Товариський матч. Польща — Україна — 3:1. Огляд матчу, статистика

2024-06-07 23:39 У п’ятницю, 7 червня, збірна України в рамках підготовки до Євро-2024 провела у Варшаві товариський зі ... Товариський матч. Польща — Україна — 3:1. Огляд матчу, статистика

У п’ятницю, 7 червня, збірна України в рамках підготовки до Євро-2024 провела у Варшаві товариський зі збірною Польщі.

Товариський матч

ПОЛЬЩА — УКРАЇНА — 3:1 (3:1)
Голи: Валюкевич (11), Зелінський (16), Романчук (30) — Довбик (41)

Предупредження: Тимчик (49), Малиновський (56), Таловеров (86)

Україна: 1.Бущан, 16.Миколенко (17.Зінченко, 46), 21.Бондар, 4.Таловеров, 24.Тимчик, 5.Сидорчук, 8.Малиновський (26.Михайличенко, 69), 20.Зубков (10.Мудрик, 69), 7.Ярмоленко (К) (15.Циганков, 69), 14.Судаков (19.Шапаренко, 81), 11.Довбик (25.Ванат, 76).
Запасні: 12.Трубін, 23.Лунін, 2.Конопля, 3.Сваток, 6.Степаненко, 9.Яремчук, 13.Забарний, 18.Бражко, 22.Матвієнко.

Польща: 1.Скорупський, 2.Саломон, 4.Валюкевич (18.Берешиньський, 61), 14.Ківіор, 10.Зелінський (К) (9.Левандовський, 61), 13.Романчук (8.Модер, 61), 17.Скураш, 21.Залевський (15.Пухач, 72), 7.Мілік (19.Урбаньський, 5; 6.Калузіньскі, 61), 16.Букса, 20.Шиманьський.
Запасні: 12.Щенсни, 22.Булка, 3.Бохневич, 11.Гросицький.

Матч розпочався для збірної України катастрофічним чином. Уже на 11-й хвилині зустрічі «синьо-жовті» пропустили. Гол, звичайно, вийшов сумбурним, але це нічого не змінює. Усе сталося під час подачі поляками кутового з правого флангу: після боротьби в повітрі м’яч опустився у воротарський майданчик, виникла плутанина, спритнішим за всіх у якій виявився Валюкевич, який зумів спрямувати м’яч поміж ніг Бущану — 1:0.

Ба більше, через кілька хвилин Зелінському дозволили завдати підготовленого удару метрів із 20-ти, і м’яч просвистів над поперечиною воріт збірної України. Потім Букса після розрізної передачі увірвався в штрафний майданчик «синьо-жовтих» зліва, пробив у ближній кут із близької відстані, але Бущан зумів виручити свою команду. Однак на 16-й хвилині матчу господарі поля все ж зуміли подвоїти рахунок: Зелінський завдав ще одного удару з-за меж штрафного майданчика, з лівого флангу, і м’яч влетів у дальній кут воріт української збірної — 2:0.

Пропустивши два голи, збірна України перевела гру на половину поля суперника, але нічого небезпечного біля воріт Скорупського створити не зуміла, а потім поляки за допомогою пресингу відтіснили «синьо-жовтих» від свого штрафного майданчика.

Закінчилося це все тим, що на 30-й хвилині збірна Польщі довела рахунок до великого: після подачі ще одного кутового Романчук виграв боротьбу в повітрі на лінії воротарського майданчика і чітким ударом головою відправив м’яч у ворота Бущана — 3:0. Щоправда, майже одразу ж українці ледь не відіграли один гол: унаслідок контратаки Довбик у штрафному майданчику поляків виконав скид п’ятою на Тимчика, той, опинившись віч-на-віч із Скорупським, пробив зльоту з лінії воротарського майданчика, проте воротар польської збірної, демонструючи дива реакції, ногою зумів відбити м’яч, який уже летів у його ворота.

Залишок першого тайму минув під знаком переваги збірної України, яка на 41-й хвилині зустрічі домоглася успіху: вертикальну триходівку Сидорчук — Малиновський — Довбик останній завершив дошкульним ударом з лінії штрафного майданчика, і м’яч влетів точно в нижній кут воріт поляків — 3:1, і саме за такого рахунку на табло команди пішли на перерву.

Другий тайм поляки розпочали дуже активно і це вилилося у два небезпечні удари Скураша: у першому випадку м’яч пролетів вище воріт, а в другому надійно зіграв Бущан. Надалі господарі поля грали першим номером, і лише ближче до 65-ї хвилини матчу українцям вдалося змінити цю ситуацію та перевести гру на половину поля суперника. Однак саме в цьому відрізку зустрічі поляки створили найнебезпечніший момент другого тайму: на 74-й хвилині гри після подачі зі штрафного Букса виграв боротьбу в повітрі, пробив головою метрів із семи точно під поперечину, і тільки блискуча реакція Бущана врятувала збірну України від четвертого пропущеного гола.

Але були моменти і у збірної України. Спершу Судаков пробив з кута воротарського, маючи перед собою лише воротаря збірної Польщі, але той зумів ногою відбити м’яч. А через хвилину вже Зінченко завдав удару приблизно з тієї ж точки — вище воріт.

Кінцівка матчу пройшла на половині поля збірної Польщі, але реальної гостроти біля воріт Скорупського українці не створювали. А ось Бущану двічі довелося виручати свою команду — після найнебезпечніших ударів Левандовського і Пухача. У підсумку ж — 3:1, перемога збірної Польщі.

Додамо, що свій наступний і заключний товариський матч у рамках підготовки до Євро-2024 збірна України проведе найближчого вівторка, 11 червня, зі збірною Молдови. Поєдинок відбудеться в Кишиневі (початок о 19:00 за київським часом).

Олександр ПОПОВ

Кращий коментар

andrey02
Андрій Федорович - Эксперт
08.06.2024 00:00
Ми дивилися різний футбол. Що показала основа? Нуль ударів в площину воріт. Контроль м'яча? Так поляки його самі віддали і спокійно грали по рахунку