В суботу почав нарешті читати посметрно видану книгу К. Симонова з його мемуарними спогадами – «Истории тяжелая вода».
Читав з цікавістю Але в цей час Сетанта транслювала гру МанСіті з Фулхемом. Спочатку дивився одним оком, а після того, як манчестерці отримали одинадцятиметровий в свої ворота й вилучення, відклав книгу і насолоджувався лише грою.
Там було все. І емоції, і майстерність, і незарахований гол Холанда, і пенальті в компенсований час лондонцям. Гра захоплювала наскільки, що ні читати цікаву книгу, ні вигулювати Соньку (вмовив її потерпіти) не хотілось. Бо це було дійство.З таким же запалом дивився трохи пізніше гру Барси з Альмерією, останню гру одного з небагатьох, що залишились, патріархів тої гвардіоловської космічної Барси – Жерара Піке. Друзі, це був футбол, схожий з театром, в якій грається п’єса, де актори не знають її розвязки.
А на наступний день була гра: Чорноморець – Динамо, в другому таймі якої мені хотілось спати. І це о четвертій годині дня.
Колеги, скажіть після шекспіровських трагедій («Гамлет», «Король Лір» і т.д.) хоч один навіжений буде дивитись вишневську «Оптимістичну трагедію» чи не менш оптимістичну «Загибель ескадри» героя соцтруда, кавалера шести орденів Леніна і п’яти сталінських премій Олександра Корнійчука. Питання, звичайно, риторичне, хоч, на мою думку, знайдуться декілька сот божевільних, які будуть стверджувати, що автор «Макара Діброви» куди талановіший, ніж якийся там Шекспір, бо у того англійця не було ні премій, ні орденів, а піджак нашого земляка з Вінниччини аж рвався від них.
Але я не про драматургію, тим більше я її знаю погано. Я про футбол, в якому також дилетант, але бачив його куди більше. Я про Динамо.
Десь читав, здається в Олексія Толстого, того що Миколайович, того, що «красный граф», той що автор Аеліти, Гіперболоїда і Петра, що неможливо добре описати те, що погане.
Тому писати з розумним виразом, а тим білше з пафосом про вчорашню перемогу не можу. Й хейтити не хочу, бо вже надоїло, скажу лише декілька думок, що буквально вириваються з голови.
Біда Динамо не гравцях. Ні. Біда Динамо в тому, що команда не може і не вміє вести ту гру, яка могла б зламати організований опір суперника. Тут мало завзяття одного гравця, будь він навіть Пеле з Марадоною і Мессі в одному флаконі, тут потрібна командна гра, яку б розуміло і вело Динамо і від якої крутилася б голова у суперника. Але ж немає такої гри. Ні колективної, ні розумної, ні швидкісної.
Вчора у Динамо була повна перевага, забили аж три голи. Але, колеги, два голи після зароблених дурних пенальті, які нормальна і вміла команда, не Чорноморець, ніколи не допустить. І один гол після красивої комбінації Буяльського з Циганковим, що віддав гольовий проникаючий асист на Віталія. Ось власне і все.
До речі після другого голу, крива гри хитнулась до воріт киян і чомусь здавалось, що вони, як завжди, щось та й накрутять біля своїх воріт. Слава богу, на цей раз обійшлось.
Але я до сих пір не розумію, як може поєднуватись у гравців бажання перемоги з в’ялістю та розхлябаністю. Наприклад, Попов так й навчився і мабуть вже не навчиться читати гру, постійно втрачав Гладкого, який при більш сприятливому моменті міг забивати м’яча в ворота киян.
Так і не міг втямити, чому раз за разом виходить на поле Кабаєв, який так й не вписався до сих пір в манеру гри Динамо і якого постійно наш коуч постійно замінює в другому таймі. Або дайте йому все-таки вписатись в команду (його пас Циганкову був класним), або навіщо його ставити? Є ж наприклад Діалло. Тому ніяк не можу второпати, чому він постійно ігноруюється. Не буде награватись не буде ж гравця.
Повністю згоден з Луческу, що перемога Динамо не викликає сумнівів. Я б не вагався назвати переможця ще до гри. Але друзі, ця безумовна перемога була отримана над командою, що йде на останньому місці, набрала лише три очки, а в десяти іграх забила аж 5 голів. Кидати чепчики в повітря не варто.
Будемо чекати. Тільки що? Перебудови чи латання дірок. Подивимось. Хоч відповідь на це питання з точністю в 99 відсотків ми знаємо, на жаль.
З повагою,
Скіф.
--------------------------------------------------------
Забавно було б провести опитування, хто з користувачів сайту прочитав усі ці чотири літературні твори!)))
Швидше за все, що так.
Ось просто відразу до Дискосвіту Звичайно , що з першої книги - Колір магії , і не зупиняйтеся.
Окремо пропоную його роботу з моїм улюбленцем Ніл Гейманом - Добрі передвісники .
Правда є одне але - книг в українському перекладі майже немає . Лише сама 'Правда' , та декілька інших в самвидаву.
Так що або мовою оригіналу , або мовою лаптєногих .
Хоча просіть , чи навідайтеся до Йорка , може він себе розважить перекладом )))
Віддаю нині перевагу документальній літературі, мемуарам, а з легкого жанру - детективам.
І до сих пір читаю багато: як мінімум - годину в день.
А дружина навпаки - любить читати фентезі. Порекомендую....
Хоча можливо це і не новина
Обычно я не обращаю внимание на минусы, но тут.... за обычную человеческую благодарность за совет, нашелся кто-то и поставил минус )))))