Я пишу ці рядки не знаючи сьогоднішніх результатів ігор Колоса та Шахтаря. Я хочу лише нагадати колегам, які вміють та бажають думати і аналізувати, а не тим хто волає «Дайош» та «Ура», про тенденції, що роз’їдають, як луги та сірчана кислота з царською горілкою, весь наш футбол, в тому числі наше з Вами, друзі, любиме Динамо.
Згадайте більшість з нас, озброївшись калькулятором, а дехто засів за комп’ютери, без вагань стверджують, що раз ПСЖ коштує 917, 75 млн. євро, а Динамо з Шахтарем в сумі 313 млн. тих же самих тугриків, то ми ніколи не обіграємо французів, точніше тих, хто грає за цю команду з любимого мною Парижа.
Так то воно так, але якщо це так, то навіщо грати в футбол, навіщо боротись за якесь звання, якщо можна взяти порахувати й сказати, що МанСіти стане володарем Ліги Чемпіонів, як найбагатший клуб (1,06 млрд. євро), а в фіналі гратиме з тим же ПСЖ (це без переходу в нього Мессі).
Та й чемпіонат України можна не проводити, а лише провести бухгалтерські підрахунки. Так то воно так. Але ж…
Не гроші і не бухгалтерія грають в футбол, а люди, які сьогодні можуть видати блискучу гру, а завтра провалитись, яких сьогодні готові носити на руках, а завтра – віддати на мило, як колись говорили. В футбол грають люди, які можуть все (навіть прийняти на груди не тільки півлітру, а й метеорит), але, які також можуть пускати метеликів та м’яча в «домік». Колись говорили: поле зелене, а м’яч круглий. Я розумію, що сильніші та технічніші футболісти коштують не дешево, але вони люди, такі ж самі як і ми з вами, і тому можуть помилятись та ловити метеликів, як, наприклад, ловив їх Лоріс Каріус, голкіпер Ліверпуля в фіналі Кубка Чемпіонів в Києві. І грати з ними можна. І обігрувати можна, як колись їх обігрував Лобановський, з гравцями вартість яких була на порядок меншою, чим віртість грандів.
Згадайте, що фінський віце – чемпіон (Купіон Палаусера) коштує в два раза дешевше нашої Ворскли, а де нині полтавці, а де фіни? Та й Колос наш в півтора рази коштує більше, ніж Шахтар з Караганди, а ми чомусь хвилюємось за результат.
Так що не все по - бухгалтерськи просто.
Тому хочемо ми того, чи ні, а програш двобою Ворскли фінам та нічия Колоса з карагандинським Шахтарем – це не що інше, як дзеркало нашого футболу. Бо наш футол, наш олігархічний футбол, знаходиться, якщо не в дупі, то на камчатках європейського футболу. Якщо не далі.
Наш футбол за деяким винятком (Суркіси, Ахметов, та мабуть все) нікому не потрібен. Навіть кучці володарів команд, які бажають до того ж позбутися їх. Футбол не потрібен і нам, вболівальникам. Ми хочемо бачити може лише декілька матчів за чемпіонат, та й то обмеженою кількістю. А багатьом хотілось, що б ми бажали бачити не футбол, а плітки про футбол і нас цією жовтизною, йєловичиною (Футбол123), вже кормлять, кормлять. Беріть. Їжте, жріть, і не думайте. Не потрібно думати. За нас є кому думати. І багато з нас не хочуть ворушити мізками, не хочуть не те що мислити, а, навіть, міркувати. Бо важко...
Нинішні уповільнені процеси гноїння в нашому колгоспно-олігархічному футболі, можна назвати одним жорстким словом - Деградація…
І в першу чергу - деградація дитячого футболу, тобто основи піраміди на якій побудований футбол. Порахуйте скільки в Шахтарі своїх вихованців. Згадайте, що проти Генка в складі нашого чемпіона вийшло всього два українці і зі скрипом виграли, а проти Олександрії Де Дзербі вирішив в основі випустити аж шістьох українців ( з Марлосом – сімох)… і програли… Думаю, що італійський коуч тепер навіть під загрозою розстрілу не випустить на поле разом стількох українців.
