Попри те, що перший тиждень березня, згідно з календарним планом Верховної Ради є пленарним, преЗЕдент України В.Зеленський скерував голові парламенту Д.Разумкову листа з вимогою скликати на четверте березня позачергове засідання ВРУ з розгляду наступних питань порядку денного:
1.«Про схвалення рішення Президента України про допуск підрозділів збройних сил інших держав на територію України у 2020 році для участі у багатонаціональних навчаннях»;
2«Про внесення змін до розділу VI “Прикінцеві та перехідні положення “Закону України “Про національну безпеку України” щодо набрання чинності положеннями стосовно Головнокомандувача Збройних Сил України, Генерального штабу Збройних Сил України, видів і окремих родів військ (сил)»;
3«Про ратифікацію Рамкового договору між Урядом України та Урядом Французької Республіки щодо офіційної підтримки посилення морської безпеки та охорони України»;
4.
Прийняття у другому читанні законопроєкту стосовно внесення змін до деяких законодавчих актів України у зв’язку з прийняттям закону “Про запобігання корупції”;5.Розгляд питання про Кабінет Міністрів України (без уточнень, хоча з незалежних джерел вже відомо, що йтиметься про кадрові питання) та заслуховування звіту правоохоронних органів про їх діяльність.
Перші три питання аж ніяк не можна віднести до нагальних – почекали би ще доти, допоки не завершиться розгляд у другому читанні проблемного Закону про запровадження ринку сільськогосподарської землі. А саме перше питання у вигляді Постанови Верховної Ради могло бути проголосоване поза межами розгляду згаданого Закону про землю в поточній сесії: це не закон, який Регламент не дозволяє розглядати, допоки не завершиться розгляд попереднього.
Отже, нагальність скликання позачергової сесії криється в п’ятому пункті: кадрові питання в Кабміні та в правоохороних органах. Що дозволяє припустити стосовно того, що окремі посадові особи, а саме:
- прем’єр-міністр О.Гончарук,
- міністр економіки, торгівлі та сільського господарства Т.Мілованов,
- міністр юстиції Д.Молюска,
- міністр фінансів О.Маркарова,
- міністр енергетики О.Оржель,
- міністр оборони А.Загороднюк,
- міністр закордоних справ В.Пристайко,
- генеральний прокурор Р.Рябошапка,
- керівник спеціалізованої антикорупційної прокуратури Н.Холодницький,
- директор НАБУ А.Ситник,
отримали червону картку від преЗЕдента, чи зробили йому демарш і тому мусять бути замінені. Не факт, що всі вищеназвані будуть відправлені у відставку, але саме до них як в офісі преЗЕдента, так і в суспільства (окрім того, і до міністра МВС А.Авакова) найбільші претензії. І такі відставки дозволять офісу преЗЕдента на деякий час вгамувати закипаючий казан невдоволення як з боку іноземних союзників України, так і суто українського суспільства (включно з наближеним до преЗЕдента олігархатом). Але – лише на деякий час; і, прогнозовано – дуже-дуже короткий.
Відомо же, що касовий план збору податків та фіскальних зборів за перші два місяці поточного року буде виконаний ледь наполовину; і подальші перспективи, як мінімум, по кварталу – такі ж невтішні. Окрім того, що в минулому році до держбюджету не надійшло близько 85-ти мільярдів гривень (недобрано близько 7% зборів по року). Цей недобір вже відчутно вдарив по обороному замовленню та фінансуванню ЗСУ (і це – в умовах війни!); а в перспективі – на виплату зарплат бюджетникам та пенсій… І так вже медики піднялися на бунт перед офісом преЗЕдента; і вчителі вже запитують «а де мої чотири тисячі євро обіцяної зарплати?» Що-що, а сьогодні народ важко надурити риторикою «це не я, це все Уряд винуватий!»; оскільки 73/43% голосували на виборах саме за «команду ЗЕ».
Можна довго гадати і судити, чим саме на Банковій невдоволені чинним складом Кабміну чи ГПУ… Та факти свідчать, що Гончарук відзначився констатацією профанства як власного, так і преЗЕдентського… Молюска викликає лють у Коломойського… Маркарова – мати створеної піраміди ОВДП-гривні, яка в будь-який момент може завалитися, подібно піраміді «МММ» мавроді… Загороднюк і Пристайко, по слухам – зробили демарш рапортами про відставку… Рябошапка (схоже, і Холодницький), як повідомляє одіозний Портнов – відмовляються санкціонувати підозри «баригам» з попередньої влади (в т.ч. п’ятому Президенту П.Порошенко) через фейковість звинувачень… Ситник – той взагалі є особою, що офіційно судом визнана корупціонером; а також саме тою найвищою посадовою особою з числа чиновників України, яка втрутилась в перебіг виборчих перегонів президента США… А для того, щоб «розібратись» з генпрокурором і керівниками процесуально самостійних підрозділів ГПУ (НАБУ+САП) – потрібно внести зміни до чинного законодавства (див. пункт четвертий пропонованого порядку денного).
Схоже на те, що Зеленському та олігархам, з якими він вступив в союз (найкрупніші: Ахметов, Коломойський, Пінчук) на посадах потрібні слухняні та кваліфіковані виконавці їх волі… Щоправда, «слухняні чиновники» та «кваліфіковані виконавці» одне з одним не кореспондується; але це відкриття для преЗедента – ще попереду…
Подписывайтесь на Dynamo.kiev.ua в Telegram: @dynamo_kiev_ua! Только самые горячие новости