Післязавтра - День Незалежності і післязавтра ж кияни грають з турками за вихід в груповий турнір Ліги Конференції…
Так, події незрівнянні, події не те що рядом не стоять, вони знаходяться в різних галактиках. Але чесне слово, для вболівальника дуже хочеться, щоб кияни нарешті зробили дарунок як собі, так і своїй державі, що носить горду і славетну назву – Україна.
І хай їм допоможе удача, випадок, спека, злива, координата з меридіаном і Ісус Йосипович, якого всі знають під псевдо Бог і на якого моляться всі віряни і часто, навіть, запеклі атеїсти. Хай. Але в першу чергу, динамівці повинні допомогти самі собі: вмінням, впевненістю, розумом, силою, тактикою і …голами, нарешті.Так, кияни, якщо взяти дані Трансфермаркту, на фоні Бешикташу виглядають нині бідними родичами. Вартість гравців Динамо згідно цього сайту – 64,4 млн. євро, а гравців турецької команди вдвічі більша – 126,35 млн. євро.
Гроші в футбол самі по собі, звичайно, не грають, але ж в Бешикташі грає Абубакар (7 млн. євро), який взимку повернувся в Бешикташ і за 16 ігор наколотив 13 голів і зробив дві передачі. А на ЧС-2022, як пам’ятаєте, він на 93 хвилині приніс перемогу Камеруну в грі з Бразилією, за що до речі і був видалений ( за бурхливо виражені емоції та зняття футболки).
Та Абубакар не найдорожчий футболіст Бешикташу. Там грає ще й центральний півзахисник Жедсон Фернандеш, якого той же Трансфермаркт оцінює в 12 млн. європейських тугриків і який вже встиг забити гола в перших двох турах турецької Суперліги.
Є ще Александр Окслейд - Чемберлен, який ще в минулому році грав за Ліверпуль і встиг зіграти 35 ігор за збірну Англії. Слава богу, що в першому матчі він з нами грати не буде.
Але ж, колеги, Абубакар, Фернандеш, Онана, нарешті, що прийшов з з Лансу, проти Попова з Сиротою чи Дячуком, та проти Тимчика з Дубінчаком - це вже занадто. Це, навіть, не оптимізм, де в будь- якій труднощі виглядає можливість (так, здається по – Черчиллю). Це - холодна констатація сьогодення. Чесне слово, я б навіть за часів Хацкевича був більш спокійнішим за Динамо, чим сьогодні.
Тому, чесно кажучи, нині розраховую тільки на везіння, на випадок, на удачу і, саме головне, на організацію гри, бо розраховувати на те, що Динамо обіграє Бешикташ за рахунок майстерності, класу чи тактики, може лише впоротий уболівальник. На жаль, нині такі реальності. Такий нині український футбол.
Але чи не здається Вам, колеги, що він став більш цікавішим і інтригуючим, чим тоді, коли в Динамо чи в Шахтарі з Дніпром та Зорею в основі грало по 4 українці. Клас команд вирівнявся. На жаль за рахунок зниження майстерності великих клубів, де вже немає дорогих легіонерів, але інтрига чемпіонату виросла.
Наш український футбол сьогодні почав все знову. Почав з того, чим закінчився чемпіонат СРСР. І ось вже лідирує після чотирьох турів Рух з Колосом, Динамо в черговий раз програє Чорноморцю, а Кривбас відскакує від Шахтаря, який мав перевагу в два голи. Де це бачено і де це чути?
І Динамо, наше з Вами Динамо, не виглядає в цій новій реальності гігантом, велетнем, а швидше КолОссом на глиняних ногах. Чудес не буває, до чого йшли, те й отримали.
Та й не тільки Динамо. Дніпро, віце-чемпіон України, під керівництвом Кучера з Красніковим без заперечень програє спочатку в кваліфікації ЛЧ грекам, потім в кваліфікації ЛЄ - чехам, а в четвер буде змагатись зі словаками. І я не впевнений в проході далі.
По гамбурському рахунку українські команди вже навіть не середняки. Будемо чесними - наше місце нині десь 15…20 –те в Європі. В кращому випадку.
