, „не дає грати іншим“. Тож перед командою Шовковського, яка прагне зберегти турнірний темп після чергового логістичного „квесту“, у затуманеній Ковалівці стояло дуже непросте завдання», — зазначав у прелюдії до звіту про поєдинок автор «Футбольного клубу» Олексій Казанов(Footclub.com.ua, 01.12.24).
З огляду на це, нікого не здивувала ротація стартового складу киян, яка торкнулася всіх ліній, крім воротарської. Але відкрив рахунок один із тих гравців, хто відіграв увесь матч у Гамбурзі. Це Бражко снайперським пострілом здалеку порушив плани господарів.
Міг опорник киян і збільшити перевагу, як міг відзначитися і Цуріков, на удар якого відмінно зреагував Бущан. А ось дузі Аліференка, під яку підставився Михавко, динамівський голкіпер нічого протиставити не зумів.
Минула тільки третина зустрічі, і хоч як намагалися підопічні Олександра Шовковського в час, що залишився, дотиснути «Колос», нічого з цього не вийшло. Хоча моменти, щоб відзначитися, мали Герреро, Бражко, Ванат, Буяльський, Волошин.
«Ми прекрасно розуміли, що в суперника був тиждень на підготовку, а в нас — лише два дні, — на післяматчевій прес-конференції поділився своїми враженнями наставник киян. — Бувають такі матчі, коли м’яч не йде у ворота. При цьому рикошет, і зовсім необов’язковий гол нам.
У другому таймі ми додали у швидкості, у нас були гольові можливості, а наприкінці матчу — взагалі три гольові моменти. Ми повинні були забивати, але, на жаль, не змогли цього зробити. Втратили два важливих очки. Але ми завжди непросто граємо в Ковалівці. Будемо готуватися до наступного матчу»(Dynamo.kiev.ua, 01.12.24).
Наступний матч — уже найближчої середи, 4 грудня. Суперник — «Олександрія». Це перенесений поєдинок 1-го туру, як і зустріч «Руху» з «Поліссям». А поки що на чолі турнірної таблиці знову двовладдя — кияни та олександрійці набрали по 36 очок.
Міг наблизитися до дуету головних претендентів на золото «Шахтар», однак у домашній зустрічі з «Рухом», знову ж таки, провалив кінцівку і дозволив львів’янам уже в компенсований час сквитати рахунок (1:1). Через цю нічию гірники продовжують відставати від перших двох команд першості на шість очок.
Інші аспекти футбольного життя
Чемпіонат світу-2026. ФІФА оголосила процедуру жеребкування групового етапу оборонного турніру наступної світової першості в європейській зоні. Жеребкування відбудеться 13 грудня в Цюріху (початок — о 13.00 за київським часом). Україна потрапила до другого кошика.
До першого увійшли чвертьфіналісти Ліги націй УЄФА — Португалія, Франція, Німеччина, Іспанія, Хорватія, Італія, Нідерланди та Данія, а також Англія, Бельгія, Швейцарія та Австрія — як найкращі збірні в рейтингу ФІФА серед тих європейських, що у чвертьфіналах Ліги націй грати не будуть.
Решту учасників кваліфікації розподілено за кошиками 2 − 5 згідно з оновленим 28 листопада реєстром ФІФА, у якому Україна посідає 25-ту позицію.
Склад другого кошика: Україна, Швеція, Туреччина, Уельс, Угорщина, Сербія, Польща, Румунія, Греція, Словаччина, Чехія та Норвегія. За будь-якого розкладу Україна не потрапить в одну групу з Білоруссю (четвертий кошик).
У першому раунді відбору команди всіх 12-ти груп (по п’ять або чотири в кожній) у період із березня до листопада 2025 року зіграють за традиційною коловою системою. 12 переможців отримають прямі путівки до фінального турніру.
12 команд, які посядуть другі місця, і чотири найкращі переможці Ліги націй УЄФА, які фінішують нижче за друге місце на груповому етапі, візьмуть участь у стикових мінітурнірах.
Стикові міні-турніри (другий раунд відбору) відбудуться в березні 2026 року і складатимуться з одноматчевих півфіналів і фіналу. 16 учасників будуть розбиті на чотири шляхи плей-офф. Чотири переможці кожного отримають путівки на ЧС-2026.
Загалом у чемпіонаті світу в США, Канаді та Мексиці візьмуть участь 16 збірних, що представляють УЄФА. Уперше у фінальному турнірі виступлять 48 національних команд. Змагання відбудуться з 11 червня по 19 липня 2026 року.
Віковий рекорд Степанова. Вихованець луцького футболу Артем Степанов став наймолодшим українським футболістом, який дебютував у Лізі чемпіонів.
Минулого тижня нападник леверкузенського «Байєра» вийшов на заміну у складі своєї команди в матчі із «Зальцбургом» (5:0) у віці 17 років 3 місяці та 16 днів.
Таким чином, Степанов перевершив віковий рекорд «Байєра», який раніше належав нинішньому півзахиснику лондонського «Арсеналу» Каю Хаверцу. А заодно і своїх українських попередників, які провели свої перші поєдинки в головному з континентальних клубних турнірів у 18 з гаком років — Дмитра Чигринського, Іллю Забарного, Георгія Судакова та Андрія Шевченка.
Віктор ЖУРАВЛЬОВ
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости