Повторю власний комент:
1. Фізика.
Тренер збірної на це взагалі вплинути не може. Ніяк. Передсезонки нема, якихось планів по функціоналці теж - яких гравців зібрав таким і радуєшся.
2. Техніка.
Те саме. Єдине - вибрати правильних. Але тут треба бути якраз гравцем - щоб розуміти хто добре нині грає а хто так собі.
1. Фізика.
Тренер збірної на це взагалі вплинути не може. Ніяк. Передсезонки нема, якихось планів по функціоналці теж - яких гравців зібрав таким і радуєшся.
2. Техніка.
Те саме. Єдине - вибрати правильних. Але тут треба бути якраз гравцем - щоб розуміти хто добре нині грає а хто так собі.
3. Аналіз суперника.
Легко аналізувати клуб Челсі наприклад. А як буде грати збірна Англії? Х.з. Суперник збирається різним складом пару раз на рік і грає зовсім різні матчі - що аналізувати? Знову ж - тільки окремих гравців. Для цього тренером бути не потрібно.
І чесно кажучи, я не вірю що хтось з українських тренерів аналізує гру суперника. Чорногорію і Молдову - точно нішто не аналізував.
4. Тактика.
Тактика будь-якої збірної - це індивідуальна майстерність гравців. І все.
Достатньо вибрати тих хто сьогодні добре грає - і нічого вже у гру не добавиш.
5. Стартовий склад.
Командних тактик у збірних нема (за рідким вийнятком). Футбол збірних - то спектакль гравців а не колективів. Відповідно знову ж таки достатньо бути хорошим гравцем щоб побачити хорошого гравця.
6. Заміни.
Так -це дуже важливий і саме тренерський момент - часто він вирішальний. Але не для ЗбУ - у нас замін посилюючих просто не буде. Хіба що поміняти зовсім слабкого гравця на будь-кого іншого.
7. Лідерські якості.
Я вважаю що лідерські якості у тренера - це не завжди добре. Це добре для отари овець - коли гравці беззубі і не передбачається щось краще. Але якщо гравці ХОЧУТЬ щось виграти в своєму житті, молоді, агресивні - то лідер має бути серед них, на полі а не на лавці. І якщо тренер не тягне на себе покривало лідера, то є шанс що лідерські риси проснуться у тому ж Коноплі чи у Ярма.
8. Психологія.
Це ще один момент у якому Шева невідомо який. Але тренерів психологів на Україні один - Блохін :( Решта - не кращі за будь-кого з тролів.
9. Вік.
Між тренером і гравцями зазвичай має бути вікова відстань, щоб нормально будувались стосунки наставник-учень. Але у збірній не треба ані наставник, ані учень - бо там ніхто нікого нічому не навчить. Так що цей параметр не дуже важливий, що й підтверджує досвід успішного тренування збірних молодими тренерами.
10. Досвід.
У Шеви нема тренерського (тренувального) досвіду - але такий досвід у збірній не дуже й треба. Та й помічники будуть. Зате у Шеви як у нікого є те, чого сильно бракує решті наших гравців - досвід УСПІШНОЇ участі у турнірах навищого гатунку, знання європейського менталітету, особливостей футболістів з різних країн і все таке. Для Шеви грати проти французів чи італійців - звичайна річ, він їх обігрував соттні разів, а отже його чемпіонський настрій цілком може перейти гравцям.
Якщо порівнювати Шеву з будь-яким українським тренером, то переваг на стороні інших буде або мало або зовсім нуль.
Да Шева - ризик. Але ризик оправданий.
Шева не бухар, відповідальний чувак, він до всіх своїх справ відноситься серйозно. Я впевнений що він і збірною буде керувати не за зарплату, а дуже добросовісно.
Шева - максималіст. Причому не крикун-максималіст, а нормальний чоловік, який ставить цілі тихенько і добивається їх трудом і самовіддачею.
Кароче - хай бере збірну. Ризик є, але ризик є і з абсолютно будь-яким іншим тренером. Ми можемо повторити те що вже сто раз робили - назначивши "авторитетного" бухара-старпьора. І отримавши результат який уже сто раз отримували.
А можемо спробувати щось інше - раптом то воно?
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости