Напишу дещо непопулярне, але те, що в останні місяці крутиться не тільки в моїй вже майже зношенній голові, але у багатьох вболівальників.
Ми як мани небесної, як месію, чекаємо у керма збірної Реброва. Так, Ребров нині один з кращих, а може й найкращий український тренер, та чи досить буде його скілів для успіху в збірній.
Ось саме в цьому я не впевнений. Точніше – не достатньо впевнений.
Я ніколи не творив собі кумирів. Завжди на поточні процеси (і не тільки футбольні) дивився з великою долею скепсису, не приймаючи дочасно передчасні висновки.
То ж давайте розберемось – що являє собою як тренер Ребров. Хоч звичайно мої роздуми суб’єктивні і навіть, може бути, якимось чином упереджені.
Так, Ребров має ясну голову і абсолютно здоровий глузд. Ставши несподівано для себе в квітні 2014 р. тренером Динамо він через місяць, 15 травня, зумів виграти для Динамо Кубок України.
Але згадайте передісторію тої гри: Шахтар тільки но став чемпіоном країни, але втратив свій стадіон і свою базу (останній матч Шахтаря, наскільки пам’ятаю, вже догрававcя в Черкасах).
Якраз в ці дні в Донецьку починалась підбурьована росією антиукраїнська істерія. 28 квітня 2014 року в місті відбувся останній проукраїнський мітинг, який був розігнаний озвірілими бойовиками в балаклавах. Свій останній матч того чемпіонату в Донецьку Шахтар зіграв 2 травня. Після цього матчу гірники і стали чемпіонами відірвавшись від Дніпра на 6 балів.
Зрозуміло, що настрій гірників, хоч вони й стали чемпіонами, в той час був не на висоті. Динамо ж, змінивши тренера (як пом’ятаєте - Блохіна) перевтілись в команду, що хоче й уміє вигравати. А склад –то киян був тоді ого-го. Нагадаю, тим хто забув, хто грав в тому фіналі: Шовковський (К), Сілва, Велозу, Драгович, Ленс, Ярмоленко, Гармаш, Віда, Макаренко, Мбокані, Беланда. А на заміну вийшли: Вукоєвич, Сидорчук і Калітвінцев. Подивіться, колеги, з 11 гравців стартового складу в тому, вже легендарному матчі, грало 7 легіонерів. І яких легіонерів! Нині таких не знайти в жодній українській команді.
Динамо перемогло. І Ребров перетворився з головного тренера, що виконує обов’язки, на справжнього головного тренера.
До речі, Ребров, як тренер, 10 разів виводив свою команду проти хлопців Луческу (8 раз Динамо і двічі – Ференцварош). По сумі цих матчів наш очікуваний герой програє румуну: три перемоги (в тому числі одна перемога по пенальті в фіналі Кубка України в 2015 року), дві нічиї і п’ять поразок. Також звернемо увагу, що перемоги були в начальний період тренерства Реброва (15.05.2014 -2:1, 5.10.2014 р. -1:0 і 4.6.2015 р. - 0:0 (по пенальті 5:4), коли у нього були сильні гравці, а Шахтар жбурляло з місця на місце. Сумарний рахунок по забитим голам в цих матчах - 6:13, також не на користь Реброва.
Тобто, бачимо, що Ребров, як тренер, програє досвідченому і сильному тренеру в очних поєдинках (хоч чи сильний тренер Луческу – питання дискусійне). А матчі ж збірної - це завжди, в якійсь мірі, очні поєдинки.
Підемо далі. Як тільки з команди Реброва пішли Велозу, Ленс, Бельханда, Драгович, Теодорчик Динамо стало буксувати, а Ребров не зміг придумати, як обіграти вже фонсековський Шахтар. Пішли поразки: від Ворскли, Зорі, того ж Шахтаря і, навіть, Зірки. Пам’ятаєте, колеги, як більшість блогерів цього сайту поливали тоді брудом Сергія Станіславовича. Тільки один Кабасік, як лицар Сумного образу, вперто захищав тренера.
В ті далекі вже часи Ребров, намаючись виправити ситуацію, зажадав від Суркіса підсилення і, не отримавши його, покинув Динамо.
Тепер глянемо на працю Реброва з іншої сторони.
Ребров всю свою кар’єру тренував в основному команди, трансферна вартість гравців в яких була найбільшою в чемпіонатах своїх країн.
Так було в Динамо, в сезони 2015/2016 і 2016/2017 років. І як тільки з команди Реброва пішли найвартішніші гравці, а Суркіс не закупив нових рівноцінних гравців, Ребров пішов з Динамо. Тобто його не відправили і відставку, а він пішов самостійно.
Так було в Саудовській Аравії в сезон 2017/2018 років (Аль-Аглі). В тому сезоні найбагатший клуб Аравії не став чемпіоном і Реброва звільнили.
Так було в Угорщині. Всі три сезони (2018/2019, 2019/2020 і 2020/2021 роки) Ференцварош був (та й і є нині) найбагатшим клубом цієї країни. Три чемпіонства Угорщини свідчать про те, що Ребров вміє використовувати ресурси.
Так є і в Еміратах. В минулому сезоні ребровський Аль-Айн був найбагатшим клубом країни. Тоді він виносив всіх: і команда Реброва перемогла в 20 матчах з 26 і лише раз програла. В цьому ж сезоні по вартості гравців Аль-Айн займає лише 4 –те місце в Еміратах і йде на третьому місці в чемпіонаті, маючи в 18 матчах вже три програші. А Ребров готується піти з клубу.
Наведені факти свідчать, що Ребров вміло й гідно працює лише тоді, коли у нього є вибір сильних виконавців і коли відчуває за собою фінансову підтримку власників клубів.
Третє.
Ребров, до його честі, вміє вибудовувати організаційну структуру клубу так, щоб в ньому все було скеровано на перемогу основної команди. Так було в Києві, коли він запросив до співробітництва іспанських фахівців і побудував структуру, що була направлена кожної миті, кожною думкою на сприяння основній команді досягнути мети. Але як тільки ця структура почала буксувати (проблема з Раулем, відхід з команди основних гравців, розбіжності з президентом клубу), успіхи зникали.
Так було і в Угорщині. Так є нині і в Еміратах.
Але нагоди вибудовувати організаційну структуру розвитку збірної України, схожої на клубну, до якої Ребров звик, у нього не буде. Праця в збірній і в клубі - це абсолютно різні речі. Їх об’єднує лише одне – гра. Чи зможе це зробити Ребров, який звик вдумливо й статечно працювати з клубом, не знаю.
Тому я б хотів, щоб ми з холодною головою, не створивши собі кумира , очікували приходу в збірну Сергія Станіславовича Реброва. Хоч я до сих пір не впевнений в тому, що Ребров очолить збірну.
Побачимо.
Микола, я Вам скажу, що оці "ми" так і мають собі халепу на голову. Я особисто не чекаю ні як ману, ні як щось інше, отож і проблеми не маю. Якщо призначать, подивимось.
Хоча, ця ситуація з Ребровим виглядає приблизно як призначення Шеви... Чимось павелківським від цього тхне. Тоді заради Андрія злили фінальну частину Евро 2016, зараз заради Сергія зливають відбір до ЧС.
учетная запись этого пользователя была удалена
1. Відхід Реброва щ Динамо - розтиражована брехня Суркіса. ІПСР. Ребров пішов через конфлікт з гравцями, коли Суркіс став на бік Хачеріді та ко.
2. Динамо 2015-2017. Нагадаю, що Ребров є єдиним тренером Динамо після Лобановського, хто вивів Динамо у весняну частину ЛЧ. Не розказуйте, що склад в нього був найсильніший з часів Лобановського, бо це - смішно
3. Ференцварош. Відкрию Вам велику таємницю, але не тільки за часів Реброва вони були найбагатшим клубом Угорщини. Але скільки вони не були чемпіонами до Реброва? А скільки років вони не грали в ГТ ЛЧ нагадати? Як і те, що Ребров залишив команду чемпіоном. Тобто тричі підряд вигравав національну першість, після чого залишив клуб
Від кого, від кого, а від Вас я не очікував кальки безглуздих наративів Суркіса і місцевих шавок. Перепрошую, звичайно, якщо Ви це сприймаєте за образу, бо кожен має право на власну думку. Але, повторюся, що буде неприємно здивований...
Я також вважаю його одним з кращих наших тренерів.
І повторю що написав.
Тренерські здібності Реброва проявляються в основному тоді, коли у нього є сильні футболлсти і є фінансова стабільність в клубі. За інших умов Ребров не працював і не працює.
Це можна вважати навіть меркантильністю Реброва.
Якщо хто - небуть пояснить мені чому Ребров пішов в Емірати, полишивши такий же стабільний Ференц, крім грошей, то я буду вдячний. До речі це ж питання відноситься і до його мандрівки до саудитів.
Ось тому, я до сих пір не впевнений, що Ребров прийде в нашу бідну збірну, де він може втратити свій авторитет.
Тим більше, що його потрібно чекати в збірну аж в кінці червня, тобто після трьох матчів.
Якщо чесно, то Ребров руками Павелко зробив збірну України своїм заручником.
Тоді, для нього гроші важливіше за амбіції.
З іншого боку, ч не знаю, які пропозиції в нього були (і чи були взагалі).
Щодо Збірної - насправді, цей відбір з турнірної точки зору нікому не потрібен. Хіба награти нове покоління на відбір до ЧС- 2026
Якщо Ви вважаєте, що свідомість українців прокинулася 24 лютого 2024 року, то Ви мало відрізняється від кремлівських пропагандонів.
Свідомість прокинулася в "адін народ". Та й те не у всіх, а дехто просто прикидається (тренд).
Активна частина суспільства, як і всі здатні логічно мислити, "зрозуміли" ще до 2022 року. І навіть до 2014-го.
Ви ж самі кажете - "активна частина суспільства". А величина цієї активної частини навряд чи вища за 25 відсотків.
Щодо іншого - мабуть, Ви маєте рацію, хоч в мене трохи інша думка
Схватились за Реброва, как за какую-то палочку-выручалочку, но толку не будет никакого.
Ну, а из-за рубежа сейчас никто толковый к нам не поедет.
Предлагать какой-либо выбор не берусь, но согласен с многими коллегами, что ждет нас сплошное разочарование.
Тренеру сборной не надо кататься по районам; вопрос не в войне Вы думаете Шева, или Тассотти были хоть раз в Александрии... Я Вас умоляю, давайте не будем себе делать нервы.:-)
У Реброва игра идет, когда все хорошо. Если случаются какие-то проблемы, он словно выходит из себя. Помню его постоянные нервы у тренерской бровки, этот мандраж передается игрокам и болельщикам. Так что к его приходу я отношусь довольно настороженно. Катавасия вокруг Реброва длится уже год. Обычно такое напряжение ни к чему хорошему не приводит.
А чудеса бывают очень редко. И с другими.
====================================
Чудеса случаются (с другими) -
Когда Рак забивает раком,
Tо везения, видимо, - с гаком... :-)
На горе когда свиснет рак...