В Динамо, здається трохи краще. Стабільно на поле виходять шість – сім українців ( в останньому матчі з Зорею – в основі вийшло аж 9 наших гравців). Це радує. Але ж…
Давайте чесно скажемо, що за ними нікого немає. Заміни, як і стабільності, немає. Бо хто замінить вже літнього Сидорчука? Хто може замінити Буяльського? Де хоч один нападник? Гармаш, який це амплуа почав освоювати в 31 рік? Форварди, де ви? Ау? Пустота… Навіть відлуння не чути.
Та хіба лише нападники…
Згадайте скількох молодих динамівців взяв на перший тренувальний збір в Швейцарію цим літом Луческу. Назву поіменно: воротарі - Моргун, Ігнатенко, Кучерук, захистники – Біловар, Дубінчак, Кравченко, Скорко, Вівчаренко, півзахисники – Цитаішвілі, В. Волошин, Бражко, Колобенко; нападники – Ванат, Н. Волошин ну й Супряга (куди без нього). 15 молодих гравців, 15 надій. А де вони нині, через півтори місяці. В складі Динамо, крім Супряги (знову ж як без нього), немає жодного. Жодного. А 14 молодих прекрасних динамівських легінів під керівництвом, як ми думали, обдарованого коуча, до того ж - свого, бігають за Чорноморець і... програють. Надіюсь поки. Але в складі Чорноморця з десанту в 14 гравців в останній грі з Металістом 1925 в основі вийшло лише 5 арендованих динамівців, включаючи Кадірі. Мороз задумався, здається...
Пустота. Торрічеллієва..
Як бачите, «неладно что-то в Датском королевстве». Щось не те діється в нашому футболі.
На мою думку, не те – це те, що ми втратили дитячий футбол. Точніше не втратили, а зробили з нього не дитячий футбол, де діти повинні вчитись футболу, а школи, академії, де дітей учать не грати, а перемагати. Не учать мислити, а здобувати вікторрії будь якою ціною. Як наслідок, у дітей немає не тільки звичайної середньої освіти, але й якісної базової футбольної. Вони не тільки не читали того ж Дюма, а тим більше Винниченко з Сосюрою чи Жаданом, вони не вміють виходити з захисту, просувати м’яча передачами, вони не можуть освоїти командну гру, та й простого точного і сильного удару щось не помітно. Їх не вчили думати на полі. Та й коли навчитись просувати мяча, коли він, заряжений довгим пасом, мов скаженний літає над головами... Не вірите? Подивіться на гру Чорноморця…
А хто їх иає вчити? Питання питань...
Динамо нині проїдає іспанські наробки, «задел» по – російськи. А за ним, як бачите, нікого немає. І це вирок динамівській академії, це вирок Іщенко, якого до речі в нашій Зірці в середині 70-их болільники називали Акулою. Академія, що не дає «на гора», нікому не потрібна. З випусників післяіспанського періоду заграв лише Забарний. Ми його так хвалимо, так хвалимо, що готові не помічати багатьох недостатків, серед яких: невисока швидкість, часта втрата позиції, а головне - не вміє віддавати першого пасу, що починав би атаку. Центральний захисник без такого пасу - підстрелена качка. А він краший… Інших"гіндербугів" у нас немає. Хоч я думаю, що і Луческу , та й нині вже відставний Шевченко, хотів би мати.
Я б не звинувачував у всіх недоліках УАФ та арбітрів, як нас вчать братИ, ні… Все починається знизу.
Тому до обвалу, до лавини, що може при відсутністі достатньої кількості грошей знести Динамо, як флагмана українського футболу, залишилось років пять. А бачити флагманом Шахтар з іноземними футболістами я б не хотів.
На сьогодні досить. Я наводив приклади лише про наше з Вами Динамо. Не тому що хочу його хейтирити та хаяти. Ні, навпаки, тому, що не байдужий до нього.
З повагою,
Скіф.
учетная запись этого пользователя была удалена
Майстри, блін.....
Оце і є, рівень нашого футболу...
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
В 1975 - Блохин, Зуев, Кочубинский.
Так что вопрос о "своих" он довольно скользкий. То есть, я согласен, что детские тренеры у нас в лучшем случае физруки за ооооочень редким исключением, но одними своими ДЮСШ сыт не будешь.
Тенденция вырождения детского футбола ради "потехи" родителей и обязательных побед ДЮСШ Динамо или шахты - так это с незапамятных времен. Я помню в 80-х годах команду динамовцев со справками о рождении вместо свидетельств. Очень неудивительно, что они выиграли тот турнир, хехе. Вся проблема в том, что тренерам ДЮСШ так удобнее. Собирать трофеи на детских турнирах куда проще, чем готовить игроков, востребованных в мире. И отчетность проще, и владелец клуба может щеки понадувать, и родители довольны.
В самом Динамо российских легионеров (можно и так сказать) было раз - два и обчелся. Навскидку в команде 75 года (двое - Колотов и Рудаков), а в команде 86 года их вообще не было.
Но я ведь пишу не о легионерах и не об иногородних игроках на контракте.
Нет. Пожалуйста, если есть деньги покупайте игроков. Никто не против.
Хотя изобилие иностранцев, не украинцев в команде все - таки не позволяет любимую команду называть родной.
Я пишу о деградации нашего детского футбольного образования.
И, как мне кажется, вы с этим согласны.
И, как мне кажется, вы с этим согласны.
---------------------------------------------------
Этот процесс начался очень давно. Я делал первые футбольные шаги в заводской ДЮСШ и наш девиз уже был "играй проще":). Более того, я просто не знаю, может у нас никогда и не было нормального детского футбольного образования. Поэтому, возможно, слово деградация не вполне применимо.
Я это все к тому, что собственная ДЮСШ за последние 40 лет основополагающей роли в формировании состава Динамо не играла.
И я не против легионеров, вопрос в их качестве. Сейчас этот вопрос решают деньги. Раньше у нас решали партийные возможности. 40 лет назад этот ресурс был в пользу ДК. Сейчас нет.
У меня и Ахметова в среднем пол лярда баксов на кармане :)
https://index.minfin.com.ua/labour/salary/average/2021/
Международный центр спортивных исследований CIES Football Observatory на основе анализа заявок всех национальных сборных на континентальное первенство определил клубы, воспитавшие наибольшее количество игроков для участия в турнире.
Киевская команда, 11 представителей которой заявлены на Евро-2020, заняла второе место в данном рейтинге. Опередил Динамо только амстердамский Аякс, который делегировал 14 своих воспитанников.
Позади Динамо киевского по этому показателю оказались и Порту, и Динамо Загреб и РБ Зальцбург
Роджер, мы с вами антагонисты, но давайте все же примирительно подумаем.
В сборной играло не 11 динамовцев, а 10-ть и не все они воспитанники Динамо.
Бущан в 16 лет пришел из Черноморца в Динамо и ныкал потом по арендам.
Караваев, хоть из Херсона, но он воспитанник Шахтера.
Сидорчук - воспитанник Металлурга из Запорожья.
Шапаренко - начинал в Мариуполе.
Беседин начинал в Металлисте.
Попов, Тымчик, Цыганков примнули к Динамо в 15...16 лет.
Лишь Забарный и Миколенко - воспитанники киевского "Динамо.
Были еще три бывших динамовца: Макаренко (настоящий воспитанник Динамо), Яремчук (воспитанник Карпат) и Ярмоленко (воспитанник Десны).
Так что сами считайте, сколько воспитанников Динамо играло на ЧЕ.
https://www.facebook.com/CIESFootballObservatory/photos/883334788883290
Но раз в сообщении УЕФА говорится о воспитанниках клуба, а не об представителях клуба, то согласен.
А що ми маємо з популярністю? В порівнянні з часами, які ми з Вами пам"ятаємо, кількість глядачів на стадіонах знизилась десь на прядок. Хтось дивиться, на відриваючись від дивану. Але що це за вболівальники? Тут була гаряча дискусія про 200 грн./місяць, щоб мати можливість передивитись багато цікавих матчів. Кажуть - дорого. Порівняємо. Тоді - середня ЗП 120-140, вартість квитка 1 крб. Зараз - середня ЗП 14 000 грн. а 200 грн за багато матчів на вибір - стало дорого... І згадуються мені чутка часів приїзду до нас "Селтіка" в статусі володаря КЧ. Вболівальники тоді влаштовували багатотисячні мітинги під касами, вимагаючи квитків. І начебто один вболівальник віддав за квиток плащ-"болонью", яка коштувала тоді 120 крб. І тоді цей факт вважався доволі вірогідним... :)
Тут все спрацьовую проти футболу, але головним, на мою думку, є те, що на футболі ми не бачимо самого футболу.
Подивіться - в Англії, Іспанії, Італії стадіони забиті.
А у нас?
Вісім матчів друго туру відвідали 36 954 болільників. Из них Динамо - Верес - 12936 глядачів.
Без цих вболівальників середня відвідуваність другого туру є 3860 душ.
Оце і вся пісня.
Не розумію Суркісів, котрі утримують академію, а на виході пшик.
Роботу тренерів академії треба оцінювати по кількості і вартості проданих гравців.
Само собою, що усі команди мають грати в сучасний атакувальний футбол.
Не гроші і не бухгалтерія грають в футбол, а люди, які сьогодні можуть видати блискучу гру, а завтра провалитись, яких сьогодні готові носити на руках, а завтра – віддати на мило, як колись говорили. (c)
-------------
Не деньги конечно играют, но как то не получается командам со стоимостью состава 5 млн у.е. выиграть даже ЧУ )))
Ну одну игру или несколько конечно всякое случается, но на дистанции все стает на свои места.
Ну и да конечно деньги всего лишь одно из условий так сказать обязательное, но не достаточное для успеха
Я не утверждаю, что Динамо обязательно выиграет ЛЧ или хотя бы ЛЕ.
Дай бог, я за. И для этого необходимы толковые футболисты. Многостоящие.
Я о том, что наш футбол, без без обученных современных футболистов - это задворки.
Да, можно списать все на деньги. Можно. Можно накупить игроков, если вдруг появятся бабки, но на в нашем чемпионате они не заиграют, потому что нет фона, на котором они могут играть.
Я думаю,что именно из-за этого деградируют почти все зарубежные игроки.
Им не надо совершенствоваться. Для чего?
Без основы пирамиды, коим является именно детский футбол, наш чемпионат превратится в прыжки через козла, которого никто не видел.
У нас нет футболистов. Нет думающих и обученных игроков. Есть ремесленники из сельских ПТУ.
Это главное. Без ужаса в глазах смотреть наш футбол невозможно. Мы играем в "бей-беги", в которое не играло не то, что мое поколение, но и поколение Симоняна с Грамматикопуло.
Где сборная?
Где Спартак?
Согласен.
Поэтому и пишу, что не обвиняю во всех недостатках УАФ.
Я ведь пишу том, что вбухав, я думаю многие миллионы не гривен в Академию Динамо, Суркис не имеет ныне ни одного стоящего выпускника для того, чтобы играть в основе.
Поколение Цитаишвили, обученное украинскими специалистами и страдавшими у Мороза, в отличие от поколения, обученного испанцами, потерянное поколение.
В Динамо, как видим, не заиграл никто.
Луческу они не нужны. Они пойдут по арендам, затем по третьеразрядным командам и в конце - концов превратятся в ремесленников. А продавать их не будут, потому что покупателей нет на это поколение. Вы кого - нибудь видели или о ком - нибудь слышали, кто хочет хоть бы за миллион купить того же Цитаишвили. Или Ваната.
Я, кстати, не верю, что есть какой-либо спрос на Забарного или того же Шапаренко из топ - лиг.
Разговоры есть. Но факс молчит.
Ну может быть Турция.
А у Динамо через примерно пять лет своих воспитанников не останется.
О Металлисте.
Металлист Ярослаского будет, по моему мнению, не украинской командой мечты, а аргентино-бразильским вариантом Шахтера.
Но мы ведь бедная страна. Платить за хороших игроков не можем. А воспитывать из молодых латинян чудо - футболистов - не умеем. Да и фон не позволит.
Будет, согласен полностью. И это будет полезно...
Только вопрос: кто и как их будет учить?
И чему их научат?
Кстати, знаете ли Вы многих играющих ныне в УПЛ воспитанников харьковского футбола?
Честно говоря, я знаю лишь Ковальца, Андриевского и Гладкого.
О Ярославском...
Я прекрасно понимаю, что Металлист Ярославского - это рычаг для победы Терехова.
Кстати, это тот самый Терехов, который когда-то давно работал арбитром на линии в в высшей лиге Украины?
Скорее всего - он...