Чудес не буває. І на мою думку справа не у війні, як вдовблюють нам Суркіс-джуніор з Луческу, а в іншому. Не може, колеги, називатись країна футбольною, якщо в неї майже геть відсутній дитячий футбол. Практично на всю величезну Україну є лише по-справжньому три футбольні школи: в Динамо, Шахтарі та Рухі. Але, на жаль, в цих школах (особливо в школі Динамо) більше вчать як вигравати, а не як грати в футбол. Може лише Рух випадає де в чому з цього твердження. Може, але я не впевнений в цьому. Тому й програємо грузинській Ділі, грекам, чехам і трясемось від словаків.
Се ля ві. Що ж, ніколи так не було і знову. Олігархічний футбол, футбол, що є лише іграшкою в руках господаря, це шлях в нікуди. Нині, як здається, починаючи заново майже з нуля, наш футбол міг би стати на тверді ноги господарського розрахунку. Міг би. Але не стане. Бо кому це потрібно? Краще викинути цю іграшку, плюнуть, розтерти плювок і забути. І вишпурнули Дніпро, Металіст, різні Металурги, Карпати, Арсенал, мою Зірку і багато – багато інших. І з'явились насіневі заводи з командою з АТБ. Чи надовго?
Ще раз: до тих пір доки команди не перейдуть на шлях самоокупності, до чесно зароблених прибутків – наш футбол буде лихоманить дев’ятим валом. Як вчора, сьогодні і завтра. Але я, занятий оптиміст, чомусь не вірю в цей перехід, не вірю в бажання зробити команди самоокупними, в бажання отримати прибутки від футбольної діяльності.
На жаль, чи на щастя чудес, колеги, на світі немає, а є лиш праця й воля…
З повагою,
Скіф
Футбольный клуб финансируется по остаточному принципу. В первую очередь вложения туда где есть прибыль.
В лучшие времена влаживалось средств больше.
учетная запись этого пользователя была удалена
учетная запись этого пользователя была удалена
— А это чудеса, – равнодушно пояснил Чеширский Кот.
— И.. И что же они там делают? – поинтересовалась девочка, неминуемо краснея.
— Как и положено, – Кот зевнул. – Случаются.
"Алиса в стране чудес."
Абсолютно не вірно...
У нас нас те, що називають олігархічним футболом, є футбол для власника, футбол, що направлений не на отримання прибутку, є не бізнесова структура, а футбол, який є приватною власністю господаря, як блискучий порше, як хвіртка для гри в політику, як молода коханка з ногами від вух, яку завжди можна кинуть і знайти іншу.
Наш футбол ніколи не знаходився в госпрозрахункових умовах. Може Шахтар нині це намагається робити. І більше ніхто. Всі чекають коли власник віділить хоч щось зі своєї не завжди великої кишені. Ворскла, наприклад.
Там, навідь для саудитів, футбол це в першу чергу великий, а то й величесзний бізнес.Там слідкують за фінансовим фейр-плеєм. Там власники наймають команду, щоб не тільки тратити гроші, а й заробляти їх. Наприклад, власником МанСіті є зять шейха Дубая, а генеральним директором Ферран Соріано, який і веде всю буденну роботу клубу.
А у нас... Та самі знаєте, хто у нас...
До речі, якби УЄФА уважно вивчала наші клуби з точки ору фінансового фейр-плея, то всі клуби (знов може крім Шахтаря) прийшлось би закрити, бо прибутки постійно зажди менші трат.
"Я з Вами абсолютно згоден, навіть поставив плюсик (пятий, до речі).
Але, але ж.
Абсолютно не згоден, що "футбол без олігархів, папіків, засух, живаг, козловських існуватиме лише на аматорському рівні".
Так, може існувати, але лише тоді, коли за розвиток футболу в Україні візьмуться аматори типу павелко і К або олігархи типу суркісів і К (до речі, Ви Суркісів в своєму списку не згадали).
Це перше.
А друге, не менш важливе, заключається в тому, що наша УПЛ з суркісами, засухами, козловськими, копитками, живагами, ахметовими і т.д.досягла вже нарешті рівня аматорів.
Чи не так?"
Даже шейхи PSG и MC, которые сильно разваливают футбол, заработали свои деньги не так, как нынешние олигархи. Да, они зло для игры. Но это, в конце концов, их деньги. Реал когда-то был королевским клубом не просто так. И болельщики Барселоны были этим фактом очень недовольны. Потому, что он, понимаете, король, и, в принципе, может делать что хочет. Разница лишь в том, что и король, и шейхи и даже John Henry, вместе с Boehly, который у меня вызывает очень серьёзные опасения, исходя из того, что он делает в Челси, не ведут себя как нувориши, у них всё же круг общения несколько другой, чем у поворознюков. Ну и лиги пытаются что-то делать, чтобы защитить себя от этих напастей. Например, во всех американских спортивных лигах есть либо hard salary cap (абсолютная максимальная сумма зарплат команды в год, а в американском футболе есть и минимальная сумма, потому лига крайне конкурентная из года в год), либо довольно высокие дополнительные налоги на сумму превышающую salary cap, ну и draft (выбор новых молодых игроков обратно пропорционально занятому командой в предыдущий год месту).
Так что суть далеко не та же самая, на мой взгляд.
Всё клубы Вост. Европы живут подготовкой игроков длятоп лиг. И продажа условного Забарного никак не является катастрофой, поскольку на банке его подпирает пара конкурентов из резерва.
подготовки футболистов, вопреки общесоветской системе, которую справедливо на- зывали "административно-командной" и которую группа идеалистов в лице Лобанов- ского,Базилевича, Морозова,Понедельника,Симоняна и др. пытались в конце 80-х г.г. изменить.Но,увы, наступили времена не до футбола...
Выручает многолетняя традиция (с времен существования Югославии) готовить хороших
футболистов. Имеются и тренерские кадры на разных уровнях. Применительно к своим условиям и возможностям, они это используют и,как показывает жизнь, делают ставку на достижение спортивных результатов именно сборной.
А Вы пишете о чем-то таком, что присуще тем странам,,где нет ни сильной сборной, ни сильных клубов..
Так в 50-е и(или)60-е г.г. они были среди 16-ти участников, а ныне - среди 32...
Что касается бывшей Югославии и ее частей,ставших независимыми государствами,то с клуба- ми по части успехов незавидные результаты.Исключение составляет лишь сб.Хорватии,но не ее клубы.Впрочем, во времена существования Югославии, костяк ее сборной составляли имен- но хорваты, хотя преимущественно играли в "Партизане" и в "Црвене звезде". Кстати, замечу,
что из Югославии, в отличие от стран "советского блока" "отпускали" сильных футболистов еще в 50-60-е г.г. на Запад. Да,и тренеров. А югославский футбол котировался на международной арене. Это помню до сих пор.
- Я не пил...
- Назови президента Лестера!
- Ну, выпили немного в гараже с мужиками.)))
Насколько я помню, после трагической гибели Вишая Ш. Лестером рулил его сын. Если так и сейчас, то фамилия президента Лестера не изменилась и ваш тест по прежнему актуален)
==========================================================
Не факт. Например, девичья фамилия Каспарова - Вайнштейн... :-)
Левон Григорьевич Аронян (имя при рождении Лев Аронов) родился 6 октября 1982 года в Ереване, в семье еврея Григория Леонтьевича Аронова и армянки Седы Авагян-Ароновой. Научился играть в шахматы в пятилетнем возрасте у своей старшей сестры Лилит. Первым тренером стала Людмила Финарева из шахматного кружка Дворца пионеров города Еревана.
Aronian was born on 6 October 1982 in Yerevan, Armenia, to Seda Avagyan, an Armenian mining engineer, and Grigory Leontievich Aronov, a Jewish physicist from the Vitebsk Region, Belarus. Talking about his background, Aronian stated in an interview, "I feel much more Armenian than Jewish, although there are sides to me which are more Jewish culturally, involving the arts and music."
https://en.wikipedia.org/wiki/Levon_Aronian
Теймур Раджабов родился в Баку 12 марта 1987 года. Отец — Борис Ефимович Шейнин — инженер-нефтяник, кандидат технических наук, автор ряда изобретений. В детстве жил по соседству с Гарри Каспаровым и ходил с ним в один и тот же шахматный кружок. Мать — Лейла — окончила Институт иностранных языков, переводчица с английского. Теймур носит фамилию матери.
Radjabov was born on 12 March 1987 in Baku, Azerbaijan SSR (now Azerbaijan), to Boris Sheynin, a Jewish petroleum engineer who attended the same chess school in Baku as Garry Kasparov, and Leyla Radjabova, an Azerbaijani English languages teacher. Radjabov started playing chess at age three and attended secondary school number 160 in Baku. He was coached by his father.
https://en.wikipedia.org/wiki/Teimour_Radjabov