Доброго часу доби, шановні читачі та адміністратори ресурсу!
Як казала одна особа жіночої статі (дотична до головного тренера збірної): "У мене є мрія". Так і я хотів би писати блоги-дифірамби, але часи зараз, на жаль, не ті.
Пройшло кілька днів від чергового сірого матчу нашої улюбленої команди, емоції вляглися, тому нижче викладатиму виключно конструктив, як результат кількаденних роздумів.
Варто почати з визнання того, що проблема в команді є, і не варто про це замовчувати. На це однозначно в ході інтерв'ю натякає Сергій Станіславович, але, чомусь, не чути жодних коментарів пана Суркіса та "фронтовиків" (дружину Морозюка не пропонувати). Глобально проблеми клубу я описував у своєму попередньому блозі Динамо, як роботодавець (кому цікаво, можна ознайомитися за лінком), в поточному ж блозі хочеться зупинитися на проблемі конкретній, а саме - відсутності командної гри, як такої.
Мабуть, варто почати з того, що економічна криза, яка в черговий раз спіткала нашу країну не могла дзеркально не відобразитися на українському футболі. Але, навіть у найтемнішої хмари, є світла сторона, так і тут: через однакове зубожіння всіх команд, можна спостерігати свого роду відновлення інтриги в чемпіонаті, коли перемагає не товщина гаманця чи кількість цифр на банківському рахунку, а виключно грамотна гра команди та бойовий дух. Не дарма напівмолодіжні склади Дніпра та Волині дають бій чемпіонам, Сталь спалює нервові клітини грандів, а Ворскла й взагалі розправляється з нами на нашій же території. Саме в таких умовах в гравців та тренерів є можливість заявити про себе, вийти з тіні або, навпаки, зайти в неї. Проявив себе і наш головний тренер, але, на жаль, не з найкращого боку.
Можливо хтось не погодиться, але після перших ігор Динамо в цьому сезоні, для мене чітко прослідкувалися чотири основні проблеми пана Реброва, які тягнуть вниз як його, як професіонала, так і команду, яку він тренує:
1. Тактична бідність: Проблема українського футболу – відсутність не тільки техніки, а й, на мою особисту думку, бідність тактики. ПостЛобановський період це яскраво продемонстрував. А зараз це особливо проявляється після того, як всі команди стали відносно рівними (наприклад, той же Громов нічим не кращий за свого візаві Кобахідзе і т.д.), і про перемоги на класі говорити не приходиться: тепер потрібна виключно злагоджена командна робота, якої, на жаль, в цьому сезоні немає. Виглядає, що Сергій Станіславович переоцінив свої тактичні навички та вміння, тому, коли не стало Рауля, Динамо почало показувати «дворовий» футбол, який полягає в тому, щоб віддати м’яч на найсильнішого гравця або, якщо він закритий, то відпасувати на найближчого партнера. Також, типовий для дворового футболу атакуючий елемент: пробіжка по флангу і навіс в бік штрафного майданчика на абикого. Зникли трикутники в центрі поля (сьогоднішній аналіз Євгена Греся тому підтвердження). Як наслідок, всього вищезгаданого - впевнено знижується ТТД, як команди, так і кожного гравця вцілому, що рано чи пізно не могло не відобразитися на табло.
2. Невдала трансферна політика: Не всі зі мною погодяться, але принцип брати вільних агентів не такий вже й поганий в розрізі економічної ситуації та тенденцій, але вільні агенти є різні. Дивує те, як дається окремим гравцям покинути терени України, при тому, що клас гравців доволі високий, а період адаптації в УПЛ вже давно позаду: Бікфалві, Дуглас, Янік Болі (та й інші, кого забув/не згадав), в той час, як до команди запрошуються Петровічі та Яковенки, про яких через кілька місяців ніхто й не згадає. Рокіровка Теодорчик-Гладкий виглядає вдалою хіба для Андерлехта та Гладкого, а Гонсалес (мабуть, найдорожчий трансфер пана Реброва) краще виглядає на єврокубковій арені проти сильних команд, в основі гри яких лежить техніка, якою парагваєць оснащений, а не фізика, як в УПЛ, де його зносять фактурні оборонці-суперники (нагадую, що єврокубкових матчів 6-8 на сезон, в той час, як внутрішніх - більше 2 десятків). Лише підписання Мораеса виглядає вдалим та виправданим. Дивує, що Динамо погано працює на внутрішньому ринку, в той час як в топ-чемпіонатах внутрішні трансфери преваулюють над зовнішніми (за виключенням хіба команд-грошових мішків) за рахунок економії новобранцем часу на адаптацію до чемпіонату та країни. Але це питання залишимо відритим.
3. Втрата штурвалу: Заяви та «відмазки» Реброва показують, що він втратив контроль над ситуацією, поразка від Ворскли не стала для нього несподіванкою (для декого з вболівальників також). Так, тренер говорить, що Динамо понесло втрати в особах Драговича (в передматчевому інтерв'ю можна було почути, що перехід Драговича в Байєр був передбачуваним, а, отже, наслідки його мудрий тренер почав би нівельовувати завчасно) та Велозу (протягом минулого сезону кілька разів звучало з вуст тренера та президента, що в разі відходу португальця, команда нічого не втратить, так як є Сидорчук, Рибалка, Корзун, Гармаш і т.д.). Одразу виникає питання: як тренер готується то можливого трансферу Ярмоленка та закінчення кар’єри вічного першого Саши Шовковського?
4. Дивні внутрішньокомандні процеси: Цього сезону топ-цитатою з вуст пана Реброва на прес-конференціях стало те, що не всі гравці розуміють серйозність гри, відповідальності за результат, брак вмотивованості і т.д. Одразу приходить спогад про Рауля, якого всі «хаяли» за його заяву, що кілька українців-гравців основи втратили мотивацію і їх варто позбутися – тепер тільки сліпий не помітить і, більше того, не зауважить кількох учасників цього списку. Крім того, Сергій Станіславович зачастив з постійними виховними методами - невключанням гравців в заявку, що ще раз підтверджує тезу про "тьорки" в середині колективу.
Як наслідок вищезазначеного, маємо те, що маємо.
Критикувати може кожен, а от запропонувати вихід мало кому під силу. Спробуємо розібратися і з цим питанням.
Можливі виходи з ситуації:
1) купівля кількох гравців для негайного підсилення складу – малоймовірно, бо а) зірки не захочуть їхати в Україну; б) пан Суркіс не раз давав зрозуміти, що в поточній ситуації не варто чекати багатомільйонних інвестицій; в) Робота з зірками - однозначно не сильна сторона Сергія Станіславовича;
2) внутрішні резерви:
• Хачеріді – проблему центру захисту може й вирішити, але постає питання безальтернативності парі Віда – Хачеріді.
• Беланда – пан Ребров не вміє працювати з «особливими» іноземцями, тому маю сумнів, що Юнес і головний тренер раптом потоваришують після другого пришестя (не пригадую, щоб комусь колись в Динамо таке вдавалося). Так, є варіант, що за відсутності чіткого Раульського трикутника в центрі (тобто, через той бардак, що маємо на поточний момент), Беланда зможе почати креативити, як він вміє і може, але на одному гравці команда не виїде + перемоги треба досягати командною роботою, а не окремими тимчасовими особистостями.
• Гусєв - погодьтеся, при всій повазі, Олег Анатолійович не в змозі якісно відіграти 2 тайма, тому годиться хіба на позицію "джокера".
• Молодь – дасть результат через кілька років, але чи готові ми (вболівальники) терпіти стільки, та й є питання до Реброва, як експерта по молоді: скількох дублерів він зробив постійними гравцями основи? Де Бурда, М’якушко, Чумак і т.д.? Чому на тренуваннях молодь не викладається належними чином?
Якщо розібратися, то грати є ким: маємо наддосвідченого воротаря, яких вправно керує діями центральних захисників + молодь "на підхваті", маємо Віду та Хачеріді, як пару надійних оборонців, та Очігаву, Бурду та універсалів Сілву та Селіна на підхваті, Антунеша, як лівого оборонця з ухилом на атаку, та візаві Селіна з ухилом на захист і Макаренка, який, якщо набере форму, посадить на лавку обох конкурентів, Сілву та Морозюка на правий фланг захисту, цілу групу різнопланових гравців в центр поля: бійців-опорників Сидорчука, Федорчука та Корзуна, людину-перший пас Рибалку, креативщиків Беланду та Гармаша і настирного Буяльського, універсальних флангових півзахисників: вибухових Гонсалеса, Громова та М'якушко, досвідченого Гусєва та зірку Ярмоленка, а також абсолютно різнопланових форвардів: настирного Мораеса, швидкого та працьовитого Кравця і таранного Гладкого. Треба лише використовувати сильні сторони гравців та нівелювати сторони слабкі.
Особисто у мене є сумніви, що це під силу тренерському штабу Реброва, тому, як на мене, для такого методу розвитку необхідно запросити потужного тактика, який заново навчить грати в футбол футболістів. Бенітес, Моуріньйо, Гвардіола та й, навіть, Б’єлса нам не загрожують (підозрюю, що й Григорчук, маючи цілком успішний проект та довіру з боку Габали, футболістів та вболівальників, не пристав би на пропозицію рятувати «утопаючих»), тому пройдемося, як і з футболістами, по вільних агентах.
Перший, хто приходить на розум - це, звісно, Мирон Богданович Маркевич - мабуть, найкращий та найуспішніший український тренер сучасності. Але, є нюанс: Мирон Богданович йде в комплекті з Красніковим і, як показує практика, досягає результату екстенсивно-інтенсивним методом: спочатку активна латиноамериканська трансферна кампанія, потім побудова цікавої та гостроатакуючої ігрової моделі на основі аргентино-бразильського півзахисту. В розрізі небажання Суркіса тратити значні гроші + давній конфлікт братів Суркісів з Ярославським, сторону якого обрав у свій час Мирон Богданович + відкрите питання, що робити з наявними кадрами = сумніваюся, що дана кандидатура навіть буде розглянута з боку президента Динамо.
І тут приходить на думку ще один безробітний, кандидатура якого мені дуже навіть імпонує з часів «камон-плейя» (коли я, як і більшість вболівальників Динамо, задавалися питанням: хто ж замінить Блохіна?), а саме - Леонід Станіславович Кучук. Тактично грамотний спеціаліст, який не вимагає трансферів під себе, працює з наявними кадрами та дає миттєвий результат. Вимогливий та дисциплінований, а, отже, можуть полетіти голови (погодьтеся, був би зараз біля керма Валерій Васильович Лобановський, Динамо-2 мало б чимале поповнення після перших турів УПЛ). Вірю, що пан Кучук почне з самого початку: пару разів гравці зіграють проти фішок (одна з фірмових тактичних вправ даного спеціаліста), буде водити кожного гравця за руку на полі, щоб пояснити, де він повинен стояти, куди забігати і що робити (зіркам таке, звісно, не сподобається, але няньчення Реброва, як бачимо, не працює, варто спробувати щось нове), вимагати чітко виконувати тренерські вказівки та дотримуватися дисципліни – прийде результат, прийде й розуміння та довіра з боку гравців до нового тренера. Для об'єктивності не можу не вказати мінуси пропонованої кандидатури: не варто чекати від нього динамівського серця та відданості, тому при першій ліпшій пропозиції від сильнішого клубу Леонід Станіславович може покинути синьо-білих (по закінченню контракту), тому що людина живе футболом (мало не ночує на базі), а не конкретним клубом. Аналогічно й, якщо завтра Ігор Михайлович відмовиться фінансувати клуб чи розжене півкоманди, пан Кучук негайно "осідлає коня" і "поскаче" в пошуку кращих горизонтів (як це було з київським Арсеналом). Але, знаєте, може досить, так званих, динамівських сердець і настав час технократії та виключно професіоналізму, а не голослівного патріотизму та безпідставних авансів своїм?
Так, рішення за Ігором Михайловичем Суркісом, адже, зрештою, ні я, ні Ви не ризикуємо ні копійкою при прийнятті таких глобальних рішень, але ми, як і президент, залишаємо частинку душі та здоров’я при не тільки перегляді кожного матчу, а й читанні щоденних новин та очікуванні на «покращення». І, гадаю, в глибині душі президент розуміє, що його ставка на динамівські серця не спрацювала (період Сьоміна/Газаєва та слова пана Суркіса в той період, як підтвердження цієї теорії), а з Реброва, на сьогоднішній день, аж ніяк не вийде місцевого Гвардіоли, при повазі до всіх авансів, які йому роздавалися. Час нас розсудить, але, боюся, після провалу в ЛЧ та кількох валідольних матчів в вітчизняній першості, Ігор Михайлович почне шукати вирішення проблеми, і буде шкода, якщо такий спеціаліст, як Кучук буде упущений, так як інший президент спрацює швидше (у випадку з Газаєвим, підозрюю, домовленість була досягнена ще при «живому» Сьоміні, так і тут – юридично, поки підстав звільняти Реброва нема, але фактично варто готуватися до такого дуже ймовірного розвитку подій).
Що ж, дякую всім, хто дочитав до цього місця, а також тим, хто злякався багатобуквенності і традиційно проігнорував мій черговий блог (такі про мою подяку не дізнаються). Запрошую всіх до дискусії в коментарях, цікаво почути думки колег-вболівальників з приводу написаного вище та й ситуації з Динамо в цілому.
З повагою, Микола.
О Кучуке - согласен.
Но следует ли сейчас менять Реброва?
Второе: почему Мораеш удачное приобретение?
Ленс да Беланда были наголову выше его Жуниора.
Да тот же Кравец годом ранее, когда ему доверяли, забил в 24 матчах 15 голов.
Может быть Мораеш из тех ком говорят, что на безрыбье и рак рыба.
Но тому же Кравцу мы упорно не доверяем.
Хачериди?
Вы верите, что он добавит в игре?
Если человек попал в условия комфорта (спасибо Раулю за выражение), то толку от него не жди.
Футбол был всегда игрой голодных (и в фигуральном значении, и в переносном).
А Хачериди уже никуда не стремится.
Как и ряд других, которые еще пару лет назад были перспективными, а ныне...
И тут само собой разумеется, что возникает вопрос: а что с менеджментом в Динамо?
И следующий: а вообще есть ли менеджмент в Динамо, или он также попал в зону повышенного комфорта?
А вот по возможным вариантам выхода из данной ситуации вопросы только к ИМС.
Да,я за резкую смену курса.Только ИМС никогда этого не делал и делать не будет.А неумение быстро реагировать- негативная черта президента Динамо.Посему стагнация будет продолжаться.В Европе нас ожидает большой облом,да и с Шахтёром в этом году нам не совладать(хотя два унижения в прошлом году почему-то никто не заметил).
и меня убивает всегда одно - почему нет креатива тренеров! всегда одно и тоже 4-5-1. и одно и тоже в фланг и заброс в штрафную при Мораеше...этом нап. который головой играет? что-то сомневаюсь.
Почему все смотрят на запад? почему не выходят из реалий состава?
ну не имеешь ты сильных игроков на фланг обороны или в центр или нападающего или еще кого. так меняй схему играй от сильной стороны! почему нет?
я давно бы хотел видеть Динамо с схемой 3-2-3-2 вот почему нет? сколько матчев смотрю - летит контр атака на Динамо - и в защите 2 центрбека и опорники. редко фланговые идут назад или успевают ибо лезут в зону углового - ждать а вдруг дадут пас (и через них редко играют)
ПОЧЕМУ: ? не играть в 3 защитника(Хачериди/Очигава/Вида/Данило - 2 опорника (Рыбалка + Корзин/Сидорчук/Гармаш) - 2 вингера -1 поднап или ниже в треугольник к опорникам + 2 нап. (Гладкий + кто-то молодой или Мораеш)
Почему не замечают как Гладкий выходит и насколько больше создает - почему это игнорируется, я понять не могу.
И строить тактику от центра и более позиционной игры в разрез через центр* ну все уже привыкли фланг и подавай - надо иметь несколько схем - движения (а не одну)
учетная запись этого пользователя была удалена
Не переживайте, його підібрав Павелко, в ФФУ!
Я перепрошую, але в чому полягає зрада пана Маркевича?
О Кучуке - согласен.
Но следует ли сейчас менять Реброва?
Второе: почему Мораеш удачное приобретение?
Ленс да Беланда были наголову выше его Жуниора.
Да тот же Кравец годом ранее, когда ему доверяли, забил в 24 матчах 15 голов.
Может быть Мораеш из тех ком говорят, что на безрыбье и рак рыба.
Но тому же Кравцу мы упорно не доверяем.
Хачериди?
Вы верите, что он добавит в игре?
Если человек попал в условия комфорта (спасибо Раулю за выражение), то толку от него не жди.
Футбол был всегда игрой голодных (и в фигуральном значении, и в переносном).
А Хачериди уже никуда не стремится.
Как и ряд других, которые еще пару лет назад были перспективными, а ныне...
И тут само собой разумеется, что возникает вопрос: а что с менеджментом в Динамо?
И следующий: а вообще есть ли менеджмент в Динамо, или он также попал в зону повышенного комфорта?
Тепер по черзі:
1. Моя думка, що змінювати тренера скоріше варто, ніж не варто, але я розумію, що юридичних підстав для цього на разі нема, тому сумніваюся, що Ігор Михайлович піде на таке.
2. Мораес - вдалий трансфер, бо гравець наділений характеристиками прекрасного форварда: вибухова швидкість, постійна боротьба за м'яч, націленість на гол - вміння наносити удар з навіть незручних положень.
З Беландою та Ленсом порівнювати не коректно, оскільки: а) перший - атакуючий півзахисник, другий - фланговий гравець, а Жуніор - форвард; б) Джеремейн та Юнес були куплені за великі гроші, в той час як нападник дістався нам безкоштовно.
Та й, як на мене, по користі для команди, Жуніор зробив менше, ніж Ленс, але явно більше, ніж Беланда.
3. Кравець вже кілька годин, як не динамівець (для мене це погана новина - залишаємося з Мораесом та Гладким). І, так, Артем підкупав своєю самовіддачею та нон-стоп боротьбою, але моменти він "транжирив" теж не менш стабільно. На класного форварда не тягнув, але при грі на контратаках - дуже корисний!
4. Хачеріді - не думаю, що він додасть в розрізі свого рівня гри, але не маю сумніву, що з його поверненням в ряди центр захисту виглядатиме значно надійніше - при грі один в один Євген (на мою думку) чи не найкращий в своєму амплуа. Ще б мотивацію та іскру додати...
5. Менеджмент - я свідомо в цьому блозі уникав цієї теми, так як дотикався до неї у блозі попередньому та й, може, одного дня напишу статтю виключно про це, бо терпець уривається від цього непрофесіоналізму, аматорства та системної байдужості, що руйнує все, як той грибок.
Ведь это "бизнес" :)
Кроме того, достался бесплатно!
Ну а сравнивать его с полузащитниками (Беланда и Ленс) - это уж совсем некорректно! Да и куплены эти ребята были за большие бабки!
А Рауль, роль которого была так велика, умел работать с ним? или с Мбокани?
Судя по всему тоже не мог, раз Беланда слоняется по арендам.
Можно и Беланду, коль скоро мы все равно получаем голы первыми. Хуже не будет.
1. ТОВ "Ромашка" оголошує вакансію на посаду Дизайнера автомобілів, проводить конкурс і обирає кандидата, який прекрасно зарекомендував себе з творчої сторони та нестандартності мислення і прийняття рішень в провідній французькій компанії. Власник ТОВ "Ромашка" задоволений таким поповненням в команду, але через деякий час отримує скаргу на Працівника від Директора, яка полягає в тому, що Працівник не здатен виконувати свої службові обов'язки, а саме: проектування одного й того ж легкового автомобіля та його мінімальний дизайн (зміна кольорів корпусу). Як наслідок, Працівника відправлять "аутсорсити" в німецьку компанію.
Коментар Ігора Михайловича Суркіса:
"А что касается Беланды, то и он очень сильный футболист, который никак не мог смириться с тем, что в том или ином матче не попадал в состав. Хоть и понимал, что есть стратегия на игру, а порой - Сергей Сидорчук или Денис Гармаш находятся в лучших кондициях чем он." (http://www.sport-express.ua/football/ukraina/news/308169-belanda-pomozhet-shalke-projti-shahter.html)
Відкрите питання: "Навіщо брати на роботу творчу людину для того, щоб загнати її в чіткі рамки?"
Не могло собі такого дозволити і Динамо Блохіна, який Беланду взяв до команди.
Але ж це очевидна відповідь, а яка неочевидна, підкажіть.
Це такі люди , що гасають по полю від карного до карного, щось піказуючи одне одному, махаючи руками , та вказуючи напрями руху.
Беланда такий? От стане таким і буде грати.
Туга за Беландою це скоріше алергічна реакція на дубовість та березовість наших півзахисників.
Але це вже інша тема
учетная запись этого пользователя была удалена
Я б не поспішав з Михайленком, щоб не давати ранніх авансів: нехай людина сезон-два попрацює в Дніпрі, де нема турнірного тиску, знайде себе, набереться досвіду, а тоді й подивимося-зробимо висновки. Хочеться бачити спеціаліста, який дасть результат прямо тут і прямо зараз.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
Грамотний менеджмент - я за двома руками, але сумніваюся, що Ігор Михайлович зрадить динамівськосердечному консерватизму в розрізі побудови менеджерських вертикалів та горизонталів.
Не вопрос--покупаете у Суркиса клуб и проводите необходимые с вашей тз реформы,,Я надеюсь у Вас есть необходимые деньги и главное опыт управления компаниями уровня ДК ??
"Если у человека нет чувства юмора, у него должно быть чувство, что у него нет чувства юмора". І.Суркіс повинен зрозуміти, що він не вміє керувати командою!
Ситуация иная--ДК любимая игрушка(и не только) ИМС,,и за свои деньги он может делать с ней все что хочет--продать-разогнать-содержать и управлять так как хочет,,,
Вам кажется что он не умеет это делать ?? Не вопрос- деньги на стол и впрягайтесь вместо него--можна лично можно всем сайтом,,,
Я много чего делаю того что не умею хорошо делать- но делаю если мне это в кайф- имею право на все свои деньги ,,,,,