Даремно австрійці звинувачують нашу збірну у небажанні грати

2021-07-01 15:17 Зараз, після нашої невдалої останньої гри у групі проти австрійців, і виходу після цього у 1-8 ...

Зараз, після нашої невдалої останньої гри у групі проти австрійців, і виходу після цього у 1-8 та потім у чвертьфінал, у Австрії почали масово «травити» нашу збірну за те, що ми фактично віддали друге місце австрійцям, які потім мали грати проти потужних італійців. Як і очікувалося, італійці після 1-8 пішли далі, хоча й з труднощами.

Але хочеться тим-таки «чесним та порядним» фанам Остеррейху нагадати сумні події, що трапилися 39 років тому на ЧС-1982 у Іспанії. Футбольний матч між збірними ФРН і Австрії 1982 року — скандально відома футбольна зустріч, що проходила в рамках групового етапу чемпіонату світу 1982 року в іспанському місті Хіхон. Збірні ФРН і Австрії грали останній матч третього туру групового етапу на стадіоні «Ель-Молінон» (інша зустріч третього туру групового етапу між збірними Алжиру і Чилі відбулася за день до матчу ФРН і Австрії). Матч завершився перемогою західних німців з рахунком 1:0, єдиний гол забив вже на 10-й хвилині Горст Грубеш. Обидві команди за підсумками матчу вийшли в наступний етап, залишивши за бортом дебютантів чемпіонатів світу з Алжиру, які сенсаційно обіграли Західну Німеччину з рахунком 2:1. Матч став скандально відомим в історії чемпіонатів світу з футболу: більшу частину ігрового часу, що пройшов після голу німців, обидві команди відверто вбивали час. Вони навіть не намагалися атакувати ворота супротивника, бо рахунок 1:0 влаштовував і західних німців, і австрійців. Такий факт викликав величезне обурення футбольних фанатів як на стадіоні, так і у всьому світі. А точніше про останню гру у групі де грали між собою ФРН та Австрія. Отже. Ця зустріч стала одним з найбільш неприємних моментів в історії чемпіонату світу 1982 року. У Німеччині та Австрії вона називається презирливо «Хіхонський пакт про ненапад» (нім. Nichtangriffspakt von Gijón) — за аналогією з пактами про ненапад, що укладала Німеччина з різними країнами перед Другою світовою війною — і «Хіхонська ганьба» (нім. Schande von Gijón) — за аналогією з «Кордовською ганьбою», що відбулася за чотири роки до цього матчу. В Алжирі та Іспанії цю зустріч називають не інакше як «Аншлюсом». На довгий час обидві збірні втратили авторитет в очах європейських і світових футболістів, тренерів і вболівальників. Перед початком останнього матчу таблиця в групі 2 мала наступний вигляд: • Збірна Австрії виграла дві зустрічі проти Чилі (1:0) і Алжиру (2:0) і очолювала групу, випереджаючи збірну Алжиру за рахунок кращої різниці забитих і пропущених м'ячів. • На другому місці йшла збірна Алжиру, яка вже провела всі три матчі групового етапу, обігравши ФРН (2:1), Чилі (3:2) і програвши Австрії (0:2). • Збірна ФРН, яка програла Алжиру з рахунком 1:2, обіграла у другому матчі з великим рахунком 4:1 збірну Чилі і теоретично могла вийти в плей-оф. • Збірна Чилі замикала групу, програвши всі три матчі і вже втративши всі шанси на вихід з групи. На цьому турнірі розподіл очок проводився наступним чином: 2 очки за перемогу, очко за нічию і нуль очок за поразку. Збірній ФРН потрібно було виграти з будь-яким рахунком в Австрії, щоб пройти в наступний раунд; більш того, західні німці були особливо мотивовані — чотири роки тому на чемпіонаті світу в Аргентині у місті Кордова Західна Німеччина несподівано програла Австрії з рахунком 2:3, і вилетіла з чемпіонату світу, і тепер німецька збірна мала намір помститися за «Кордовську ганьбу». Австрію влаштовувала поразка з різницею в 1 або 2 м'ячі, а в разі нічиєї або перемоги над німцями Австрія та Алжир виходили до наступного раунду (наприклад, у разі нічиєї в Австрії було б 5 очок, в Алжиру — 4, у ФРН — 3). На самому початку зустрічі західні німці заволоділи ініціативою, і вже на 10-й хвилині бундестім відкрила рахунок: Горст Грубеш відправив м'яч у ворота після навісу П'єра Літтбарскі. Рахунок 1:0 на користь ФРН влаштовував обидві команди. Протягом ще 20 хвилин збірна Західної Німеччини осаджувала австрійські ворота, організувавши п'ять кутових. Однак удари Штіліке, Фьорстера та Брігеля не принесли результатів. Австрія грала від оборони і не думала про атаку. До кінця першого тайму темп гри вже вирівнявся, і обидві команди стали грати обережніше, боячись пропустити гол. У другому таймі гра остаточно заспокоїлася: за весь тайм команди не завдали жодного удару по воротах супротивника, а гравці не вступали в серйозні єдиноборства. У той час за правилами футболу воротар міг брати м'яч в руки після пасу від свого гравця, чим і користувалися команди. У другому таймі виникали досить часто подібні ситуації, коли команда не хотіла втрачати м'яч на своїй половині поля і передавала його воротарю. Єдиним гравцем, який намагався розрядити обстановку, був австрієць Вальтер Шахнер, однак він так і не зумів поцілити у ворота Шумахера. Гра так і закінчилася з рахунком 1:0. Низький темп гри і повна відсутність спортивної активності і будь-якого суперництва були обумовлені тим, що в цій ситуації ані Західна Німеччина, ані Австрія нічим не ризикували. Подібна поведінка гравців викликала масове обурення 41 тисячі вболівальників: іспанці розмахували білими хустками і скандували «Fuera, fuera!» укр. Геть, геть!), а алжирці кидались у гравців грошима, звинувачуючи футболістів у шахрайстві і нечесній грі. Терпіння втратили і коментатори: австрійський телекоментатор Роберт Сігер попросив телеглядачів вимкнути телевізори, а німецький коментатор Ебергард Станек відкрито обурювався поведінкою гравців і вигукнув, що більше не буде коментувати «цю ганьбу». Вже після матчу німецькі та австрійські фанати почали організовувати пікети і демонстрації протесту проти подібної поведінки, а хтось з німців навіть на знак протесту спалив національний прапор. Наступного дня газети вийшли із кричущими заголовками: іспанці публікували статті з назвами «Аншлюс», стверджуючи, що алжирців відверто обдурили і залишили в дурнях. Німці та австрійці писали про «ганьбу в Хіхоні» і «Пакт про ненапад», розповідаючи про обурених вболівальників. Карл-Гайнц Ферстер після гри приніс вибачення за подібну поведінку і сказав: «З приводу вираження гніву алжирців хочу заявити, що я їх трошки розумію: це виглядало так, ніби алжирців вигнали з чемпіонату світу. Я не міг більше грати у другому таймі — це дійсно був пакт про ненапад». Ось так. Звичайно ніяк не хочу виправдати беззубу гру наших у третьому матчі на Євро-20, але… Так що австріякам як кажуть «краще б на себе подивитися».

01.07.2021, 15:17