Відомий український журналіст Ігор Линник поділився своєю думкою про виступ збірної України на Євро-2024.
«Те, якої оцінки удостоїться гра збірної України на Євро-2024 самою нашою футбольною спільнотою, і насамперед національною федерацією, і стане відповіддю на запитання — що з нашим футболом буде далі.
Якщо оцінка виявиться безсторонньою і без пом’якшувальних обставин (що зовсім не означає необхідність зміни тренерського штабу!) — тоді є шанс зупинити подальшу його провінціалізацію.
Якщо всі зійдуться на думці, що в принципі нічого страшного й не сталося — тоді нічого й не станеться...
Але, якщо вже зовсім за великим рахунком, то найважливіше, які висновки з цього Євро буде зроблено тандемом Шевченко-Ребров і тими, хто також входить до їхнього довіреного кола.
На мій погляд, насамперед саме ці люди, володіючи необхідними компетенціями, мають у своєму розпорядженні ще й найповніший на даний момент обсяг інформації про те:
— які завдання ставили на цей турнір,
— як команда готувалася до нього,
— з якими проблемами вона зіткнулася перед його початком,
— з якими під час турніру,
— за рахунок чого і наскільки успішно ці проблеми вирішувалися,
— які чинники були об’єктивними,
— які чинники були суб’єктивними,
— наскільки успішним було управління функціональним станом команди,
— наскільки успішним було управління медико-фармакологічним станом команди,
— наскільки успішним було управління психологічним станом команди і т. д. і т. п.
Наприклад, найбезневинніше із запитань для такого роду самоаналізу — чому всі без винятку лідери збірної України (мабуть, окрім Забарного) підійшли до Євро-2024 на відчутному і дуже помітному спаді ігрової форми?
Цілком очевидно, що висновки, які будуть зроблені по слідах Євро-2024, не повинні призначатися для ЗМІ та широких мас. Але самі Шевченко і Ребров зобов’язані знати точні відповіді на всі ці питання, щоб зрозуміти і скорегувати коло своїх завдань на новому етапі роботи — під час підготовки до ЧС-2026.
Ми ж зможемо дізнатися про зроблені висновки за непрямими прикметами — за тим, що, куди і як піде далі.
P.S....досвід виступу збірної України на фінальних турнірах ЧС-2006, Євро-2012, Євро-2016, Євро-2020, а тепер і Євро-2024, а також молодіжних ЧС-2001, ЧС-2005, ЧЄ-2006, ЧЄ-2011, ЧС-2015, ЧС-2019 і ЧЄ-2023 якось і кимось систематизується і належним чином досліджується?
Десь в архівах ФФУ/УАФ є в наявності детальні звіти тренерських штабів усіх цих команд про виконану тоді-то і там-то роботу?..», — написав Линник на своїй сторінці в соціальній мережі Facebook.
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар