Англія — Україна — 2:0. Післяматчева прес-конференція. Ротань: «У нас дуже хороша команда, але їй потрібен час»

2023-03-26 22:20 У неділю, 26 березня, у матчі відбіркового циклу Євро-2024 збірна України поступилася в Лондоні збірній Англії ... Англія — Україна — 2:0. Післяматчева прес-конференція. Ротань: «У нас дуже хороша команда, але їй потрібен час»

У неділю, 26 березня, у матчі відбіркового циклу Євро-2024 збірна України поступилася в Лондоні збірній Англії — 0:2. До вашої уваги післяматчева пресконференція виконувача обов’язків головного тренера української національної команди Руслана Ротаня.

услан Ротань

— Чого не вистачило збірній України для досягнення позитивного результату?

— Вважаю, ми трохи не дотерпіли наприкінці першого тайму. Коли пропускаєш голи «в роздягальню», то вже треба психологічно перебудовуватися. Коли ти йдеш на перерву за рахунку 0:2, пропустивши два голи наприкінці тайму, то завдання стає складним. Тим більше, адже всі розуміють, проти кого ми сьогодні грали: збірна Англії — дуже сильна команда, ви бачили її майстерність, вона на дуже високому рівні.

Але хлопці заслуговують на більше. У нас дуже хороша команда, але їй потрібен час. Вона здатна на набагато більше.

— Збірна України не проводила офіційних матчів із вересня минулого року. З огляду на це, наскільки складно було сьогодні грати, та ще й із таким суперником, як збірна Англії?

— Доречне запитання. У таких умовах дуже складно перший матч дається. Тим більше, наша команда переживає зараз період омолодження. Але баланс, який у нас зараз є, у майбутньому дасть дуже хороший результат і зробить дуже хорошу команду. Потрібен час. Перша гра проти сильного суперника показала, що майбутнє у цієї команди є.

— Як вам підтримка українських уболівальників на сьогоднішньому матчі?

— Було дуже приємно бачити таку армію наших уболівальників. Спасибі їм велике! І англійським уболівальникам — теж, і вони нас підтримували сьогодні. Атмосфера на «Вемблі» була приголомшливою. Можна тільки мріяти грати в такій атмосфері. Думаю, сьогоднішній матч дасть поштовх нашій команді досягти великих висот.

— У чому була ідея переведення Зінченка на позицію правого захисника в другому таймі?

— Коли суперники «заходили» нам у цей фланг, ми втрачали багато м’ячів. Тому з таким переведенням Зінченка ми розраховував, що у нас стане менше втрат, і ми будемо більшою мірою контролювати гру. Плюс, я випустив свіжих гравців у середину поля, щоб дати поштовх, переломити хід гри, бути активнішими попереду. Але, на жаль, попереду нам не вдалося бути достатньо агресивними. Часом ми непогано контролювали м’яч, але, напевно, нам не вистачало терпіння в деяких моментах зберігати м’яч, щоб дочекатися правильної можливості для передачі вперед.

— Як ви думаєте, наскільки вдало вдасться виступити збірній України в цій відбірковій кампанії з огляду на непрості умови, в яких вона перебуває зараз?

— У плані логістики нам справді дуже важко. Потрібно 24 години, щоб дістатися до місця проведення матчу або ж до місця проведення збору. Це дуже складно. Але маємо те, що маємо, треба відштовхуватися від реальності. На жаль, іде війна, це треба розуміти. Хотів би подякувати нашим воїнам за те, що завдяки їм ми маємо можливість грати. А проблема логістики — на другому плані, ми маємо до неї звикнути. Головне, щоб, дай Боже, війна в Україні закінчилася якомога швидше.

— Циганков перебуває зараз у прекрасній формі. Чому сьогодні він вийшов лише на заміну? Чи не шкодуєте ви зараз про таке своє рішення? Друге запитання: чи не запізнілим став вихід на заміну Довбика?

— Коли ти закінчуєш матч із таким результатом, то можна багато, чого говорити і виправдовуватися. Перед матчем у нас був план на гру. Ми прекрасно розуміли, що перший тайм буде дуже важким для нас. Ми розуміли, що суперник буде активно пресингувати, накривати нас, не давати часу працювати з м’ячем. У першому таймі ми повинні були витримати цей натиск, прагнути контролювати м’яч.

Тому щодо Циганкова, який справді перебуває зараз у хорошій формі, була ідея, що він має вийти в другому таймі і, так би мовити, зробити результат своїми успішними діями. Але, на жаль, наш план реалізувати не вдалося.

Що стосується виходу на заміну Довбика, то, може, і можна було його випустити трохи раніше, але Роман Яремчук дуже добре працював як на атаку, так і на оборону.

Олександр ПОПОВ

Кращий коментар

auto-tasha19
Anna. - Наставник
26.03.2023 22:49
Тим більше, наша команда переживає зараз період омолодження. ------ А омолодження це повернення в збірну Коноплянки?) Потрібен час. Перша гра проти сильного суперника показала, що майбутнє у цієї команди є. -------- Майбутнє у команди може і є, але не з в.о. головного тренера який суміщає три посади(( Тому з таким переведенням Зінченка ми розраховував, що у нас стане менше втрат, і ми будемо більшою мірою контролювати гру. ------ Матч з Англією саме час поексперементувати, хай правого захисника зіграє, той хто там в житті не грав. Тому щодо Циганкова, який справді перебуває зараз у хорошій формі, була ідея, що він має вийти в другому таймі і, так би мовити, зробити результат своїми успішними діями. ----- То якщо Циганков в чудовій формі, то може хай би в першому таймі виходив результат робити.