Зимова перерва, як завжди, навіває різні думки, які під час турнірних битв сховані десь далеко і про них згадуєш лише тоді, коли футболісти відпочивають, а ми нудьгуємо за футболом.
Таких тем багато, але сьогодні виділю лише дві.
Перше. Наш шановний пан Зеленка знову і знову як мантру, як «Отче наш» повторяє їм виведену формулу, що тренера роблять гравці і вкладає цю цитату в уста Лобановського.
Так то воно так, але далеко не так говорив Лобановський. Точніше саме цю цитату Лобановський зовсім не говорив.Ось його цитата повністю : «Для себе я твердо засвоїв з перших днів: тренер повинен свято пам'ятати, не забувати ні на хвилину, що працює з людьми, які значною мірою роблять з нього тренера. А люди на відміну від роботів мають душу, часто досить вразливу, іноді – норовливу. Тренер, безумовно, має досконально розбиратись у футбольній справі, але це одна сторона медалі. Інша – тренер зобов'язаний однаково добре розуміти і душу гри, і душу людей».
Тобто, гравці лише "ЗНАЧНОЮ мірою роблять … тренера", але тренер (ось тут уважно) повинен "зобов'язаний однаково добре розуміти і душу гри, і душу людей" і до того ж, виявляється чомусь повинен ще й "досконально розбиратись у футбольній справі". Тому зі всієї поваги до пана Зеленки можна стверджувати, що не тільки тренера роблять гравці, а тренер, який досконально розбирається в футболі, також робить з гравців-ремісників футболістів.
І це так. Можна на прикладі того ж Лобановського стверджувати, що футболісти роблять тренера, і що тренер робить футболістів. Згадайте, як Морозов розвалив Динамо в 1983 році, маючи тих самих футболістів, з якими Лобановський ставав і призером чемпіонату СРСР і чемпіоном нашої тодішньої країни. Грубо кажучи ті динамівці (а це Чанов, Безсонов, Балтача, Блохін, Євтушенко, Буряк, Баль, Заваров і інші майстри) не зуміли створити справжнього тренера Морозова в 1983 році, як, до речі, і Ребров з Шевченком, Шовкоковським, Головком, Лужним, Дмитруліним, Калітвінцевим, Максимовим, Леоненком і іншими в 1996 році не змогли зробити Сабо тренером хоча б рівня напівЛобановського, та хоча б чверть... А сам Лобановський з цими самими грацями створив вже майже легендарну команду Динамо кінця 90-их. І саме Лобановський відшліфував так Шевченко, що той став Царем в Мілані.
До того, не кожний тренер, як не дивно, здатний тренувати. Лобановський стверджував, що поразкою тренера є саме нездатність тренувати. Хто небуть повірить, що, наприклад, тренер Мазяр зумів би створити з гравців Динамо хоча б якусь цікаву команду, чи, навпаки, гравці Динамо могли б створити з Мазяра тренера.
Тому, на мою думку, роль тренера все ж таки якщо не важливіша, чим роль гравців, але є визначальною в організації команди. Приклад - Кучер і Максимов. Перший розвалив те, що будував Йовічевич, а другий з менш умілих гравців зумів створити команду. Так, ця команда - не зірка, але вміє добувати бали в турнірну таблицю.
Інший приклад – Вернидуб, що зумів побудувати більш-менш вмілу для умов України команду з гравців, які були списані іншими тренерами.
Але все ж таки, спори-супечки про пріоритет тренера і гравців, як тут недавно висловився один з коментаторів, це суперечка про пріоритет яйця і курки. Приймемо, як аксіому, що для того, щоб побудувати команду – зірку повинні бути як талановиті гравці, так і не менш вмілий тренер. Третього немає і не дано.
І друге на сьогодні. Вчора опублікований список 33 –ох кращих гравців України. Звичайно, це список умовний. Але для вболівальників цей список завжди був об’єктом суперечок, тим самим шльопанцем для Тузика
Мені, наприклад, не зрозуміло, чому Буяльський виявляється гіршим гравцем, чим Бондаренко, а Зінченко – лівий центральний хав, якщо він постійно в Арсеналі грає лівим беком.
Чому в списку Лунін, який в 2023 році більш менш прийнято зіграв лише в останні півтори місяці року, а відсутній Кирило Фесюн, який наглядно доказав, що він є половиною, якщо не більше, Колосу.
А як в список потрапив Маліновський, який рік 2023 –ій повністю провалив, це для мене загадка з загадок?
На сьогодні досить.
Повторю, що ці думки лише мої, у кожного вони можуть бути іншими, навіть діаметрально протилежними. І це їх право, як і моє.
З повагою,
Скіф.
Береги меня от зла, мой мудрый Боже…
Для кого-то даже солнце – тьмы исчадье
И твердят, что нужен перец в шоколаде…
От людей таких всегда исходит холод…
Упрекнуть и уколоть отыщут повод.
Бесполезно говорить: «Довольно, хватит…»
Только стоит ли на них мгновенья тратить?
Столько искренних людей вокруг я вижу,
Рядом с ними мир вокруг светлей и ближе.
Если с вами кто-то спорит, злит, кусает,
Пусть душа к себе таких не подпускает…
Мы живём один лишь раз на свете этом.
И для злобы, для обид вакансий нету.
Рядом люди, у которых солнце в сердце.
Их так хочется согреть и с ними греться…
А двуличных, злых и чёрствых есть немало.
Очевидно, их добро не повстречало…
Пожелаем им наполнить светом душу…
Пусть хоть спорят, хоть шипят, закройте уши…
Если зависть вы заметили и злобу,
Знайте, золото бывает низкой пробы…
Просто счастье ваше их покой тревожит…
Береги нас всех от зла, наш мудрый Боже…
Ирина Самарина-Лабиринт
Вы давайте прогресс и эволюцию. А то бег по кругу.
Не надо рассчитывать на мое участие в срачах, это пустое дело. А мой аргумент, причем неопровержимый - это срач вместо футбола на современных полях. Пытаясь его все-таки опровергнуть, бесполезно бороться с моей точкой зрения: мне всегда помогут те, кто не умеет играть в футбол. Парадокс, конечно, но сегодня на моей стороне именно они :).
Яке нині тисячеліття у дворі?
Я об игроках, о качестве игроков. А вы о чем? Давайте эволюцию игроков в третьем десятилетии двадцать первого века. И желательно без моего участия. А то нашли себе "трамплин" в моем лице. Считайте, что меня здесь нет - только ваши сильно эволюционировавшие игроки: например, современные Беккенбауэры и Блохины. В прошлом их список гигантский. А сегодня где они? Словом, непочатый край работы. Но при условии: без меня.
Здесь очень любят паразитировать на чужих мнениях, почему-то считая такое паразитирование полемикой. Но сильно ли помогает вашей "эволюции" полемика со мной? На футбольных полях с ней на самом деле весьма туго.
Чи ти про нинішніх балерин? Що падають від будь-якого дотику і вищать як недорізані поросята з 16-го амбару.
Нічого особистого, але в тебе викривлене бачення того що на полі відбувається.
Дивлюсь (для душі) інколи рубки 70-90-х років. Люди після "автогенів" через хвилину вставали і грали далі !!!
Миллиарды вложений как показатель класса - это сильно :). Примерно так же рассуждает и х-ло владимирович, уничтожая собственный и чужой народ. Вы с ним мыслите абсолютно одинаково.
Це по-перше.
По - друге, травми основних гравців: Яковенко, Безсонов, Заваров, Буряк, бузсумнівно основні гравці, вилетіли з складу на 1,5-3 місяці.
Это я к чему? Тренеры...Игроки...
Мы с Гвардиолой ))) даём Вам с Зеленкой альтернативу.)))
"Самый важный отдел в клубе - скаутский. Намного важнее тренерского штаба и игроков.
Когда Чики Бегиристайн и другие делают хороший выбор, 80% работы уже сделано. Когда нет, ты тратишь много времени и энергии, пытаясь все наладить. Такие у меня ощущения" П. Гвардиола 2019г
Тара-тата-тара-тата-та...)))
А Стяуа - Еней, один з найкращих тренерів Румунії. Та й зіграли вони в фіналі з Барсою по нулям, а в серії пенальті іспанці не забили жодного голу.
А ПСВ в фіналі КЕЧ керував Хіддінг, один з кращих нідерланських тренерів, який на жаль замарав свою репутацію тренерством збірної наших небратів і клубу анжи. До речі, непогано тренував.
Но это очень непопулярное мнение, в том числе на этом сайте
Тільки не 8 раз в 9 розігришах англійці ставали володарями Кубку, а 7 раз (Ліверпуль - 4 рази, Нотінгем Форест - 2 рази, Астон Віла - 1 раз).
Крвм низ - Гамбург (1983 р.) і Ювентус в тому сумному фіналі на Ейзелі, коли італійці нарешті обіграли Ліверпуль.
До речі, саме с тих пір я симпвтизую Ліверпулю.
Футбол - хокей.
Совєтский спорт і інші.
Але одного разу бачив і пряму трасляцію матчу з участю Ліверпуля.
Я був в 1984 році в відрядженні в Чехословакії і як зараз пам'ятаю за день чи два до 8 березня в готелі в Братиславі транслювалась гра Ліверпуль - Бенфіка.
Англійці тоді виграли. Гол забив усатий Іан (Ян) Раш в височенному стрибку після прострілу зліва від якогось захисника (вже не пам'ятаю хто це був. Помню лише, що він грав під третім номером).
Далгліш тоді вийшов на заміну, а не менш усатий Грем Сунес рвав захист, як Тузик тапки.
Якщо не помиляюсь в тому сезоні Ліверпуль став володарем КЕЧ.