Колишній гравець української «молодіжки», яка у 2006 році під керівництвом Олексія Михайличенка вперше в історії вийшла на чемпіонат Європи та одразу змогла досягти другого місця, Максим Фещук згадав той турнір.
— Чи федерація або тренерський штаб, або самі гравці перед собою ставили якісь конкретні завдання на турнір?
— Завдання, як такого, не було. Їхали взяти максимальний результат, а там — як вийде. Вийшло взяти срібло, на жаль.
— Турнір ви розпочали із класної перемоги над Нідерландами із рахунком 2:1. Що вам запам’яталося із тієї гри?
— Можливо, вони нас трохи недооцінили. Вийшла хороша гра. Дебют в нас вдався, ця гра дала поштовх.
— У наступній грі ви мінімально поступилися італійцям (0:1), пропустивши у доданий час від Джорджо К’єлліні. Що тоді сталося?
— Гра була бойовою. Розраховували, як мінімум, не програти. Проте стався нещасний випадок.
— На останній матч у групі проти Данії ви, однак, змогли зібратися та здобути вольову перемогу із рахунком 2:1. Як вдалося налаштуватися після фіаско з італійцями?
— У нас був дуже хороший колектив та підбір гравців. Завдяки цьому ми вирвали перемогу у данців та вийшли із групи.
— У півфіналі ви лише по пенальті здолали збірну Сербії та Чорногорії (0:0, по пен. 5:6). Невже цей суперник був настільки важким?
— Гра була дуже важка та рівна. На нашому боці був фарт, бо пенальті — це лотерея.
— Чому у фіналі вам не вдалося вдруге обіграти Нідерланди, та команда зрештою із розгромом поступилася (0:3)?
— Нідерланди — дуже якісна команда була. Перед фіналом вони зробили висновки із першого матчу. Проте у будь-якому випадку, шанси в нас були.
— Як ви на той момент сприйняли срібні нагороди?
— Насправді, позитивно. Друге місце на чемпіонаті Європи — це вагомий результат. Проте якщо пригадати, як ми грали, яка в нас була команда, можна сказати, що ми могли поборотися й за чемпіонство. Це був хороший турнір із великою кількістю позитивних емоцій.
— На тому турнірі грали багато майбутніх зірок європейського футболу. Хто вам найбільше запам’ятався?
— Запам’ятався Клас-Ян Гюнтелар. У півфіналі Нідерланди пройшли Францію (3:2), і він там забив дуже класний гол, пробивши «черпаком» над голкіпером. Гюнтелар виділявся і вже на той момент був класним виконавцем. Всі розуміли, що в нього велике майбутнє. Однак я вважаю, що в нього кар’єра могла бути й кращою.
— Хто у нашій команді були лідерами?
— Звичайно, це були кияни. Мілевський, Саша Алієв… Проте можу сказати, що команда була дуже сильна в усіх лініях. У воротах грав Андрій П’ятов, в захисті — Дмитро Чигринський. Навіть не хочеться когось окремо виділяти. Багато футболістів із тієї команди потім грали на високому рівні.
— Цікаво, що після того Євро майже одразу відбувся дорослий чемпіонат світу, на який зі збірною Олега Блохіна поїхали троє гравців «молодіжки» (П’ятов, Чигринський, Мілевський, — прим. ред.). Чи не відчувалося, що вони вже подумки знаходяться у Німеччині?
— Та ні. Як можна думати про дорослий чемпіонат світу, коли ти зараз граєш на турнірі, де є шанс досягти максимального результату?! Повірте, всі хотіли виграти, та віддавалися на максимум. Це Євро для кожного вже було чимось неймовірним. Хоча не виключаю, що лідери «молодіжки» хотіли поїхати й на дорослий чемпіонат світу.
— Як вам працювалося під керівництвом Олексія Михайличенка?
— Дуже позитивна людина. Під його керівництвом було приємно працювати. Він міг і налаштувати, і підтримати футболіста. Тільки найкращі спогади про роботу із ним. Дуже хороший мікроклімат. Завжди, коли мене викликали до «молодіжки», мікроклімат був чудовим.
— Хто в команді був більше по гумору?
— Та всі були нормальні. Саша Яценко любив пожартувати та підняти атмосферу.
— Мілевський та Алієв вже тоді були кєнтами?
— Звичайно. У мене таке враження, що вони все життя кєнтами були. Пам’ятаю, за рік до того Євро між ними був кумедний момент на молодіжному чемпіонаті світу у Нідерландах. Кожен із них вважав себе лідером. На форум головною зіркою команди поїхав Мілевський, а вже на самому турнірі Алієв взявся забивати та поклав п’ять голів. Цікаво було поспостерігати за ними зі сторони. Вони хоч і друзі, але «перетягували ковдру» на себе. Тоді, до речі, першість виграла Аргентина, а кращим бомбардиром став 17-річний Ліонель Мессі із шістьома голами. Ми в 1/8 фіналу програли Нігерії (0:1).
— В яких умовах проживала команда у Португалії?
— Все було суперово. Умови були на найвищому рівні. Грали у місті Агеда. Фінал проходив у Порту.
— Як футболісти проводили дозвілля між матчами?
— В принципі, на території готелю були всі умови: басейн, відновлення… Ігри проходили на кожен третій день, тому вільного часу, чесно кажучи, було небагато. Відновлювалися, тренувалися, слідкували за матчами конкурентів.
— Наскільки строго було із режимом?
— У всіх все було нормально. Можливо, могла бути баночка пива у період відновлення, але то не проблема.
— Зараз ви слідкуєте за нашою «молодіжкою» на Євро?
— Звичайно. Прогнозую, що можна очікувати дуже хороших результатів. В нас добротна збірна та виконавці. У команди є потенціал для досягнення максимальних результатів. Тому я вірю й надіюсь. Думаю, вони самі ставлять перед собою високі завдання.
Дмитро Вєнков
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости