Дуже коштозатратний та контроверсійний вид спорту, єдиний, де до змагань допускаються представники тваринного світу. Чи знаєте ви, скільки треба витратити грошей, щоб підготувати одного коня для участі в Олімпіаді? До мільйона євро! І це ще не все. Американська команда привезла на Ігри в Токіо 9 основних і 4 запасних наїздників, 7 тренерів, 6 спеціалістів з логістики, 16 конюхів, 4 ветеринара, 2 фізіотерапевта і одного коваля.
Та контроверсійність кінного спорту не в цьому. Захисники прав тварин оголосили справжній газават цій дисципліні, вимагаючи негайно виключити її з олімпійської програми. І справді, якщо спортсмен знає куди їде, на що претендує, то нещасний кінь лише іграшка в чужих руках, вірніше ногах. Та й ставляться до чотириногих істот часто зовсім не по-джентльменськи ( коли мова йде про наїздника) і не по-дамськи (жінки змагаються тут нарівні з чоловіками, а в деяких видах програми навіть й краще).
Тому й сучасне п'ятиборство вже перетворили на чотириборство, і потрапили під обрізання, звичайно ж, кіннотники. Чіпкі руки зоо-адвокатів поки до кінного спорту не дотягнулися, але відбиватись стає все важче і важче. Мабуть, дуже скоро протестувальники будуть пікетувати стайні та іподроми, викрадати експлуатованих тварин і випускати їх на волю - нехай самотужки виживають, тільки щоб гострі шпори наїздника не впивалися в їхні боки.
Не знаю, наскільки сильний рух за права чотириногих у Росії, та є чудовий спосіб від нього захиститися. Варто лише назвати змагання кіннотників турніром на призи Сергія Лаврова, й будь-який активіст згорне свій плакат, і хутко зникне з обрію. Як будеш протестувати, коли тут державна персона задіяна? Та ще й обличчям ця поважна постать нагадує єдиного представника тваринного світу в олімпійській програмі.
Євген Шрайман
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости