Десятка найпам'ятніших повернень команд

2012-10-31 14:46 Після вчорашньої неймовірної перемоги "Арсенала" над "Редінгом" (7:5), багато вболівальників почали згадувати подвиги минулого. Спробуємо і ...

Після вчорашньої неймовірної перемоги "Арсенала" над "Редінгом" (7:5), багато вболівальників почали згадувати подвиги минулого. Спробуємо і ми пригадати найефектніші камбеки за останні 11 років.

Цей список відносний і не претендує на те, аби бути ідеальним. Хтось згадає камбек "Волині" у сезоні 2010/11 у Яремчі (5:4), хтось дістане з пам'яті ще якийсь матч українського чи іноземного футболу.

Ми ж поговоримо про ті повернення, які стали резонансними.

Ви, мабуть, здивуєтесь, але в наш рейтинг потрапив матч "Фулхема" з "Ювентусом", вірніше, їхнє двоматчеве протитояння в Лізі Європи.

Діло було в Лондоні 18 березня 2010 року (гра-відповідь 1/8 ЛЄ). Програвши в Турині з рахунком 1:3, "дачники" пропустили вдома гол першими. Здавалось, 4:1 для "Юве" - і справу зроблено.

Втім, "Фулхем" спершу відквитав три м'ячі, а потім, опинившись в чисельній більшості ("Юве" вже грав без вилучених Зебіна і Каннаваро), лондонці вкатали четвертий м'яч італійцям.

"Арсенал" часто любить заганяти себе у скрутні ситуації. Ще не вийшов з голови їхній камбек від 5 лютого 2011 року. Програючи "Ньюкаслу" 0:4, "каноніри" зуміли звести матч внічию. Тож їх вже можна назвати експертами по камбеках.

А ось і скандальний матч з відкриття Кубка африканських націй (11 січня 2010 року) між Анголою та Малі.

Господарі возили авторитетних гостей з Кануте, Сейду Кейта і Мамаду Діарра в складі, виграючи до 78 хвилини з рахунком 4:0. Але гості зробили неможливе, забивши два м'ячі в основні 90 хвилин і ще два в компенсований арбітром час.

Звичайнісінький матч шотландської прем'єр-ліги мід "Мазервелом" та "Хайберніаном" 5 травня 2010 року перетворився в мегаспектакль, ставши найрезультативнішим матчем в історії шотландського футболу.

По ходу матчу господарі безбожно летіли "Хайберніану" спершу з рахунком 1:4, а потім з хокейним 2:6.

Та, о, диво, "Мазервел" не спасував перед власними фанатами, відквитавши три голи, а в додатковий час Лукас Джуткевіч забив гол-красень у стилі Ван Бастена.

29 вересня 2001 року. Один з класичних матчів АПЛ. Великий "МЮ" з Бекхемом, Сольск'яером, Бартезом і Вероном програвав 0:3 "Тотенхему". Однак, як тільки зірки взялись за справу всерйоз, "шпори" одразу ж присіли на "п'яту точку". До речі, саме п'ять голів "дияволи" акурат і відвантажили гостям.

А ось це приклад того, як потрібно битись до кінця за будь-яких обставин.

І знову 2010 рік, цього разу Норвегія. "Мьольде" приїхав в гості до "Ліллестрема".

До 89-ї (!) хвилини господарі вели в рахунку 3:0, але за 4 хвилини "Мьольде" відбив нічию!

Бідолашні "шпори". Знову їм дісталось від команди з Манчестера, тепер від "Сіті".

Отже, 2004 рік, матч Кубка Англії. Вже по традиції "Тоттенхем" перемагає суперників із рахунком 3:0.

Але, як не банально, "Сіті" прокидаються і рятують, здавалось, програну зустріч.

1/8 фіналу шаленого лігочемпіонівського сезону 2003/2004. Один із золотих матчів кубка європейських чемпіонів, який варто показувати усім хлопчакам, які грають у футбол, аби виховувати у них дух переможців.

Протистояння "Мілан" - "Депортіво". Перемога "россонері" вдома з рахунком 4:1 і питання про чвертьфіналіста ніби знято.

Однак Валерон, Пандіані і компанія були проти таких думок. Суха розгромна перемога вдома зробили "Депортіво" справжньою легендою Ліги чемпіонів.

Рівно за рік "Мілан" наступить на ті ж граблі, але вже у фіналі, і подарує футбольній історії, напевне, найкращий камбек, віддавши "Ліверпулю" титул переможця кубка європейських чемпіонів.

Ну і недавній матч відбору до чемпіонату світу в Бразилії між німцями і шведами не згадати ми неможемо.

31.10.2012, 14:46