Колишній гравець збірної України Олег Шелаєв оцінив гру донецького «Шахтаря» у матчі з «Арсеналом» (0:1) у 3-му турі основного етапу Ліги чемпіонів.
— За всі роки незалежності України наші команди зіграли 33 матчі в Англії та не виграли жодного разу в гостях. Про що свідчить ця статистика?
— Ці цифри говорять про силу англійських команд. Англійські футбольні клуби завжди тактично грамотні і в їхньому складі грають майстри з усього світу.
— Ви теж грали на Туманному Альбіоні?
— Так. З «Дніпром» я грав проти «Мідлсбро», а з «Металістом» протистояв «Ньюкаслу». Велике враження на мене справили фанати англійських команд. Будь-яку вдалу дію своїх футболістів вони зустрічають ревінням, не важливо, це точна передача чи підкат. Якість газонів в Англії на найвищому рівні. Причому газон дуже швидкий, і до цього потрібно швидко звикнути. Трава там коротко підстрижена, і будь-який прийом м’яча таїть у собі небезпеку, потрібно зберігати концентрацію у кожному з епізодів. Запам’яталися мені і футболісти, які грали в англійських клубах — потужні та сильні, виграти у них єдиноборство ще те завдання.
— Якої ви думки про нинішній «Арсенал»?
— В останні роки «Арсенал» явний претендент на золоті медалі у прем’єр-лізі. У клубу славна історія та великі можливості. Вважаю, що проти «Шахтаря» Каноніри грали не на повну силу. У них дуже складний календар — чемпіонат та Кубок Англії, Ліга чемпіонів. Мені здається, англійці хотіли забити швидкий гол та зіграти від оборони. Вони шукали б шанс у контргрі. Так, у принципі, і сталося. Видно було, що вони грали у енергозберігаючому режимі. Не забуватимемо, що вже найближчої неділі вони прийматимуть лідера цього сезону «Ліверпуль». І це буде найважливіший матч для «Арсеналу» у жовтні.
— Перейдемо до матчу у столиці Англії. Як вам гра «Шахтаря» у першому таймі?
— Загалом донеччани діяли непогано. Вони у центрі поля зустрічали двох опорних хавбеків «Арсеналу» — Парті та Райса. Зрозуміло, що небезпека біля воріт Різника була — індивідуальна майстерність гравців групи атаки у господарів на найвищому рівні. Намагалися наші хлопці вибігати у контратаку, але це не вдавалося.
— Чому при кожному володінні м’ячем гравець «Шахтаря» робив передачу назад, на голкіпера, а не розпочинав атаку?
— Сікан не швидший за Габріеля або Саліба. Тож толку від закидів уперед було б небагато. Думаю, що з 10 передач успішною була б одна. Господарі шукали попереду Жезуса, і ось він працював на високій швидкості. При володінні м’ячем наші гравці, роблячи передачу назад, на Різника, хотіли отримати перепочинок, навіть кілька секунд були важливими.
— Кіперу «Шахтаря» прикро отримати м’яч у власні ворота?
— Звісно. Він загалом добре відіграв. У тому епізоді, на 29-й хвилині, Конопля супроводжував Мартінеллі. Бразилець його хитнув і пішов у центр штрафного майданчика. Ось тут Юхимові потрібна була підтримка від опорного хавбека, гадаю, що Криськів міг би закрити ту зону перед воротами. А так після удару був ще маленький рикошет, м’яч влучив у штангу та відскочив у спину Різнику. Це ігровий момент, таке буває.
— Про що у перерві говорить головний тренер команди, коли його підопічні програють з мінімальним рахунком?
— Про те, що при 0:1 є шанс відігратися. Можливо, когось здивувало, але господарі дали можливість «гірникам» заволодіти м’ячем. Іноді наші футболісти намагалися непогано комбінувати, але гравці «Арсеналу» дуже грамотно перекривали зони та добряче пресингували.
— Лише у третьому матчі нинішньої Ліги чемпіонів гравці «Шахтаря» пробили у площину воріт суперника з гри. Це зробив Педріньйо на 92-й хвилині зустрічі. Це був найкращий шанс зрівняти рахунок для української команди?
— Так. Півзахисник «оранжево-чорних» потужно пробив по воротах Райї з-за штрафного майданчика і лише майстерність іспанського голкіпера дозволила господарям не пропустити. Але, гадаю, і нічия не стала б для «Арсеналу» катастрофою. У новому форматі Ліги чемпіонів кожен клуб проведе по 8 матчів і Арсенал свої очки набере, не сумніваюся у цьому.
— Дорогий легіонер, нападник Лассіна Траоре, виходить на заміну лише на 84-й хвилині зустрічі, хоча команді необхідно відіграватися. Для чого четвертий рік тримати в команді такого форварда?
— У кожній команді є помилки селекції. Керівництво клубу має ухвалити рішення — нести цю валізу далі чи ні. Ми не знаємо, яка зарплата у Траоре, хоча він переходив зі статусного Аякса, тож, мабуть, немаленька. По грі ми бачимо, що Траоре не дуже корисний «Шахтарю».
— Якщо порівнювати якість гри донецького «Шахтаря» у трьох матчах Ліги чемпіонів, то поєдинок у Лондоні був найкращим для українського чемпіона?
— Кожна гра — це окрема історія. Мені було б легше судити по силі суперника, зіграй донеччани по два матчі з «Аталантою» та «Арсеналом», наприклад. А в одній, окремо взятій грі, може бути все, що завгодно. Стиль гри «Аталанти» та «Арсенала» відрізняються дуже сильно. Я помітив, що гравці «Шахтаря» провели матч у Лондоні з великим бажанням проявити свої найкращі якості.
Підписуйтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Тільки найгарячіші новини
Кращий коментар