Реєстрація, після якої ви зможете:

Писати коментарі
і повідомлення, а також вести блог

Ставити прогнози
та вигравати

Бути членом
фан-зони

Зареєструватися Це займе 30 секунд, ми перевіряли
Вхід

Микола Несенюк: «У воротах успішно грають лише ті, хто не боїться болю і не знає страху»

2024-05-21 11:05 Відомий журналіст Микола Несенюк поділився своїми думками щодо специфіки кар’єри футбольного воротаря та висловився про голкіпера ... Микола Несенюк: «У воротах успішно грають лише ті, хто не боїться болю і не знає страху»

Відомий журналіст Микола Несенюк поділився своїми думками щодо специфіки кар’єри футбольного воротаря та висловився про голкіпера юнацької команди київського «Динамо» (U-19) В’ячеслава Суркіса.

Микола Несенюк

«Мій шкільний друг, з яким ми з семи років разом ганяли м’яча, у одинадцять років став у ворота. На цій позиції йому не було рівних ані серед однолітків, ані серед старших, не кажучи вже про молодших.

Я спробував було зробити те ж саме і попросився на тренування воротарів. Але навіть на мати у спортзалі мені було падати боляче. А коли довелось падати на вкрите дрібним щебнем поле, де ми тренувались, я остаточно і назавжди припинив кар’єру голкіпера. Аби зрозуміти це моє рішення спробуйте самі впасти на тверду поверхню як це роблять футбольні воротарі. А роблять вони це десятки разів на кожному тренуванні.

Саме тоді, радіючи успіхам однокласника, який грав у воротах щораз краще, я визначив для себе що у воротах успішно грають лише ті, хто не боїться болю і не знає страху. Тим часом мій друг став грати за “каманду мастєров”. Завдяки цьому він досить швидко отримав квартиру, купив авто, регулярно їздив за кордон, звідки привозив мені недоступні тоді диски моєї улюбленої групи The Rolling Stones.

Мені ж, молодому журналісту, залишалось тоді перебиватися копійчаною зарплатнею і гонорарами, яких ледь вистачало на життя. Я не ображався і не заздрив знаючи якою ціною здобуває свої статки мій друг-воротар, якому настирні форварди суперників одного разу зламали щелепу.

Все те, що мій друг дитинства заробляв колись ризикуючи здоров’ям, у Слави Суркіса вже є, причому набагато більше. У свої вісімнадцять син Григорія Суркіса міг би спокійно вести життя “мажора” десь в Монако, Лондоні чи деінде подібно до більшості дітей українських мільйонерів. Але він обрав футбол. Це нормально — чи не кожен хлопець у певному віці записується у футбольну школу аби потім її залишити дізнавшись якою ціною дається навіть первинна футбольна майстерність. Тому я не здивувався вперше побачивши сина Григорія Суркіса серед вихованців динамівської школи. Чим він гірший за інших? Чому би не спробувати?

Коли ж за кілька років я дізнався, що Славко не кинув це діло, вирішив запитати у тренерів чи не мають вони з ним додаткових проблем? Тренери відповіли, що проблеми є — син Григорія Суркіса вимагав щоб з ним займались додатково. І доводилось — як ти йому відмовиш? Я ж згадав дитинство і мої тренування з воротарями, від яких я швидко відмовився бо хотів забивати голи, а не відбивати собі боки об тверду землю…

Нині Слава Суркіс грає за юнацький склад “Динамо”. Не візьмусь оцінювати його гру та подальші перспективи. Хочу оцінити інше — цілком достойну і дорослу життєву позицію, яку він показав у своєму, здається, першому в житті великому інтерв’ю. Гадаю, що незалежно від того, як надалі складеться футбольна доля Славка, за нього не буде соромно нікому. Ані батькам, ані всім іншим», — написав Несенюк на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.

Кращий коментар

auto--epitaph--king-crimson
Epitaph , King Crimson (Перевертун) - Эксперт
21.05.2024 13:25
той випадок коли вірю панові Миколі на всі сто відсотків. В моєму житті було щось подібне. У нас в Новій Каховці було поле Дніпро, як для футболу так і для мотоболу . Покриття на ньому завозили з ливарного цеху, з літєйки електромашу у вигляді мілко подрібненого шлаку , майже як пісок , але попадалися і неприємні шматочки , особливо багато їх було на стадіоні поруч який називали Огонёк , мабуть через те що ноги там горіли... До прориву дамби Дніпро застелили штучним покриттям , приїздив навіть Зеленський , стадіон був гордістю Павелко. Але повернуся до матеріалу пана Миколи . На майданчиках з таким покриттям не кожен воротар мав бажання грати , але вибору не було бо на траву стадіону Енергія директор Кошелев нас малюків не пускав , беріг траву для ФК Енергія. А "тирса" була майже завжди зайнята різноманітними командами - Нова Каховка була популярним містом для команд з всього союзу . Тих хто погодиться бути воротарем на гарєвому покритті було малувато, а грати ж хотілося на справжньому полі , бити м'ячем по воротам на яких натягнута справжня сітка. От ми з моїм кумом Сергієм Б-ко(легендарний Палич) і лупцювали м'ячі від гумових на початку семидесятих , а потім доросли і до шкіряних . З воротарем було сутожно , хто ж без воротарської техніки піде падати за просто так. Але на наше "щастя" ми мали персонального воротаря , гарного знайомого , майже друга. Людина яка не мала страху перед падіннями , можливо не відчувала болю(це він нам так казав, можливо щоб бути разом з нами, щоб не послали куди далі). Воротар він був на жаль кепський , але старався. Чому на жаль, бо можливо його доля і життя його близьких та знайомих склалося по іншому. Звали його Вова Довгий , його знає вся Україна. Жили ми всі поруч біля четвертої школи по вулиці Піонерській. Вовка чіплявся до нас хвостиком , ми вже від нього і не відмовлялися, бо добре знали як довго загоюються на тілі подряпини від шлаку. Тато Вовки був лікарем , я до нього ще довго приїздив з Одеси щоб він рятував мої кістки та м'язи , сухожилля на руках і ногах , справжній майстер своєї справи. Ніхто не знає як би склалася доля Вовки та його жертв якби на тому полі "Дніпро" була трава , замість шлаку з ливарного цеху Можливо і пан Микола став би непоганим воротарем , але клята галька ...

Читати всі коментарі (8)

Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини

RSS
Новини
Loading...
Пополнение счета
1
Сумма к оплате (грн):
=
(шурики)
2
Закрыть