Плей-оф раунд кваліфікації Ліги чемпіонів. «Динамо» — «Зальцбург» — 0:2. Огляд матчу, статистика

2024-08-21 23:54 Цього тижня відбуваються перші матчі плей-офф раунду кваліфікації Ліги чемпіонів сезону-2024/25. В одному з них у ... Плей-оф раунд кваліфікації Ліги чемпіонів. «Динамо» — «Зальцбург» — 0:2. Огляд матчу, статистика

Цього тижня відбуваються перші матчі плей-офф раунду кваліфікації Ліги чемпіонів сезону-2024/25. В одному з них у середу, 21 серпня, зустрічалися київське «Динамо» та австрійський «Зальцбург». Поєдинок був номінально домашнім для української команди, але через війну проходив у Любліні на стадіоні «Арена Люблін».

Фото — fcdynamo.com

Ліга чемпіонів. Плей-офф раунд кваліфікації. Перший матч

«ДИНАМО» (Київ, Україна) — «ЗАЛЬЦБУРГ» (Австрія) — 0:2 (0:1)
Голи: Доржелес (29), Кьєргор (50 пен.)

Предупредження: Шапаренко (45+3), Дубінчак (81) — Дедич (45+3), ван дер Бремпт (77)

«Динамо»: 1.Бущан — 20.Караваєв (24.Тимчик, 71), 4.Попов, 32.Михавко, 44.Дубінчак — 6.Бражко (91.Михайленко, 64), 10.Шапаренко — 7.Ярмоленко (К) (9.Волошин, 64), 76.Піхальонок, 22.Кабаєв (21.Супряга, 88) — 11.Ванат (45.Брагару, 71).
Запасні: 35.Нещерет, 2.Вівчаренко, 15.Рубчинський, 17.Лонвейк, 18.Андрієвський, 28.Себальйос, 40.Біловар.

«Зальцбург»: 1.Бласвіх (К), 70.Дедіч, 91.Пентковскі, 6.Беду, 3.Терзич (2.ван дер Бремпт, 26), 18.Бідструп, 27.Гурна-Дуат (7.Капальдо, 68), 14.К’єргор (21.Ратков, 86), 45.Доржелес (28.Дагім, 68), 30.Глух, 49.Єо (25.Лукіч, 68).
Запасні: 24.Шлагер, 92.Хамзич, 5.Окох, 15.Дьямбу, 21.Ратков, 36.Мелльберг, 81.Дьякіте.

«Зальцбург» дуже активно й агресивно розпочав цей матч, і в перші хвилини зустрічі «Динамо» виглядало дещо нервово. Утім, перший гольовий момент створили якраз кияни: на 8-й хвилині гри внаслідок контратаки Шапаренко вивів Ярмоленка на оперативний простір правої частини штрафного майданчика «Зальцбурга», той на якусь мить опинився, по суті, віч-на-віч із воротарем, але на удар із ходу динамівський капітан не наважився, почав опрацьовувати м’яч, і момент змарнували — наспівували польові гравці «Зальцбурга» і зіграли у відборі.

Цей епізод заспокоїв динамівців, але абсолютно не остудив запал австрійців, які продовжували вести агресивну атакувальну гру. Щоправда, особливої гостроти біля воріт «біло-синіх» не виникало. У цьому відрізку матчу можна відзначити лише дальній точний удар Гурна-Дуата, з яким упевнено впорався Бущан, накривши м’яч.

Ну а ближче до 30-ї хвилини матчу гра вирівнялася. І майже одразу ж «Динамо» створило гольовий момент: після передачі Караваєва від лицьової лінії Кабаєв виконав скидання головою на Ваната, той пробивав сходу з лінії воротарського майданчика, проте Беду в останній момент зумів заблокувати цей удар.

А в обігу «Зальцбург» забив. Попов залишив свою зону, його обіграли в центрі поля, і австрійці чітко скористалися ситуацією: Йео розсікаючою передачею вивів Доржелеса в штрафний майданчик і той упевненим ударом відправив м’яч точно в нижній кут воріт «Динамо» — 0:1.

Домігшись успіху, «Зальцбург» посилив тиск, і на 34-й хвилині К’єргор дальнім ударом спрямував м’яч у «дев’ятку» воріт киян, і тільки блискуча гра Бущана врятувала «Динамо» від другого пропущеного гола. Підопічні Шовковського тут же відповіли ударом Караваєва з правої частини штрафного майданчика — м’яч влучив у зовнішній бік сітки воріт «Зальцбурга». І на цьому події першого тайму вичерпалися.

Але вже на самому початку другого рахунок змінився. Караваєв сфолив у штрафному майданчику «Динамо» на Йео, арбітр призначив пенальті, який чітко реалізував К’єргор — 0:2.

«Динамо» тут же відповіло відмінною контратакою, але Ярмоленко, завдаючи підготовленого удару з кута воротарського майданчика, спрямував м’яч вище воріт. Однак і «Зальцбург» створив дуже небезпечний момент — це Глух завдав, здавалося, разючого удару зльоту метрів із 8-ми, але Бущан знову виручив свою команду, ногою відбивши м’яч.

Загалом, після того, як рахунок став 0:2, «Зальцбург» перебудувався на гру від оборони, тож у час, що залишився до кінця матчу, майже всі події відбувалися на половині поля австрійської команди. «Динамо» добре комбінувало, створювало моменти, але щоразу підопічним Шовковського на завершальній стадії атак чогось не вистачало — десь удачі, десь сантиметрів до м’яча. Апогеєм усього цього став момент на 82-й хвилині матчу, коли після подачі з кутового і удару Попова м’яч влучив у дальню штангу воріт «Зальцбурга». Також не можна не відзначити удар Шапаренка з меж штрафного майданчика вже в компенсований час другого тайму, з яким впорався воротар «Зальцбурга». У підсумку, рахунок у цьому матчі так більше і не змінився — 0:2.

Матч-відповідь між «Динамо» і «Зальцбургом» відбудеться найближчого вівторка, 27 серпня, в Зальцбурзі.

Олександр ПОПОВ

Кращий коментар

Santer
Oлександр Миколайович - Опытный писатель
21.08.2024 23:57
Програли. Не забили. Дуже прикро. Але, у цього Динамо дуже великий потенціал. Люди, нарешті, грають у футбол. Майстерність прийде. Ще є матч відповідь