Плей-офф раунд кваліфікації Ліги конференцій. «Динамо» — «Бешикташ» — 2:3. Огляд матчу, статистика

2023-08-24 22:02 Цього четверга відбуваються перші матчі плей-офф раунду кваліфікації Ліги конференцій. В одному з них зустрічалися київське ... Плей-офф раунд кваліфікації Ліги конференцій. «Динамо» — «Бешикташ» — 2:3. Огляд матчу, статистика

Цього четверга відбуваються перші матчі плей-офф раунду кваліфікації Ліги конференцій. В одному з них зустрічалися київське «Динамо» і турецький «Бешикташ». Поєдинок був номінально домашнім для української команди, але через війну проходив у Бухаресті на стадіоні «Джулешті».

Ліга конференцій. Плей-офф раунд кваліфікації. Перші матчі

«ДИНАМО» (Київ, Україна) — «БЕШИКТАШ» (Стамбул, Туреччина) — 2:3 (0:1)
Голи: Шапаренко (60), Волошин (65) — Абубакар (40 пен.), Коллі (63), Зайнутдінов (90+4)

Попередження: Дубінчак (90+1) — Розьє (79), Хаджіахметович (89)

«Динамо»: 1.Бущан — 24.Тимчик, 4.Попов, 34.Сирота, 44.Дубінчак — 5.Сидорчук (К), 10.Шапаренко — 20.Караваєв (77.Беніто, 90+6), 29.Буяльський (37.Царенко, 90), 91.Волошин (30.Діалло, 76) — 11.Ванат.
Запасні: 35.Нещерет, 2.Вівчаренко, 6.Бражко, 8.Шепелєв, 9.Перріс, 23.Малиш, 25.Дячук, 40.Біловар, 92.Рамадані.

«Бешикташ»: 34.Гюнок (К), 6.Коллі, 12.Амарті, 24.Розьє, 26.Масуаку (22.Зайнутдінов, 46), 8.Учан (15.Окслейд-Чемберлен, 86), 19.Хаджіахметовіч, 4.Булут (11.Рашица, 64), 83.Фернандеш, 40.Мулека (77.Мераш, 64), 10.Абубакар (9.Тосун, 88).
Запасні: 1.Дестаноглу, 97.Ювакуран, 7.Ребич, 20.Уйсал, 21.Тикназ, 23.Йилмаз, 71.Онана.

Обидві команди дуже обережно почали цей матч, але трохи активнішим було все ж таки «Динамо». Але незабаром кияни стали діяти сміливіше, активніше і, як наслідок, гра перемістилася до штрафного майданчика «Бешикташа». Утім, нічого більшого за кілька стандартних положень підопічні Луческу в цьому відрізку матчу не домоглися. А ось «Бешикташ» на 20-й хвилині зустрічі був дуже близький до того, щоб відкрити рахунок: Сидорчук грубо обрізався в центрі поля, Абубакар вийшов на ворота «Динамо», обігрався через фланг із Булутом і, отримавши зворотний пас, п’ятою в дотик пробив із трьох метрів, проте блискуча реакція Бущана вберегла киян від голу. На добиванні грав Учан, але його удар виявився неточним.

Якийсь час «Динамо» продовжувало володіти позиційною перевагою і набагато частіше за суперника контролювало м’яч, проте ближче до 30-ї хвилини матчу «Бешикташ» вирівняв гру. Щоправда, саме в цьому відрізку зустрічі динамівці відзначилися непоганим ударом Ваната з-за меж штрафного майданчика, після якого Гюнок накрив м’яч. Щоправда, «Бешикташ» тут же відповів ще небезпечніше — це Абубакар пробив головою після діагоналі з флангу і м’яч ледь не чиркнув об штангу.

Ну а на 37-й хвилині зустрічі м’яч у штрафному майданчику «Динамо» влучив у руку Попова і арбітр призначив пенальті. Який холоднокровно реалізував Абубакар — 0:1. Пропустивши гол, динамівці явно опинилися в нокдауні, і кінцівка першого тайму пройшла біля їхніх воріт. Але можливостей розвинути успіх «Бешикташ» у цьому відрізку зустрічі не мав.

Початок другого тайму видався дуже багатим на події. Одразу після перерви «Динамо» зуміло відправити м’яч у сітку воріт свого суперника, але цей гол не було зараховано. На 47-й хвилині матчу Дубінчак виконав подачу в штрафний майданчик «Бешикташа» з лівого флангу, Хаджіахметович спробував цей пас перехопити, але в підсумку зіграв на Караваєва, який першим дотиком м’яч зупинив, а другим ефектно і точно пробив зльоту. Здавалося, цей гол бездоганний, але використання VAR виявило офсайд, і рахунок залишився колишнім — 0:1.

Утім, «Динамо» не знітилося, продовжило атакувати і на 60-й хвилині все ж зрівняло рахунок: Караваєв прорвався правим флангом, майже від лицьової лінії зробив передачу назад на Шапаренка, який набігав і був вільний від опіки, і той ударом сходу метрів із 18-ти відправив м’яч прямо в «дев’ятку» воріт «Бешикташа» — 1:1.

Однак радість динамівців тривала недовго — лише три хвилини. Саме стільки часу знадобилося турецькій команді, щоб знову вийти вперед: під час подачі з кутового Коллі вистрибнув вище за всіх і ударом з лінії воротарського майданчика відправив м’яч у сітку воріт «Динамо» — 1:2. Але і кияни зуміли дуже швидко організувати ще один гол — лише через дві хвилини! Дубінчак пасом врозріз вивів Буяльського в ліву частину штрафного майданчика «Бешикташа», той виконав м’який пас на Волошина, який ударом головою з п’яти метрів зрівняв рахунок — 2:2.

Ці події позначилися на малюнку гри, вона стала проходити практично на зустрічних курсах. Шанси змінити рахунок мали обидві команди. Спершу Тимчик завершив атаку «Динамо» ударом з меж штрафного майданчика в ближній верхній кут, і Гюнок насилу зумів відбити м’яч. А потім Фернандеш «обікрав» Сироту на половині поля киян, вискочив віч-на-віч із Бущаном, пробив по воротах приблизно з тієї самої позиції, з якої раніше завдавав удару Тимчик, але голкіпер «Динамо» зумів відбити м’яч. Нарешті, не можна не відзначити два удари Буяльського наприкінці матчу. Спершу він пробив метрів із 10-ти, і м’яч пролетів у лічених сантиметрах від штанги воріт «Бешикташа». А потім динамівський хавбек приклався вже з-за меж штрафного майданчика — у цьому випадку свою команду знову виручив Гюнок.

Однак уже в компенсований час другого тайму «Бешикташ» усе ж зумів вирвати перемогу. Проникаюча атака турецької команди завершилася ударом Зайнутдінова метрів із 8-ми, м’яч проскочив поміж ніг Сироти, який закривав огляд Бущану, і залетів у ворота — 2:3.

Додамо, що матч-відповідь між «Динамо» і «Бешикташем» відбудеться за тиждень, 31 серпня, у Стамбулі. Переможець за сумою двох зустрічей вийде в груповий етап Ліги конференцій.