Колишній лікар львівського «Руху» Дмитро Бабелюк — про вплив часових біоритмів на ефективність підготовки футболістів.
«Тренуватися зранку є більш ефективно, аніж після обіду. Такого висновку дійшли науковці в опублікованій нещодавно статті на тему впливу циркадних ритмів на продуктивність спортсменів елітного рівня.
У дослідженні взяли участь 30 спортсменів, які тренувалися протягом 28-тижнів у режимі дворазових тренувань (ранкове о 11:00 і післяобіднє о 16:00). Аналізуючи дані GPS-трекерів вчені дійшли висновку, що загальний кілометраж, кількість прискорень і сповільнень, когнітивні здібності та стійкість до стресу був значно вищим впродовж ранкових тренувань порівнюючи з роботою після обіду. І в цьому є сенс, адже згідно з циркадними ритмами та індивідуальними «біологічними годинниками"організм є більш продуктивним саме зранку, тому, наприклад, професійні футбольні клуби ставлять свої тренування, традиційно, на ранкові години.
Цікаві моменти є також з передігровими тренуваннями. До прикладу, під час моєї роботи в "Русі» за часів керівництва Леоніда Кучука всі передігрові тренування розпочиналися в той самий час, що і мала розпочинатися гра наступного дня. Зроблено це було для того, щоб організму подати сигнал, що потрібно буде давати свій максимум рівно через 24 години у той самий час, як і під час тренування.
Цікаво ще, що цю статтю написав Адам Оуен, практикуючий тренер, який донедавна працював асистентом Лі Джонсона у «Хіберніані», тренуючи Миколу Кухаревича. Сьогодні Доктор Оуен працює радником у польському «Леху» з Познані», — написaв Бабелюк у Телеграмі.
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар