
«Логіка є здатність сприйняття інформації із зовнішнього світу шляхом аналізу деталей навколишнього світу»
«Основная цель логики и её функция: сохранить в неизменном виде законы выведения последующих утверждений из предыдущих. При этом истинность выводов зависит только от истинности входящих в вывод утверждений и от правильной их связи между собой»
Все ніби й очевидно, але є нюанси.
Наприклад, з одного й того ж твердження - …як встановили журналісти As, "Реал" без ВАР виграв би Ла Лігу з відривом від "Барси" у 8 очок… - в уболівальників Реалу та Барселони можуть виникнути два діаметрально протилежні висновки.
З точки зору «каталонців» - з чесним судівством, яке нині яскраво уособлює ВАР, Реалу нічого «не світить».
З точки зору «мадрідістів» - Барселона тільки й може, що перемагати з ручним регулюванням, яке той же ВАР уособлює не менш яскраво.
І це, в принципі, нормально. Так і повинно бути.
А от чого бути не повинно – це коли людина на підтвердження однієї і тієї ж «своєї ідеї» почергово надає факти з різним смисловим наповненням.
Як це зробив блогер «sedoj» в недавньому своєму дослідженні.
Якщо хтось пропустив – на підтвердження ідеї «футболістів треба продавати» він виклав (зокрема) некоректну табличку з переліком кращих бомбардирів в історії чемпіонатів Чехії (причому некоректну настільки, що це б і зацікавлений футболом школяр мусив би помітити, не те що «експерт») в якій результативність «історичних» бомбардирів чеської ліги значно поступалася результативності ліги української. А коли йому вказали на помилку – замінив табличку на правильну, в якій уже результативність чехів значно перевищили українців.
При цьому висновок залишився той самий – «продавать»)))))
В мене питання: а як це працює? Ну тобто як на основі абсолютно різних статистичних даних може випливати один і той же висновок?
Правда, питання це риторичне і відповідь на нього очевидна.
Так виходить, коли ці всі таблички і статистики насправді – «до лампочки». Для «красоти».
Коли єдине їх призначення – добавити солідності авторському «мнєнію», а не стати підгрунтям для подальшого аналізу.
При чому в даному випадку, табличками бомбардирів, взагалі будь-яку ідею можна підтвердити)))
Ну типу «футболістів треба продавати» – sedoj уже «ніби як довів» табличками. А можна «ніби як довести і протилежне» – «футболістів продавати НЕ треба». Он чехи не продали Лафату і мають в історичному реєстрі бомбардира з солідними двома сотнями голів, не те що українські 123.
Можна «довести», що «футбол прошлого», як говорить старік Zelyonka був краще нинішнього (щоправда, в нього цей «футбол прошлого» як «Harmoshka» - при потребі розтягується ледь не до 2015 року, так розумію останнього, коли ЛЧ за допомогою суддів виграла Барселона. Коли вигравати ЛЧ за допомогою суддів почав Реал, це миттю убило віру Zelyonki в футбольну справедливість).
Яким чином? Ну так раніше по 200 голів за кар'єру не забивали, бо крім вмілих атакуючих гравців були і вмілі захисники, а тепер і якийсь Лафата по 200 шт кладе. А можна і навпаки – раніше чеські «мастєра» ледь по 0,4 гола за гру забивали, а тепер по «0,5», що говорить про очевидне покращення виконавської майстерності сучасних футболістів)))
До чого веду.
Блоги це добре, цікаві блоги ще краще і бачить Бог, експерт sedoj далеко не найгірший автор, а на фоні унилих ритуальних пєснопєній та славословій коріфєя Аркадьєва і старіка Zelyonkі так і взагалі ковток свіжого повітря, але з матчастиною все таки треба працювати, а не сліпо довіряти «трансфермаркту»
Тоді не буде питань на кшталт
«…Польща. Де Любанський?..»
Так це ви нам скажіть де Любанський, експерт sedoj, це ж ВАШ текст))) У мене, наприклад, Любанський на місці. Точніше на 5-му місці зі 155-ма голами.
Тим більше не зрозуміло, до чого тут футболіст соціалістичної Польші Любанський, якщо ви говорите про «…країни, які майже одночасно з Україною здобули незалежність…»?
Чи «…де Бокшич, Шукер…»?
А де «…Блохін, Бєланов?... Для вас одкровення, що Бокшич і Шукер ніколи не грали в чемпіонаті Хорватії?
Тобто тема цікава, але реалізація її… Дуже багато хаосу і погане знання матчастини.
Що стосується «продавати-не продавати», то дані таблички взагалі ні до чого і ні про що.
Тут питання в тому, чого хоче окремо взятий уболівальник.
Сильної збірної та слабких клубів і вдалих кар'єр українських футболістів в за кордоном? Тоді однозначно продавати при найменшому інтересі.
Клубів, здатних час від часу проявити себе в єврокубках? Тоді не продавати як мінімум років до 25-26. (хоча це, звичайно, не єдиний фактор успіху.)
А стати найкращим в історії бомбардиром чемпіонатів престижно, навіть якщо це чемпіонат Люксембургу. Іронізуєте ви абсолютно даремно.
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости