Регистрация, после которой вы сможете:

Писать комментарии
и сообщения, а также вести блог

Ставить прогнозы
и выигрывать

Быть участником
фан-зоны

Зарегистрироваться Это займет 30 секунд, мы проверяли
Вход

Чому в українському чемпіонаті має грати 10 команд

2014-03-27 02:51 У Федерації футболу України пропонують скоротити Прем'єр-лігу до 10-12 команд. Якщо все зробити розумно, то українські ...

У Федерації футболу України пропонують скоротити Прем'єр-лігу до 10-12 команд. Якщо все зробити розумно, то українські клуби можуть зробити перший крок до європейських правил існування в умовах фінансового фейр-плей

Про скорочення кількості команд Прем'єр-ліги почали говорити кілька років тому, коли з'явилися перші дзвіночки фінансових проблем у клубах.

Сьогодні, коли Прем'єр-ліга втратила "Кривбасс" і "Арсенал", а з наступного сезону в чемпіонаті не будуть грати "Севастополь" і "Таврія", це питання вже стало необхідністю. Звісно, система з 16 клубами вже перевірена часом і наразі є ідеальною для України. У сезоні 2000/2001 був експеримент, коли у Вищій лізі грали 14 команд. Якраз тоді Валерій Лобановський очолив збірну України і зміг переконати футбольне керівництво, що така система допоможе національній збірній отримати більше тренувального часу, що сприятиме кращій підготовці. Тоді система себе не виправдала і чемпіонат збільшився до 16 команд. Сьогодні, коли фінансові проблеми відчуває навіть вчорашній учасник та претендент на чемпіонство - "Металіст", а більшість команд Першої ліги просто не можуть собі дозволити підвищення в класі, очевидно, що настав час змін.

Перший віце-президент ФФУ Анатолій Попов говорить про зменшення кількості клубів до 10-12. Якщо скористатися звичайною математикою, то за відсутності "Севастополя" і "Таврії" в наступному сезоні готові брати участь 13 клубів. Для того, щоб скоротити кількість учасників потрібно змінювати регламент. Для цього скликаються загальні збори Прем'єр-ліги - виноситься питання про новий формат. Але який формат буде кращим для клубів і збірної?

Система з 12 командами буде нагадувати чемпіонат Грузії. 12 клубів гратимуть у два кола, а потім розбиватимуться на шістки: 6 перших клубів боротимуться за чемпіонство, а інші - за збереження місця в УПЛ. В такому разі кожен клуб проведе 32 матчі. Зараз команди грають по 30 ігор і Прем'єр-лізі доведеться ламати голову над тим, як знайти місце в календарі для цих двох турів, враховуючи матчі Кубку України, єврокубків та збірної. У сезоні 2013/2014 останній матч перед зимовою перервою відбувся 3 грудня. Очевидно, що тепер командам доведеться йти на перерву трохи пізніше, а влітку раніше виходити з відпустки.

Система з 10-ма клубами, які гратимуть у 4 кола, як на мене, є найкращим варіантом для України. Але над нею потрібно ламати голову всім. З точки зору перетворення українського футболу на бізнес, ця система буде найкращою, бо чим більше граєш - тим більше грошей матимеш. Користуючись такою логікою УЄФА збільшила кількість учасників єврокубків. Але для того, щоб ця система в нас запрацювала, власники клубів повинні подбати про інфраструктуру.

Давайте порахуємо: 10 команд в 4 кола - 36 матчів за сезон. Вище я вже казав про те, що сьогодні клуби грають 30 турів і потрібно буде знайти місце ще для 6 разом з Кубком України, єврокубками та матчами збірної. Сьогодні ми бачимо практику, що команди грають чемпіонат на вихідних, а вівторок, середа та четвер - матчі єврокубків. Також Кубок України грається в будні дні. Осінню частину чемпіонату необхідно буде розпочинати на початку або всередині липня, а закінчувати у другій половині грудня. Весняна частина чемпіонату, яка сьогодні починається в березні, повинна буде стартувати вже в лютому.

Але для цього необхідно покращувати інфраструктуру. Наразі я бачу лише 5-6 клубів зі стадіонами, які дозволяють грати взимку. Але таким командам, як луганська "Зоря", ужгородська "Говерла", луцька "Волинь", запорізький "Металург", полтавська "Ворскла", необхідно вкласти гроші в свої стадіони та менеджмент. Перетворення футболу на бізнес завжди починається зі стадіону, куди захочуть приходити глядачі. Не хочеться ображати Луганськ, Ужгород чи Полтаву, але на стадіонах, де тебе може залити дощем, не дуже зручно дивитися футбол. Звідси і низька відвідуваність матчів. В ідеалі команди мають збудувати нові, маленькі і затишні арени. Вартість проекту можна розраховувати за формулою 3 000 євро на 1 глядацьке місце (без корупції).

Якщо дивитися реально, то необхідно обладнати арени якісним підігрівом. Але тут також важливо врахувати, щоб міська система електропостачання дозволяла йому працювати взимку. Також ці клуби можуть вирішити проблему зимових матчів наявністю штучного покриття. Для цього потрібна згода УПЛ. Звісно, в нинішніх умовах власники клубів почнуть казати про кризу в Україні, але, скоротивши бюджети та вклавши вільні кошти в стадіон у майбутньому можна буде повернути ці гроші.

Якщо повернутися до футбольної складової системи з 10-ма клубами, вона збільшить конкуренцію в чемпіонаті. Боротьба буде більш яскравою і сприятиме підвищенню інтересу до ліги як всередині країни, так і за кордоном, при якісній роботі менеджменту Прем'єр-ліги. Зараз в українського футболу з'явився ідеальний шанс зробити перший крок до трансформації радянського футбольного господарства у європейське. Для цього необхідно, щоб керівництво ФФУ об'єдналося з керівництвом УПЛ і вони разом зробили цей крок.

Звісно, існує вірогідність того, що гравці та тренери клубів почнуть скаржитися на високу інтенсивність та втому. Але що тоді мають казати гравці в Англії, де клуби грають 39 турів чемпіонату, матчі Кубка Ліги, Кубка Англії разом з єврокубками?

На перших порах страждатиме наша збірна. Але це стимулюватиме клуби приділяти більше уваги юнацькому футболу, шукати більше талановитих гравців, щоб клуб міг прийти до двох рівноцінних складів.

Існують і певні проблеми з переходом до такої системи. Наприклад, мені важко уявити, що до початку наступного сезону футбольному керівництву вдасться змінити регламент і скоротити чисельність команд. Варто додати, що за Прем'єр-лігою доведеться реформувати Першу та Другу ліги. Особисто я не бачу професіоналів, які зможуть за короткий час це зробити.

В Європі є чемпіонати, які грають за системою у 10 клубів. Для прикладу візьмемо Австрію. Звісно, австрійські клуби не можуть похизуватися такими успіхами в Європі, але там футбол - це бізнес. На матчах австрійської Бундесліги на стадіонах можна побачити аншлаги. Футбол там - це свято. Україна не самоусунеться від цього в умовах фінансового фейр-плей. І перший крок необхідно зробити саме сьогодні.

АНДРІЙ КОВАЛЕНКО 26 БЕРЕЗНЯ 2014 22:00, espreso.tv

Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости

27.03.2014, 02:51
27.03.2014, 02:51
173413 4 yan2006, P.S., BruceWillis, dynamiwe
alyar
Автор:
(alyar)
Статус:
Эксперт (8431 комментарий)
Подписчиков:
21
Медали:
Выбор редакции × 3
Топ-матчи
Лига чемпионов Бенфика Болонья 0 : 0   11 декабря 22:00

Еще на эту тему

Лучшие блоги
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть