Ігор Костюк: «Скільки ще потрібно створити моментів, щоб виграти гру?»

2022-11-05 17:09 Коментар старшого тренера «Динамо U-19» Ігоря Костюка після матчу 11-го туру юнацької першості України з одеським ... Ігор Костюк: «Скільки ще потрібно створити моментів, щоб виграти гру?»

Коментар старшого тренера «Динамо U-19» Ігоря Костюка після матчу 11-го туру юнацької першості України з одеським «Чорноморцем» (1:1).

Ігор Костюк

— Існує футбольне правило — не забиваєш ти, забивають тобі. Скільки ще потрібно створити моментів, щоб виграти гру? Сьогодні це правило спрацювало.

— «Динамо» могло ще й пропустити наприкінці матчу, коли суперники виходили 4 в 1...

— Могли пропустити, могли й забити. Ми пропустили контратаку. Відпрацьовуємо на тренуваннях ці моменти, але під час гри, коли є тиск і відповідальність, не все складається добре.

— Аналіз матчів допомагає зрозуміти помилки гравців?

— Як бачите, в останніх двох матчах ми володіли тотальною перевагою, але суперники забивали свій гол в єдиному створеному моменті. Це футбол — можна мати перевагу, але не виграти.

— Попереду домашні ігри. Якісні поля на рідній базі допоможуть більше контролювати м’яч і краще атакувати?

— Усе залежить не від газону, а від настрою гравців. Ми попереджали і перед грою, і в перерві, що потрібно реалізовувати моменти та зберігати концентрацію уваги протягом усіх 90+ хвилин матчу. Однак на другий тайм гравці вийшли трохи вальяжно, що й зіграло злий жарт і призвело до пропущеного голу. Далі ми мали безліч моментів, але м’яч у ворота не йшов. Бувають такі ігри.

— Забив ваш колишній гравець Урсолов...

— Вийшовши на заміну, Урсолов освіжив гру. Партнери почали грати вперед на нього, він вигравав боротьбу та чіплявся за м’ячі. Наші захисники, на жаль, не взяли цього до уваги, хоча в перерві ми їх про це попереджали, і поступилися насамперед у боротьбі в середині поля. Програли підбори, після чого почали з’являтися моменти біля наших воріт.

— Підсумок матчу — це більше плюс чи мінус, зважаючи на гру команди?

— Наше завдання — розвивати гравців, щоб вони прогресували. «Динамо» — це команда-переможець, яка ставить перед собою найвищі цілі. Зрозуміло, що після перемог емоційний фон у команди кращий, і до наступної гри футболісти підходять у кращому психологічному стані та з більшою концентрацією, не так переживаючи за свої помилки.