Роберто Моралес: «Перевага Хорватії над Японією — хіба що у статусності та досвіді деяких футболістів»

2022-12-05 10:29 Відомий журналіст Роберто Моралес розповів, чого він чекає від одного з матчів 1/8 фіналу ЧС-2022, в ... Роберто Моралес: «Перевага Хорватії над Японією — хіба що у статусності та досвіді деяких футболістів»

Відомий журналіст Роберто Моралес розповів, чого він чекає від одного з матчів 1/8 фіналу ЧС-2022, в якому сьогодні зіграють Хорватія та Японія.

Роберто Моралес

«Ця пара виглядає, як на мене, більш-менш рівною. Перевага хорватів хіба що у статусності і досвіді певних футболістів (в першу чергу, Луки Модрича) на великих турнірах.

У матчах групового етапу обидві збірні залишили контраверсійне враження. Японці спочатку очікувано програвали німцям, які в першому таймі забили один гол з пенальті і ще один з офсайду. Наприкінці зустрічі азіатська команда несподівано перевернула гру, забила два голи менше ніж за десять хвилин і здобула сенсаційну перемогу.

Здавалося б, усе тепер було в руках збірної Японії, яка далі мала зіграти з Коста-Рікою, щойно розгромленою іспанцями з рахунком 0:7. Однак японці примудрилися сенсаційно поступитися супернику (0:1) і зіткнулися з необхідністю перемагати іспанців.

Цей матч вийшов дуже дивним. Вигравши перший тайм, Іспанія швидко пропустила два досить безглузді голи на початку другого і не надто прагнула зрівняти рахунок. Завдяки розгрому костаріканців та нічиєї з німцями Іспанія спокійно вийшла з другого місця, та ще й отримала у суперники Марокко замість Хорватії у 1/8-ій фіналу, а далі — Португалія чи Швейцарія замість Бразилії, яка напевно переможе Південну Корею.

Хорвати, стартувавши в Катарі з нудної нічиєї проти марокканців, після цього розгромили Канаду з рахунком 4:1, хоч і пропустили у тому матчі першими. Наступним їхнім суперником були бельгійці, гра яких у перших двох турах залишила зовсім посереднє враження. Перемога над ними давала підопічним Златко Далича вихід з першого місця. Та завершальна гра в квартеті для Модрича та товаришів склалася вкрай важко — весь другий тайм домінувала Бельгія, яка лише дивом не забила жодного голу. Відновлений після ушкодження Ромелу Лукаку мав чотири чудові можливості відзначитися, проте нічого не реалізував. До речі, перемога бельгійців залишала хорватів без плей-офф. Той матч завершився без голів і саме тому Хорватія потрапила на Японію», — сказав Моралес.