Відомий український тренер Олег Федорчук поділився думками щодо ситуації із захисниками збірної України напередодні матчу плей-оф кваліфікації Євро-2024 проти Боснії і Герцеговини.
— Ви кимось здивовані серед викликаних гравців у захисну лінію?
— Абсолютно ні, хіба що трохи Таловєровим. Його, напевно, викликали на перспективу. Ребров — довгостроковий тренер збірної і вже думає наперед. Хоча, у Реброва не дуже-то великий вибір. У нас є тільки три джерела виклику гравців: легіонери, «Динамо» і «Шахтар».
— Михайличенко з «Полісся» дійсно заслужив виклик?
— Два-три футболісти завжди викликаються для того, щоб надихати і давати іншим сигнал, що тренерський штаб за всіма стежить. Михайличенко якраз із цієї обойми. Я не помітив у нього чудових виступів у «Поліссі», тим більш що житомирська команда не зовсім добре підготувалася до сезону.
Дубінчак? Все-таки Михайличенко пристойніший і жорсткіший, як захисник. Дубінчак дуже атакувальний футболіст. Але в нас у захисті є проблема.
— Яка?
— Проблема з фланговими гравцями, як і в «Динамо», так і в «Шахтарі». Ця проблема існує вже протягом п’яти-семи років. У збірній на цій позиції виступають, як правило, закордонні футболісти.
— Праворуч грають гравці з нашого чемпіонату, Конопля і Караваєв.
— Вони більше атакувальні гравці, а наша збірна не завжди грає в такому ключі, що можна виставляти атакувальних захисників. Під рукою завжди повинен бути захисник, який може надійно зіграти в обороні. У грі «Шахтаря» проти «Марселя» Конопля добре біг уперед, але м’ячі пропускалися з його зони і Гочолейшвілі. Надійність в обороні — це не найкращі якості Коноплі та Караваєва.
— Ребров викликав Караваєва в основний список збірної, а Тимчика — в резервний, і лише потім перевів його в основу. Чому?
— Тимчик — дуже травматичний гравець, у нього мало тривалих серій у складі. Тренера це завжди насторожує, особливо тренера збірної, у якого немає часу для експериментів. Тому насамперед викликають тих, хто мало схильний до травм. Тим більше, Ребров — це виходець із динамівської школи, а основний почерк Лобановського — стабільність складу.
— Як ви думаєте, чому Ребров не викликає Безкоровайного, який добре себе проявляє в Кривбасі?
— Безкоровайний не вражає в другій частині сезону. Навіть по грі з «Оболонню» до нього є питання, Оболонь через його зону моментів створила досить багато. Але, думаю, Безкоровайний точно у віртуальній обоймі Реброва.
— Але Безкоровайного і раніше не викликали до збірної, коли він стабільно виступав в «Кривбасі».
— Він уже не юний футболіст, щоб його просто заохотити викликом. У Безкоровайного є лідерські якості, і якщо його викликати, то треба використовувати. А кого тоді міняти: Забарного, який добре себе зарекомендував в АПЛ, чи Бондаря, якому треба дати можливість оговтатися після важких травм? До того ж, зіграність завжди важлива в захисті.
— Хто із захисників, крім Безкоровайного, близький до збірної?
— Тільки Безкоровайний і Сваток, я більше нікого не бачу. Проти Італії Сваток був одним із найкращих гравців нашої збірної. Його спочатку ніхто не розглядав, а потім запросили на ключову гру, і людина не зіпсувала.
Не можна після такої гри не запрошувати футболіста. Якби не травма, Ребров би його точно викликав. Найімовірніше, замість Таловерова. Я взагалі не розумію, чим Таловеров заслужив виклик у збірну. Ну і що, що він основний у ЛАСКу? Також не варто скидати з рахунків Ракицького. Якщо буде форс-мажор, то Ярослав у збірній точно не буде зайвим.
— Думаєте, Ребров ризикне колись викликати Ракицького?
— Він ризикне тільки тоді, коли буде нагальна потреба, але поки що її немає. Якщо хтось травмується напередодні ключової гри, то Ребров викличе Ракицького. Йому не треба довго пояснювати. Такі футболісти в будь-який момент можуть приїхати, допомогти і поїхати. Тим паче він знає всіх футболістів у збірній, знайомий із тренерським штабом і системою підготовки. Особисто мене Ракицький позитивно дивує. Я був дуже песимістично налаштований щодо його повернення в «Шахтар», але визнаю — помилився. Хлопець пристойно працює і приносить користь «Шахтарю». Він уже поборов свою надемоційність, як у Гармаша.
— Давайте прогноз на стартову лінію захисту. Хто гратиме зліва?
— Експериментів у складі не буде, Ребров зробить ставку на надійність. Альтернативи Миколенку зліва немає. Він — футболіст високого рівня. Не можна викликати легіонера і не ставити його, це завжди б’є по ціні футболіста, а Ребров був у його шкурі.
— Центральна зв’язка.
— Матвієнко — Забарний. У другому таймі, думаю, замість Забарного вийде Бондар, тому що Ілля проводить важкий сезон в АПЛ і втома вже накопичилася.
— Хто вийде праворуч у захисті?
— Конопля. Попри всі його мінуси, він зараз у дуже хорошій формі та пристойно грає на атаку. Праворуч у нас буде атакувальний фланг. Караваєв? Його лише через потребу переробили з атакувального хавбека на атакувального захисника. Це точно не його амплуа. А Конопля — чистий атакувальний захисник, молодший, фізично міцніший і головою грає краще за Караваєва.
— Ребров створив у збірній скаутський відділ, запросив своїм помічником аналітика Гліба Платова, який раніше працював у «Дніпрі-1». Що він хоче побудувати в національній команді?
— Я не думаю, що це кардинально щось змінить. Форма одного гравця може замінити всіх скаутів і помічників, разом узятих. Хороший приклад — «Баварія». Там цих скаутів, як собак нерізаних, і що? Це данина моді, не більше. Уже до такого маразму доходить: тренери з аутів, тренери з кутових, скоро, напевно, придумають тренерів з капітанської пов’язки, гетрів і шнурків на бутсах. Є Wyscout та інші скаутські, статистичні сайти — натиснув кнопку і вся статистика футболіста перед очима. Створення скаутського відділу — це тільки зайві витрати для УАФ. Є такий вислів: «Надлишок інформації гірший, ніж брак інформації». Коли багато порадників, це теж погано. У збірній роботу скаутів має виконувати тренерський штаб.
Андрій Піскун
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости