Дивовижним метаморфозам двох «київських» матчів між одеським «Чорноморцем» і донецьким «Шахтарем», схоже, немає кінця.
Для початку коротко передісторія. Волею випадку і календаря чемпіонату України, згадані команди повинні були провести між собою два поєдинки поспіль: спершу 1 травня в Одесі (відкладений матч 12-го туру), а потім 5 травня у Львові (календарний матч 27-го туру), де в цьому сезоні, за винятком одного випадку, в 4-му турі, приймає своїх суперників «Шахтар». До речі, і головний тренер «Чорноморця» Роман Григорчук дав зрозуміти (його цитата — нижче за текстом), що спочатку гостьову зустріч його команди з донеччанами планувалося провести саме у Львові.
І тут з’являється новина про те, що і матч «Чорноморець» — «Шахтар», і матч «Шахтар» — «Чорноморець» відбудуться в Києві на стадіоні «Лівий берег».
Згідно з неофіційною інформацією, причиною цих двох переносів стало те, що легіонери «Шахтаря» через свій персональний страх категорично відмовилися їхати до Одеси, яка останнім часом часто опиняється під обстрілами ворога. Після цього, згідно з тими ж джерелами, донецький клуб вступив у переговори з «Чорноморцем», результатом яких і стало рішення провести обидва матчі в Києві. Чи правда це? І якщо правда, то чи є в цій ситуації фінансова складова, чи ні — розбиратися відповідним футбольним інстанціям. Якщо, звісно, вони захочуть розбиратися, враховуючи те, хто в ролях у цьому неймовірному за ступенем інтриги блокбастері.
Далі пішли офіційні (підкреслю — офіційні!) коментарі представників «Чорноморця», які головним аргументом ухваленого рішення назвали спрощення логістики (для одеського клубу). Мовляв, один раз поїхати до Києва набагато легше, ніж один раз поїхати до Львова. Наводжу ці коментарі без купюр.
Роман Григорчук, головний тренер «Чорноморця»: «Зараз дуже важкий графік переїздів. До Львова поїзд прибуває о шостій ранку. Раніше був інший графік. А тепер виходить, хто не заснув у поїзді з вечора — о 5 ранку вже підйом, приготування до виходу. Для нас вигідний варіант не мати важкої дороги до Одеси, а потім — до Львова».
Анатолій Місюра, генеральний директор одеського «Чорноморця»: «Особисто мене цікавить команда і те, щоб їй було комфортно. Тож наша позиція саме з тим і пов’язана, щоб позбавити „Чорноморець“ неприємної перспективи їздити у вагонах поїздів по 50−60, а то й 70 годин на гостьові матчі туди й назад, туди й назад. Вирішили, що зіграти двічі поспіль у Києві нам буде найкомфортніше».
Який висновок неминуче напрошується з цих формулювань? Абсолютно вірно! Це висновок такий, що головним плюсом у цих перенесеннях для «Чорноморця» є те, що команда один раз приїжджає до Києва і грає там обидва матчі. Щоправда, вона позбавляється матчу на своєму стадіоні. Але, мабуть, переїзд з Одеси до Львова є настільки нестерпним, що це не переважує навіть фактор домашнього поля.
І ось приходить день першого матчу. 1 травня «Чорноморець» «прийняв» «Шахтар» у Києві. Однак ось, що сказав після цієї зустрічі півзахисник «моряків» Артур Авагімян.
«Тепер ми поїдемо до Одеси. Наші керівники прийняли таке рішення. Ми будемо готуватися вдома, на нашій базі. У суботу повернемося до столиці України», — наводить слова Авагімяна SportArena. Слова, за які він тепер, цілком можливо, отримає знатний наганяй: не можна ж так хвацько «палити контору».
У підсумку, «спрощення логістики» в розумінні представників «Чорноморця» — це означає замінити один виїзд з Одеси до Львова на два (до того ж, поспіль і протягом п’яти днів!) до Києва.
Можливо, знайдуться ті, які тут вигукнуть: «Зачекайте, але ж у „Чорноморця“ до матчу з „Шахтарем“ був виїзд у Минай. Звідти до Києва напевно буде простіше, ніж до Одеси». Так, виїзд такий був. Ось тільки, як мені достовірно відомо, «Чорноморець» після матчу з «Минаєм» поїхав зовсім не в Київ, а в Одесу. Через Львів, до речі.
Тож повторюся про те, що саме сталося: замість одного виїзду Одеса — Львів, «Чорноморець» організував собі два виїзди поспіль (і протягом п’яти днів) Одеса — Київ. І назвав це... спрощенням логістики.
Ось такий розклад. Без жодних висновків і домислів. Тому що коментарі в усій цій ситуації зайві, настільки все ясно й очевидно. Тож пропоную вболівальникам самим зробити всі висновки. Зокрема і про те, за кого вас тримають окремі клуби-учасники УПЛ.
Олександр ПОПОВ
P.S. Заїжджену платівку про те, що «Минай» свій домашній матч із «Динамо» догравав у Києві, ставити як аналогію сенсу немає. У тій ситуації логістику закарпатського клубу справді було спрощено, оскільки за чотири дні до цього «Минай» проводив у Києві поєдинок з «Оболонню», після якого залишився в столиці.
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар